Barkod Okutma Sistemleri

Günümüz şirketlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan Barkod Programı şirketçilere büyük basitlikler sağlamaktadır…

Barkod Okutma Sistemleri firmada asıllaşan günlük, aylık hatta senelik giriş ve çıkışları hakimiyet etmenize yarayan Barkod Programı kar-hasar gidişatınızı net bir biçimde görebilmenize. İmkân tanıyan, uzun seneler meselesiz bir biçimde çalışabilen nitelikli bir programdır.

Ürünleri takip etkeniz, stok vaziyetini anlık görebilmeniz, fatura, çek, tahvil ve banka harekâtlarını takip edebilmeniz barkod okuma sistemleri ile oldukça basittir. Barkod Programı şirketinizi sistematik ve profesyonel bir biçimde idareyebilmenize imkân tanımaktadır.

Barkod programının şirketinize sağladığı bu faydalar sonucunda sizin. Personelinizin iş yararlılığı çoğalacak buna paralel olarak da alıcı memnuniyetinde muazzam bir yükseliş yaşanacaktır…

Banner45

Barkot Okutma

Barkod sistemi, mağazalar, kargoculuk, kütüphane yönetim sistemleri, depolama, nakliye, paketleme, dağıtım ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılan; bilgisayar programlarında geliştirilen otomatik bir tanımlama teknolojisidir.

Belirli bir kodlama kuralına göre siyah çubuklardan oluşan barkodlar, grafik tanımlayıcı optik cihazlarda okutulan özel bilgi değerlerine karşılık gelir. Böylelikle stok yönetimi, ürün bilgisi, son kullanım tarihi, üretici firma, ürün fiyatı gibi bilgilere çok hızlı. Güvenilir bir şekilde erişilebilir. Başarılı bir barkod sistemi, ürün barkodlama ve veri girişi işlemleri tamamlandıktan sonra, kullanıcı dostu bir arayüze, güvenilir bir sisteme, herkesin anlayabileceği minimal bir programlamayı gerektirir.

karekod yazilim barkod3 scaled

Barkod, bir cisim üzerine basılmış rakamlardan ve farklı genişlikte paralel çizgilerden oluşan bir kalıp şeklinde optik okuma cihazlarında okunabilen bir koddur. Bu kodlar; üretim tarihi, son kullanma tarihi, üretici ismi, menşei olan ülke ve ürünün fiyatı gibi ürünle ilgili verileri depolar.

Dolayısıyla barkodlar, aslında bilgiyi, bir cihazın okuyabileceği görsel bir düzende kodlamaya yaramaktadır. Siyah ve beyaz çubukların çeşitli dizilimleri, söz konusu barkod için ilgili algoritmaya göre farklı metin karakterlerini ve bilgileri temsil eder.

Barkod sistemleri kurulumu için bilgisayar ve barkod okuyucu zorunludur. Bilgisayarınıza kurulan program sayesinde tüm stoklarınızı barkod okuyucu ile beraber takip edebilirsiniz. Sistem gerekli görüldüğünde bunlara ek olarak, Dokunmatik pc, Terazi, El terminali, Barkod yazıcı , Fiş yazıcı, Yazarkasa Pos gibi ek cihazlar sisteme entegre edilebilmektedir.

Bunada Göz Atabilirsiniz  Barkod Programı

Barkod Okutma Sistemleri

Barkod okutma sistemleri, barkod adı verilen çizgi kodlarını okuyarak ürünlerin tanınmasını sağlayan cihazlardır. Barkodlar, ürüne ait bilgileri içeren sayısal verileri barındıran siyah beyaz çizgilerden oluşur.

Barkod okutma sistemleri, genellikle perakende sektöründe kullanılır. Satın alınacak bir ürünün barkodu okutulduğunda, sistem ürüne ait bilgileri otomatik olarak tanır ve fiyat, stok bilgisi, ürün adı gibi verileri gösterir. Böylece işlem hızlı ve doğru bir şekilde yapılır ve hatalı fiyatlandırmalar veya stok takibi hataları önlenir.

Barkod okutma sistemleri, el tipi, masaüstü ve mobil cihazlarda kullanılabilir. El tipi cihazlar genellikle mağaza çalışanları tarafından kullanılırken, mobil cihazlar müşterilerin kendi telefonlarına indirdikleri uygulamalar ile kullanılabilir. Masaüstü cihazlar ise genellikle işletmelerin deposu veya üretim hattında kullanılır.

Barkod okutma sistemleri, hızlı ve doğru veri girişi sağladıkları için işletmelerin verimliliğini arttırır. Ayrıca stok takibi ve ürün yönetimi gibi işlemleri de kolaylaştırarak işletmelerin daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlar.