Lectura correcta de codigo de barras

Barkod Okutma Programı

Barkod okutma sistemleri genellikle karışık bir sistem olarak düşünülmüş ve bir hayli firma sahibi bu sistemlerden kaçmıştır. Ancak büyüyen teknoloji ile herkesin basitlikle kullanabileceği bir sistem yapılmıştır.

Teknoloji ile aranız iyi olmayabilir. Bu vaziyette dahi barkot okutma sistemlerini kullanabilirsiniz. Zira basit kullanıcı ara suratına sahiptir, kullanıcının basitçe harekât yapması için tasarlanmıştır.

Barkot okutma sisteminin bir hayli verimi bulunmaktadır. Her mahsul için ayrı ayrı kar-hasar raporu çıkartabilirsiniz. Toplam stok, kalan stok, stok giriş ve çıkış maliyetleri gibi bilgilere erişebilirsiniz. Maliyet takibi yapabilir, bir mahsulün maliyet geçmişini tek tuşla öğrenebilirsiniz.

Barkot okutma sisteminin öteki yararı da harekâtları süratli yapmasıdır. Mahsul okutmayı, raporlamayı ve eşi harekâtları basitçe yapacaksınız. Daha Öncekinden uzun süren tüm harekâtlar saniyeler içinde yapılabilecektir. Toptancılar da barkot okutma sistemlerini kullanabilir. Yaptığınız ödemelerin tarihini ve ölçüsünü bu sistem sayesini bilebilirsiniz.

tel1243

Her işinizde olduğu gibi barkot okutma sisteminde de kaliteli bir firma önemlidir. Yaptığı işi bilen, tecrübeli ve yıllardır sektörde olan bir firma olarak NarBarkod hizmetinizdedir. Satış öncesi ve sonrası destek ekibimiz ile kaliteli bir sistem edindiğinize emin olacaksınız. Yıllardır binlerce esnafımıza barkod programı sunmaktayız. Sizlere de bir telefon uzaktayız. NarBarkod işletmesi olarak sizlere son teknolojiye sahip kullanışlı sistemler sağlamak isteriz.

Dilerseniz Restaurant Sistemleri Konusuna Göz Atabilirsiniz.

BARKOD OKUTMA NEDİR ?

Barkod okutma, bir barkodun optik olarak okunması işlemidir. Barkodlar, çizgi, nokta, boşluk veya kare gibi farklı şekillerde kodlanmış bilgi içeren etiketlerdir. Barkod okuyucular, barkodun üzerindeki kodu optik olarak okuyarak kodlanmış bilgiyi bir bilgisayara veya başka bir cihaza aktarır.

Barkod okutma, otomasyon sistemlerinde, mağazalarda, depolarda, kargo şirketlerinde ve birçok diğer endüstride sıklıkla kullanılır. Barkod okutma işlemi, hızlı ve doğru veri toplama işlemi yapmak için oldukça önemlidir.

Barkod okutma, bir barkod tarayıcısı veya okuyucu kullanarak ürünlerin barkodlarını okumaktır. Barkodlar, ürünlerin benzersiz tanımlayıcı kodlarıdır ve ürünün adı, fiyatı, stoğu gibi bilgileri içerir.

Barkod okutma cihazları, bir lazer ışını veya görüntü işleme teknolojisi kullanarak barkodun üzerindeki siyah beyaz çizgileri okuyarak ürün hakkındaki bilgileri anında tarayıcıya gönderir. Barkod okuyucular, perakende satış noktalarında sıkça kullanılır ve hızlı ve doğru bir şekilde ürünlerin fiyatını ve diğer bilgilerini tespit etmeye yardımcı olur.

Bugün, barkod okuma teknolojisi yaygın bir şekilde kullanılır ve sadece perakende sektöründe değil, tıp, lojistik, imalat ve diğer birçok sektörde de kullanılır. Barkod okutma işlemi, veri toplama, envanter yönetimi ve ürün takibi gibi birçok alanda kullanılan önemli bir teknolojidir.

 

Uzaktan Stok Kontrol Programı

Envanter yönetimi işletmeler açısından çok büyük önem arz etmektedir zira kayıp kaçak oranları işletmeler için büyük kayıplar demektir. Tedarik zincirinde pek çok risk faktörü söz konusuyken ekstra risk almak büyümek işletmeler için çok mantıklı bir tercih değildir.

Bu noktada stoklarınızın otoriter kontrolü gerek işletmenizin geleceği gerek sizin şirketiniz üzerindeki baskınlığınız açısından büyük bir önem teşkil etmektedir.  Türkiye gibi kurların anlık olarak değiştiği, alım fiyatlarında değişkenlikler olan bir ülkede stokların anlık takibi çok büyük önem arz etmektedir.

Bir anda kur dalgalanması sebebiyle dışarıdan alınan mal ya da ham madde yüzde 20 zamlanabilir ancak siz bunu deponuzdaki fiyatlara yansıtmadığınız vakit zarar edebilirsiniz. Bunun önüne geçebilmenin en pratik yolu elbette ki stoklarınızı gerçek zamanlı olarak kontrol edebilmek ve yönetebilmekten geçmektedir.

barkot qr scaled

Uzaktan Stok Kontrol programı Avantajları

Dünyanın pek çok yerinde depolarınız olabilir ve bunların her birine tek tek giderek stok kontrolü sağlamak sizler için büyük masrafları beraberinde doğuracaktır. Uzaktan Stok Kontrol Programı sayesinde tek bir merkezden binlerce depoyu dahi gerçek zamanlı olarak yönetebilmektesiniz.

Özellikle Amazon FBA yöntemiyle çalışan kişilerin uzaktaki depolarını kontrol etmesi normal şartlarda oldukça zor ve masraflı bir iştir ancak böyle bir durumda sistemi kullanarak çok kolay ve verimli bir hale getirebilmektesiniz.

Uzaktan Stok Takibi Nasıl Yapılır?

Barkod Yazılım ile stok takibi yapabilmenin pek çok yolu olmakla beraber teknolojinin hayatımızda bu denli yer edinmesiyle beraber en kolay ve verimli yolu uzaktan stok takip sistemleri olmaktadır. Envanterinize kaydı yapılan ürünleri tek bir panel üzerinden depo depo inceleyebilir ya da toplu olarak buradan yönetebilirsiniz.

Bütün ürünleri model, renk, boyut gibi en ufak detaylarına kadar indirgeyebilir ve inceleyebilirsiniz. İstediğiniz tüm raporları gerek grafiksel gerek tablolar halinde alabilmektesiniz. Satışlarınızı da yine bu sistem üzerinden analiz edebilir ve çok giden ürünlerden daha çok alım yaparak satış rakamlarınızı arttırabilmektesiniz.

Elinizde olmayan ürünlerin ise hemen satışını durdurarak müşterilere akabinde mahcup olmak gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.