Depo Barkod Takibi

Barkod Nedir?

Barkod genel olarak üreticilerin ürünlerin üzerine yapıştırarak, kullanım süresi boyunca o ürüne ulaşımını kolaylaştıran yegane unsurdur. Ürünleri hangi firmada, hangi ülkede, hangi sektör için üretildiği şeklinde kodlar ve ayrıştırır. Bir barkod numarası üzerindeki sayıları ayrıştırarak o ürünün nereden geldiğini ve ne amaçla kullanılacağını öğrenebiliriz. Bu açıdan baktığımız zaman insanlardaki kimliklerle aynı işlevi sağlamaktadır da diyebilmekteyiz. Tabii, barkodlar sadece üretici tarafında değil tedarik zincirinin tüm dallarında aktif olarak kullanılmaktadır. Bu yazımızda da barkodun depolarda nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Barkod Takip Nedir?

Bahsettiğimiz üzere ürünlerin kimliği olarak niteleyebileceğimiz barkodlar sayesinde ürünler işletmelerin sistemlerine kaydedilebilmektedir.  Bu kadar basit bir işlem ise aslında tedarik zinciri boyunca stok kontrol noktasında pek çok işimizi kolaylıkla halledebilmemize olanak sağlamaktadır. Sadece barkod okuyucu ve barkod takip sistemi kullanarak envanterimizin sayımını yapabiliriz, giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirebilir hatta satış dahi yapabiliriz. Bu sayede depolarımızın kontrolünü tam zamanlı olarak elimize alabilir ve ürünlerimizin yönetimi konusunda sıkı bir otorite kurabiliriz.

Depo Barkod Takip Sistemlerinin Özellikleri

  1. İşlem süresi:

Barkod okuyucular sayesinde işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Teknoloji sayesinde artık kimse işlemlerini yaparken uzun bekleyişler geçirmek istememekte. Depo Barkod Takip sistemleri de sizleri bu noktada tatmin etmektedir.

  1. Kullanıcı Dostu / Kolay Arayüz

Barkod sistemlerinin kullanımı için dahi pek çok ticari gereklilik ve özellik mevcuttur fakat genelde küçük işletmelerde basit ve hızlı işlemler yapabilen daha çok birkaç göreve endeksli yazılımlar istenmektedir. Bu sistemler küçük işletmelerin gerekliliklerini sağladığı için hem kullanmayacağı özelliğe para vermemek istememek hem de daha seri çalışabilmek adına sade bir arayüz ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Bu noktada istekleriniz doğrultusunda size en uygun depo barkod takip sistemi belirlenmektedir.

ayakkabı mağazası hızlı satış programı

  1. Veri Doğruluğu / Hesap Doğruluğu

Alanında tecrübeli yazılımcılarımız ve sektör bilgisi olan ekip arkadaşlarımızla ortak bir biçimde geliştirilen depo barkod takip yazılımımız sayesinde hiçbir şekilde hata yapmadan gerek maddi hesaplamalar gerekse stok sayımları sağlayabilirsiniz. Bu sayede kaçık ürün derdinden kurtulur ya da kasa açığı vermenin önüne geçebilirsiniz.