Stok Cari Takip Programı

Erp Yazılımı

Stok Cari Takip Programı

Cari Nedir?

TDK’da verilen anlamıyla yürürlükte olan anlamına gelen cari, bir işletmenin bütün gelir giderlerinin bir arada tutulmasına verilen isimdir. İktisadi bir terim olan cari, işletmeler için son derece önemli bir konu olmakla beraber takibi iyi yapılmadığı sürece büyük zararlarla karşılaşılabilmektedir.

Stok Nedir?

Bir işletmenin satış amacıyla elinde bulundurduğu ürünlerin tümüne verilen genel isme stok denmektedir. Stok takibi işletmeler açısından yapılması en zor eylemlerden biridir ve doğru takip edilmediği sürece kayıp kaçak oranları sizleri büyük maddi zararlara uğratabilmektedir.

Stok Takibi Nedir?

Stok, işletmelerin satış sürecinin kesintisiz ilerleyebilmesi için aldığı ürünler ya da bu ürünlerin  üretimi için elinde bulundurduğu hammaddeler olabilmektedir.  Başarılı bir stok takip süreci içinse bu ürünlerin belirli bir düzende tutulması ve girdi çıktı işlemlerinin sağlanası gereklidir. Bu düzeni oluşturmak da elbette ki ürünleri belirli bir kayıt mekanizması içerisinde tutmaktan geçmektedir. Burada asıl amaç işletmedeki kar marjını arttırmak için stok ve üretim alanındaki maliyetleri minimalize etmektir. Bunun yanı sıra talebe arz oluştuma sürecini hızlandırmak, efektif bir tedarik zinciri modeli sergilemek,  sürekli ve düşük maliyetlerle alım sağlamak stok takibinde ve işletmelerde en dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Stok Cari Takip Programı Neden Kullanmalıyım?

 

Başarılı bir işletme olabilmek öncelikle işletme içerisindeki süreçleri en efektif ve disipliner şekilde kurgulamakla başlamaktadır. İster normal isterseniz e-ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma olun yine de bu disiplin sizleri iş alanında ileriye taşıyabilecek yegane unsurlardan biridir. Burada fark edilmesi gereken nokta işletmeyi ileriye taşıyabilmenin belirli prensipleri olmasıdır. İşletme kurmak çok basit bir işlemdir, belgeler hazırlanır ve işletme kurulur. Önemli olan burada söz konusu hizmeti ne derecede iyi bir şekilde sunduğunuzdur. İşletme içerisinde stoklarınızın ve carilerinizin iyi yönetilmesi demek sizlerin ticari alanın etkilerinden ve risklerinden daha iyi korunmanız demektir. Bu noktada stok cari takip programı aracılığıyla stoklarınızı iyi bir şekilde yönetebilir ve müşterilerinizle aranızdaki bağı etkili hizmetlerle daha ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

https://www.narbarkod.com/android-stok-ve-cari-takip-sistemi/