fbpx

Etiket Arşivi: depo barkod

Barkodlu Ürün Takibi

Barkodlu Ürün Takibi

Üzerinde bulunan siyah çizgiler ve sayılardan oluşan barkodlar; bizlere zamandan ve iş gücünden büyük tasarruflar sağlatmaktadır.  Bu sayede işletmemizi daha hızlı bir büyümeye odaklayacak stratejik planlamalara dahil olabilmekte ve büyüme hızımızı birkaç katına çıkarabilmekteyiz.

Barkod Nedir? Barkod Neden Kullanılır?

Farklı ebatlardaki siyah çizgiler ve sayılardan oluşan ve bu siyah çizgi ebatlarının bir sayıyı nitelediği sembollere verilen genel ad barkoddur. Barkod sistemi sayesinde üzerinde barkod olan ürünlerin fiyat ve stok bilgilerini kolay bir biçimde takip edebilmekteyiz. Barkodlar, bir ürünü dünyanın neresine gidilirse gidilsin takip edebilme imkanı sağlamaktadır. Barkod üzerinde bulunan numalar sayesinde barkodun özgeçmişi çıkarabilmektedir. Burada hangi ülkede? Kim tarafından? Nerede üretildi? Gibi sorulara cevap bulabilmekteyiz.  Barkod numarası ve barkod oluşturmak ise bu konuda hazırlanmış otomasyon ve komptonentlerin birlikte çalışmasıyla yapılmaktadır.  Firmamız olarak en son teknolojileri ve geniş ürün yelpazesi desteğini kullanarak hazırladığımız barkod sistemlerine göz gezdirebilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Barkod Sistemi Nerelerde Kullanılır?

 • Barkod sistemi aracılığıyla kasalarda müşterileri ya da sevkiyatı bekletmeden hızlı bir şekilde satış sağlayabilmektesiniz. Bu noktada büyük depolarda ve pek çok perakende satış merkezinde kullanıma uygun bulunmaktadır.
 • Barkod sadece satışlar esnasında kolaylık sağlayan bir ürün değildir. Lojistik firmaları sevkiyatlarınızı gerçekleştirdiği araçları veya toptancılar büyük mağazalarını da barkodlar aracılığıyla yönetmektedirler.
 • Kargo firmaları kendilerine gelen siparişlerini barkod sistemleri aracılığıyla sistemlerine tanımlatarak ürünlerin bütün sevkiyat noktalarında takibini sağlayabilmektedirler.
 • Barkod sistemi ve el terminali kullanarak stoklarınızı ve demirbaşlarınızı yönetebilmektesiniz. Sadece el terminali kullanarak sisteminize eklediğiniz bütün stokları; ürün isminden, raf numarasına, adetine, lot sayısına kadar detaylandırabilmektesiniz.
 • Elektrik, doğalgaz ve su gibi şebeke sistemli aboneliklerin takibi esnasında da barkod sistemi kullanılabilmekte olup hızlı bir biçimde faturalandırma sağlanabilmektedir.

Barkodlu Stok Takibi Nasıl Yapılır?

Barkod sistemi sayesinde barkodu önceden eklenmiş olan ürünlerinizi el terminali aracılığıyla sayabilir ve sisteminize tanıtabilirsiniz. Bu sayede tam ve eksiksiz ürün sayımı gerçekleştirebilir, saatlerce süren depo stok kontrol yöntemlerinden kurtulabilirsiniz.

Depo ERP Sistemleri

ERP Nedir?

ERP, bir şirketin bütün verilerinin üzerinde toplandığı bir yazılım olarak düşünülebilmektedir.  Pek çok firma bilgisayar ve yazılım sistemlerinin gelişmesiyle beraber rekabeti elden bırakmamak adına ERP sistemlerini kullanmaya başlamıştır. Coca-Cola, Mediamarkt, Verizon, Vodafone gibi şirketler de yine bu şirketler arasında yer almaya devam etmektedir.

Depo ERP Sistemleri Ne işe Yarar?

Depo ERP sistemleri, firmaya ait bütün alt üretim ve hizmetsel operasyonlarda kullanılan malların kabulünü, stok sayımı ve sevkiyat hareketlerini tek elden kontrol edebilmeyi kapsamaktadır.

Ürünlerin ve malların, ilk giriş sağlayışından çıkışına kadar ki süreçte; ürün toplama, ürün tedarik etme, ürünleri yerleştirme süreçleri ve ürünlerin lokasyon, adet, birim ve sipariş bilgilerini veritabanı aracılığıyla saklar.  İhtiyacınız olduğunda da anlık olarak tüm girdi çıktıları gerek raporlar gerekse grafikler halinde görebilmektesiniz. Bu sayede birimler arasındaki bilgi aktarımı ve hızlı iletişim artmakta olup operasyonlar sırasında alınabilecek stratejik kararların çok daha nesnel yargılar kullanılarak alınmasını sağlamaktadır.

Kontrollü malzeme girişleri, kalite kontrol yöntemleri, standardizasyon uygulamaları, mal kabul, elleçleme, lokasyon belirleme, barkodlama, depolanma, yerleştirilme, depolar arası sevkiyatlar, raflar arası transferler, kontrollü sevkiyatlar için ürün tedarikleri, LOT, Seri, kritik stok kontrolleri, FIFO ve ürün iade yönetiminin en doğru ve kontrol edilebilir bir biçimde ilerlemesini sağlamaktadır.

nar10 bulut tabanlı erp sistemleri

Depo ERP Sistemlerinin Avantajları

 • Stok miktarlarını, bu miktarların takibini en doğru ve güvenilir bir biçimde yapmanızı sağlamaktadır.
 • Depoya girişler ve üretim sırasında sayımlar yaparak stoklarınızı kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.
 • El terminali barkod okuyucular ve RFID teknolojileri sayesinde iş gücü ve maddi yasarruf sağlamanıza yardımcı olur.
 • Depo operasyonlarınızı anlık kontrol ederek ürünlerinizi ve depolarınızı anlık takip edebilme şansı sunar.
 • Sevkiyat işlemlerinizde sizlere hız kazandırarak üretimdeki verimi arttırmasının yanı sıra sevkiyat hızındaki artış müşteri memnuniyetinin artmasına sebebiyet vermektedir.
 • Raf yönetimi sayesinde hangi ürünün hangi rafta olduğunu kolay bir şekilde bulabilir ve dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.
 • Sistem analizleri sırasında belirlediği riskleri sizlere sunarak sizlerin pozisyon almanıza ve tedbirli olmanıza olanak sağlamaktadır.

nar10 bulut tabanlı erp sistemleri

Depo Barkod Takip

Barkod Nedir?

Barkod genel olarak üreticilerin ürünlerin üzerine yapıştırarak, kullanım süresi boyunca o ürüne ulaşımını kolaylaştıran yegane unsurdur. Ürünleri hangi firmada, hangi ülkede, hangi sektör için üretildiği şeklinde kodlar ve ayrıştırır. Bir barkod numarası üzerindeki sayıları ayrıştırarak o ürünün nereden geldiğini ve ne amaçla kullanılacağını öğrenebiliriz. Bu açıdan baktığımız zaman insanlardaki kimliklerle aynı işlevi sağlamaktadır da diyebilmekteyiz. Tabii, barkodlar sadece üretici tarafında değil tedarik zincirinin tüm dallarında aktif olarak kullanılmaktadır. Bu yazımızda da barkodun depolarda nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Barkod Takip Nedir?

Bahsettiğimiz üzere ürünlerin kimliği olarak niteleyebileceğimiz barkodlar sayesinde ürünler işletmelerin sistemlerine kaydedilebilmektedir.  Bu kadar basit bir işlem ise aslında tedarik zinciri boyunca stok kontrol noktasında pek çok işimizi kolaylıkla halledebilmemize olanak sağlamaktadır. Sadece barkod okuyucu ve barkod takip sistemi kullanarak envanterimizin sayımını yapabiliriz, giriş çıkış işlemlerini gerçekleştirebilir hatta satış dahi yapabiliriz. Bu sayede depolarımızın kontrolünü tam zamanlı olarak elimize alabilir ve ürünlerimizin yönetimi konusunda sıkı bir otorite kurabiliriz.

Depo Barkod Takip Sistemlerinin Özellikleri

 1. İşlem süresi:

Barkod okuyucular sayesinde işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Teknoloji sayesinde artık kimse işlemlerini yaparken uzun bekleyişler geçirmek istememekte. Depo Barkod Takip sistemleri de sizleri bu noktada tatmin etmektedir.

 1. Kullanıcı Dostu / Kolay Arayüz

Barkod sistemlerinin kullanımı için dahi pek çok ticari gereklilik ve özellik mevcuttur fakat genelde küçük işletmelerde basit ve hızlı işlemler yapabilen daha çok birkaç göreve endeksli yazılımlar istenmektedir. Bu sistemler küçük işletmelerin gerekliliklerini sağladığı için hem kullanmayacağı özelliğe para vermemek istememek hem de daha seri çalışabilmek adına sade bir arayüz ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Bu noktada istekleriniz doğrultusunda size en uygun depo barkod takip sistemi belirlenmektedir.

  ayakkabı mağazası hızlı satış programı

 1. Veri Doğruluğu / Hesap Doğruluğu

Alanında tecrübeli yazılımcılarımız ve sektör bilgisi olan ekip arkadaşlarımızla ortak bir biçimde geliştirilen depo barkod takip yazılımımız sayesinde hiçbir şekilde hata yapmadan gerek maddi hesaplamalar gerekse stok sayımları sağlayabilirsiniz. Bu sayede kaçık ürün derdinden kurtulur ya da kasa açığı vermenin önüne geçebilirsiniz.

Depo İçin Barkod Sistemi

İsterseniz hazır koli NarDepo programımız ile isterseniz usunuzdaki ambar uygulamasını size en kısa zamanda sunuyoruz, Siz Hayal edin biz yapalım. Ambar ve depolar büyük ve karmaşık yerlerdir. Depo Takip ProgramıBunları en iyi idareyebileceğiniz sistemler şüphesiz istikrarlı yazılımlardır, hangi mahsulün nerede olduğunu görmek, girişleri çıkışları hakimiyet etmek, mahsullere barkod basabilmek, raporlama alternatifleri ile işlerinizi basitleştirmesi çok ehemmiyetlidir. Depo Stoğu Programı

Stokhareketler Detaystok

Depo Bulut Sistemleri

Gelişmiş ödeme alma seçenekleri. Nakit,kredi kartları ve para üstü takibi. Depo Stok Takibi
Yapılan satışın tek tuşla fiş, fatura veya yazarkasa fişi verebilme.Pos hızlı satışı merkez veya şubelerde yazarkasa gibi kullanabilirsiniz. Şubelerde internet bağlantıyı kesilse bile çalışmaya devam eder, bağlantı sağlandığı anda tekrar işlemleri merkeze kendisi otomatik yollar. Merkezde yeni stok, cari veya maliyet değişikliğinde anında şubelerde güncelleme yapar. Depo Programı

Depo

Program Özellikleri

Marketlerde barkod ile hızlı bir şekilde satış yapma imkânı.
Teraziden alınan barkodları okuyabilme.
Veresiye takibi
Hızlı borç ödeme
Tüm döviz cinsleri ile satış yapabilme.
Birden fazla şekilde ödeme alabilme.
Fiş veya fatura yazabilme.
Ciro takibi, para üstü takibi, iptal takibi gibi büyük kasalarda POS olan özellikleri içerir.
En çok kullanılan stokları hızlı tuşlara ceddebilme 80 Adet
Dokunmatik ekran özelliği. Klavyeye dokunmadan satış yapma.
Ağ üzerinde birden fazla kasada kullanılabilme.
Ön muhasebe modülü ile tam entegrasyon.
Gelişmiş ve eforlu veritabanı sistemi

Depo Stoğu Tutmak İstiyorum

Sisteminizde birden fazla ambar belirleyebilirsiniz. Mesela iadeye çıkan mahsuller için belirleyeceğiniz iade ambarla bozuk mahsullerinizin de stoğunu yakalayabilirsiniz. Ya da sisteminizin olduğu değişik bir yerdeki ambarı değişik bir kod vererek belirleyebilirsiniz. Depolar arası transferlerle de mahsullerin çıkışını evraklandırabilirsiniz. Fatura girişlerinde ambar kısmı bulunur. Bu kısım statiklenerek oluşabilecek kusurların önüne geçebilirsiniz.Depo stok takibi, stok takibi depo ,depo yazılımı, depo barkot sistemi

Sevk irsaliyeleri kullanılarak ambarlardan mağazalara sevkiyat yapılabilir. Ambar giriş kodu ve ambar çıkış kodu doğru tanımlanmalıdır. Her gereksiniminize yanıt veren koli programlar g-yanlış girişlerinize deva olamaz. Yaptığınız harekâtlarda dikkatli olmak oluşabilecek yanılgılar neticesinde doğacak iş yükünün yasaklanması demektir