fbpx

Etiket Arşivi: depo sistemi

Depo ERP Sistemleri

ERP Nedir?

ERP, bir şirketin bütün verilerinin üzerinde toplandığı bir yazılım olarak düşünülebilmektedir.  Pek çok firma bilgisayar ve yazılım sistemlerinin gelişmesiyle beraber rekabeti elden bırakmamak adına ERP sistemlerini kullanmaya başlamıştır. Coca-Cola, Mediamarkt, Verizon, Vodafone gibi şirketler de yine bu şirketler arasında yer almaya devam etmektedir.

Depo ERP Sistemleri Ne işe Yarar?

Depo ERP sistemleri, firmaya ait bütün alt üretim ve hizmetsel operasyonlarda kullanılan malların kabulünü, stok sayımı ve sevkiyat hareketlerini tek elden kontrol edebilmeyi kapsamaktadır.

Ürünlerin ve malların, ilk giriş sağlayışından çıkışına kadar ki süreçte; ürün toplama, ürün tedarik etme, ürünleri yerleştirme süreçleri ve ürünlerin lokasyon, adet, birim ve sipariş bilgilerini veritabanı aracılığıyla saklar.  İhtiyacınız olduğunda da anlık olarak tüm girdi çıktıları gerek raporlar gerekse grafikler halinde görebilmektesiniz. Bu sayede birimler arasındaki bilgi aktarımı ve hızlı iletişim artmakta olup operasyonlar sırasında alınabilecek stratejik kararların çok daha nesnel yargılar kullanılarak alınmasını sağlamaktadır.

Kontrollü malzeme girişleri, kalite kontrol yöntemleri, standardizasyon uygulamaları, mal kabul, elleçleme, lokasyon belirleme, barkodlama, depolanma, yerleştirilme, depolar arası sevkiyatlar, raflar arası transferler, kontrollü sevkiyatlar için ürün tedarikleri, LOT, Seri, kritik stok kontrolleri, FIFO ve ürün iade yönetiminin en doğru ve kontrol edilebilir bir biçimde ilerlemesini sağlamaktadır.

nar10 bulut tabanlı erp sistemleri

Depo ERP Sistemlerinin Avantajları

 • Stok miktarlarını, bu miktarların takibini en doğru ve güvenilir bir biçimde yapmanızı sağlamaktadır.
 • Depoya girişler ve üretim sırasında sayımlar yaparak stoklarınızı kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.
 • El terminali barkod okuyucular ve RFID teknolojileri sayesinde iş gücü ve maddi yasarruf sağlamanıza yardımcı olur.
 • Depo operasyonlarınızı anlık kontrol ederek ürünlerinizi ve depolarınızı anlık takip edebilme şansı sunar.
 • Sevkiyat işlemlerinizde sizlere hız kazandırarak üretimdeki verimi arttırmasının yanı sıra sevkiyat hızındaki artış müşteri memnuniyetinin artmasına sebebiyet vermektedir.
 • Raf yönetimi sayesinde hangi ürünün hangi rafta olduğunu kolay bir şekilde bulabilir ve dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.
 • Sistem analizleri sırasında belirlediği riskleri sizlere sunarak sizlerin pozisyon almanıza ve tedbirli olmanıza olanak sağlamaktadır.

nar10 bulut tabanlı erp sistemleri

Depo Barkod Takip

Barkod Nedir?

Barkod genel olarak üreticilerin ürünlerin üzerine yapıştırarak, kullanım süresi boyunca o ürüne ulaşımını kolaylaştıran yegane unsurdur. Ürünleri hangi firmada, hangi ülkede, hangi sektör için üretildiği şeklinde kodlar ve ayrıştırır. Bir barkod numarası üzerindeki sayıları ayrıştırarak o ürünün nereden geldiğini ve ne amaçla kullanılacağını öğrenebiliriz. Bu açıdan baktığımız zaman insanlardaki kimliklerle aynı işlevi sağlamaktadır da diyebilmekteyiz. Tabii, barkodlar sadece üretici tarafında değil tedarik zincirinin tüm dallarında aktif olarak kullanılmaktadır. Bu yazımızda da barkodun depolarda nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Barkod Takip Nedir?

Bahsettiğimiz üzere ürünlerin kimliği olarak niteleyebileceğimiz barkodlar sayesinde ürünler işletmelerin sistemlerine kaydedilebilmektedir.  Bu kadar basit bir işlem ise aslında tedarik zinciri boyunca stok kontrol noktasında pek çok işimizi kolaylıkla halledebilmemize olanak sağlamaktadır. Sadece barkod okuyucu ve barkod takip sistemi kullanarak envanterimizin sayımını yapabiliriz, giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirebilir hatta satış dahi yapabiliriz. Bu sayede depolarımızın kontrolünü tam zamanlı olarak elimize alabilir ve ürünlerimizin yönetimi konusunda sıkı bir otorite kurabiliriz.

Depo Barkod Takip Sistemlerinin Özellikleri

 1. İşlem süresi:

Barkod okuyucular sayesinde işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Teknoloji sayesinde artık kimse işlemlerini yaparken uzun bekleyişler geçirmek istememekte. Depo Barkod Takip sistemleri de sizleri bu noktada tatmin etmektedir.

 1. Kullanıcı Dostu / Kolay Arayüz

Barkod sistemlerinin kullanımı için dahi pek çok ticari gereklilik ve özellik mevcuttur fakat genelde küçük işletmelerde basit ve hızlı işlemler yapabilen daha çok birkaç göreve endeksli yazılımlar istenmektedir. Bu sistemler küçük işletmelerin gerekliliklerini sağladığı için hem kullanmayacağı özelliğe para vermemek istememek hem de daha seri çalışabilmek adına sade bir arayüz ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Bu noktada istekleriniz doğrultusunda size en uygun depo barkod takip sistemi belirlenmektedir.

  ayakkabı mağazası hızlı satış programı

 1. Veri Doğruluğu / Hesap Doğruluğu

Alanında tecrübeli yazılımcılarımız ve sektör bilgisi olan ekip arkadaşlarımızla ortak bir biçimde geliştirilen depo barkod takip yazılımımız sayesinde hiçbir şekilde hata yapmadan gerek maddi hesaplamalar gerekse stok sayımları sağlayabilirsiniz. Bu sayede kaçık ürün derdinden kurtulur ya da kasa açığı vermenin önüne geçebilirsiniz.

Depolar İçin Barkod Yazılım Sistemi

Ambarınızın genişliği işlerinizin nasıl darmadağınık bir hal alabileceği ile alakalı ipuçları verir. Bilgisayarda kumpaslı kayıt yakalamak değişik Sevk irsaliyeleri kullanılarak ambarlardan mağazalara sevkiyat yapılabilir. Ambar giriş kodu ve ambar çıkış kodu doğru tanımlanmalıdır. Her gereksiniminize yanıt veren kutu programlar yanlış girişlerinize takat olamaz.depo barkot takibi Yaptığınız operasyonlarda dikkatli olmak oluşabilecek yanılgılar neticesinde doğacak iş yükünün yasaklanması demektir. Depo Stoğu Yazılımı , Depo programı