fbpx

Etiket Arşivi: barkod okuyucu indir pc

Barkod Okutma Programı

Barkod okutma sistemleri genellikle karışık bir sistem olarak düşünülmüş ve bir hayli firma sahibi bu sistemlerden kaçmıştır. Ancak büyüyen teknoloji ile herkesin basitlikle kullanabileceği bir sistem yapılmıştır. Teknoloji ile aranız iyi olmayabilir. Bu vaziyette dahi barkot okutma sistemlerini kullanabilirsiniz. Zira basit kullanıcı ara suratına sahiptir, kullanıcının basitçe harekât yapması için tasarlanmıştır.

Barkot okutma sisteminin bir hayli verimi bulunmaktadır. Her mahsul için ayrı ayrı kar-hasar raporu çıkartabilirsiniz. Toplam stok, kalan stok, stok giriş ve çıkış maliyetleri gibi bilgilere erişebilirsiniz. Maliyet takibi yapabilir, bir mahsulün maliyet geçmişini tek tuşla öğrenebilirsiniz.

Barkot okutma sisteminin öteki yararı da harekâtları süratli yapmasıdır. Mahsul okutmayı, raporlamayı ve eşi harekâtları basitçe yapacaksınız. Daha Öncekinden uzun süren tüm harekâtlar saniyeler içinde yapılabilecektir. Toptancılar da barkot okutma sistemlerini kullanabilir. Yaptığınız ödemelerin tarihini ve ölçüsünü bu sistem sayesini bilebilirsiniz.

Tel1243

Her işinizde olduğu gibi barkot okutma sisteminde de kaliteli bir firma önemlidir. Yaptığı işi bilen, tecrübeli ve yıllardır sektörde olan bir firma olarak NarBarkod hizmetinizdedir. Satış öncesi ve sonrası destek ekibimiz ile kaliteli bir sistem edindiğinize emin olacaksınız. Yıllardır binlerce esnafımıza barkot okutma sistemi sunmaktayız. Sizlere de bir telefon uzaktayız. NarBarkod işletmesi olarak sizlere son teknolojiye sahip kullanışlı sistemler sağlamak isteriz.

Dilerseniz Restaurant Sistemleri Konusuna Göz Atabilirsiniz.

Uzaktan Stok Kontrol Programı

Envanter yönetimi işletmeler açısından çok büyük önem arz etmektedir zira kayıp kaçak oranları işletmeler için büyük kayıplar demektir. Tedarik zincirinde pek çok risk faktörü söz konusuyken ekstra risk almak büyümek işletmeler için çok mantıklı bir tercih değildir. Bu noktada stoklarınızın otoriter kontrolü gerek işletmenizin geleceği gerek sizin şirketiniz üzerindeki baskınlığınız açısından büyük bir önem teşkil etmektedir.  Türkiye gibi kurların anlık olarak değiştiği, alım fiyatlarında değişkenlikler olan bir ülkede stokların anlık takibi çok büyük önem arz etmektedir. Bir anda kur dalgalanması sebebiyle dışarıdan alınan mal ya da ham madde yüzde 20 zamlanabilir ancak siz bunu deponuzdaki fiyatlara yansıtmadığınız vakit zarar edebilirsiniz. Bunun önüne geçebilmenin en pratik yolu elbette ki stoklarınızı gerçek zamanlı olarak kontrol edebilmek ve yönetebilmekten geçmektedir.

Uzaktan Stok Kontrol programı Avantajları

Dünyanın pek çok yerinde depolarınız olabilir ve bunların her birine tek tek giderek stok kontrolü sağlamak sizler için büyük masrafları beraberinde doğuracaktır. Uzaktan Stok Kontrol Programı sayesinde tek bir merkezden binlerce depoyu dahi gerçek zamanlı olarak yönetebilmektesiniz. Özellikle Amazon FBA yöntemiyle çalışan kişilerin uzaktaki depolarını kontrol etmesi normal şartlarda oldukça zor ve masraflı bir iştir ancak böyle bir durumda sistemi kullanarak çok kolay ve verimli bir hale getirebilmektesiniz.

Uzaktan Stok Takibi Nasıl Yapılır?

Barkod Yazılım ile stok takibi yapabilmenin pek çok yolu olmakla beraber teknolojinin hayatımızda bu denli yer edinmesiyle beraber en kolay ve verimli yolu uzaktan stok takip sistemleri olmaktadır. Envanterinize kaydı yapılan ürünleri tek bir panel üzerinden depo depo inceleyebilir ya da toplu olarak buradan yönetebilirsiniz. Bütün ürünleri model, renk, boyut gibi en ufak detaylarına kadar indirgeyebilir ve inceleyebilirsiniz. İstediğiniz tüm raporları gerek grafiksel gerek tablolar halinde alabilmektesiniz. Satışlarınızı da yine bu sistem üzerinden analiz edebilir ve çok giden ürünlerden daha çok alım yaparak satış rakamlarınızı arttırabilmektesiniz. Elinizde olmayan ürünlerin ise hemen satışını durdurarak müşterilere akabinde mahcup olmak gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.

Barkod okutma sistemleri

Günümüz şirketlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan Barkod Programı şirketçilere büyük basitlikler sağlamaktadır…

Barkod Okutma Sistemleri firmada asıllaşan günlük, aylık hatta senelik giriş ve çıkışları hakimiyet etmenize yarayan Barkod Programı kar-hasar gidişatınızı net bir biçimde görebilmenize. İmkân tanıyan, uzun seneler meselesiz bir biçimde çalışabilen nitelikli bir programdır.

Ürünleri takip etkeniz, stok vaziyetini anlık görebilmeniz, fatura, çek, tahvil ve banka harekâtlarını takip edebilmeniz barkod okuma sistemleri ile oldukça basittir. Barkod Programı şirketinizi sistematik ve profesyonel bir biçimde idareyebilmenize imkân tanımaktadır.

Barkod programının şirketinize sağladığı bu faydalar sonucunda sizin. Personelinizin iş yararlılığı çoğalacak buna paralel olarak da alıcı memnuniyetinde muazzam bir yükseliş yaşanacaktır…

Barkot Okutma

Barkod sistemi, mağazalar, kargoculuk, kütüphane yönetim sistemleri, depolama, nakliye, paketleme, dağıtım ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılan; bilgisayar programlarında geliştirilen otomatik bir tanımlama teknolojisidir. Belirli bir kodlama kuralına göre siyah çubuklardan oluşan barkodlar, grafik tanımlayıcı optik cihazlarda okutulan özel bilgi değerlerine karşılık gelir. Böylelikle stok yönetimi, ürün bilgisi, son kullanım tarihi, üretici firma, ürün fiyatı gibi bilgilere çok hızlı. Güvenilir bir şekilde erişilebilir. Başarılı bir barkod sistemi, ürün barkodlama ve veri girişi işlemleri tamamlandıktan sonra, kullanıcı dostu bir arayüze, güvenilir bir sisteme, herkesin anlayabileceği minimal bir programlamayı gerektirir.

Barkod, bir cisim üzerine basılmış rakamlardan ve farklı genişlikte paralel çizgilerden oluşan bir kalıp şeklinde optik okuma cihazlarında okunabilen bir koddur. Bu kodlar; üretim tarihi, son kullanma tarihi, üretici ismi, menşei olan ülke ve ürünün fiyatı gibi ürünle ilgili verileri depolar. Dolayısıyla barkodlar, aslında bilgiyi, bir cihazın okuyabileceği görsel bir düzende kodlamaya yaramaktadır. Siyah ve beyaz çubukların çeşitli dizilimleri, söz konusu barkod için ilgili algoritmaya göre farklı metin karakterlerini ve bilgileri temsil eder.

Barkod sistemleri kurulumu için bilgisayar ve barkod okuyucu zorunludur. Bilgisayarınıza kurulan program sayesinde tüm stoklarınızı barkod okuyucu ile beraber takip edebilirsiniz. Sistem gerekli görüldüğünde bunlara ek olarak, Dokunmatik pc, Terazi, El terminali, Barkod yazıcı , Fiş yazıcı, Yazarkasa Pos gibi ek cihazlar sisteme entegre edilebilmektedir.