Anasayfa / barkod programı / Neden Barkod Sistemi Kullanmalıyız?

Neden Barkod Sistemi Kullanmalıyız?

Son zamanların en popüler sistemlerinden birisi olan barkod sisteminde birbirinden farklı kalınlıklarda siyah çizgiler vardır ve bu çizgilerin bilgisayar sistemlerinde karşılığı olan bir sayı vardır. Alış verişlerde ve stok takibinde oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Neden barkod sistemi kullanmalıyız sorusuna verilebilecek en net cevap bu şekilde olabilir.

Özellikle perakende alışverişlerde (market gibi) barkod okutularak ürüne dair satış fiyatı ve diğer bilgilendirmelere dair işlemler yerine getirilebilmektedir. Bu sayede harcanan zaman ve emek konusunda büyük ölçüde tasarruf sağlanmış olur. Neden barkod sistemi kullanmalıyız sorusuna bir de şu gözden bakarak cevap vermeye çalışalım. Barkod sistemi olmadan önce depoların durumu, iş akışı gibi işlemler kağıt veya bilgisayar ortamında elle tutuluyordu. Barkod sistemleri sayesinde sadece bir kez kurulan bu sistemde kullanımı oldukça kolay bir yazılım sizi bekliyor olacak.

Bir önceki yazımız olan Barkod Yazdırma Sistemleri başlıklı makalemizde barkod, barkod yazdırma ve barkod yazdırma sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Yazarkasa Pos Entegrasyonu

Barkodlu Satış Programı Fiyatları

Barkodlu Satış Programı Fiyatları Barkodlu ürün; üretici veyahut  satıcı firmanın stoklarına kayıt edilmiş ürünleri nitelemektedir.  …