Barkodlu Depo ve Stok Takibi

,
0e7a832bec7d929475854ca6d0676cc9

Barkodlu Depo ve Stok Takibi Nedir ?

Barkod en kolay bir şekilde ürünlerin ticari alandaki kimlikleri olarak nitelenebilmektedir. Barkod üzerindeki sayıları kullanarak bugün satış işlemlerinden tutalım da stok yönetimi işlemlerine kadar pek çok alanda işletmemize kolaylıklar sağlamaktayız. Barkodun çok işlevsel yapısı sayesinde kolayca sistemimize ürün tanımlayabilmekte ve bu ürünlerin stoklarımız arasında takibini sağlayabilmekteyiz. Barkod sistemlerini kullanarak şirketimiz üzerindeki otoriterimizi daha sıkı ve işlevsel bir hale getirebilmekteyiz. Ürünlerimizin üzerindeki barkodlarımızı, barkod okuyucu yardımıyla sistemimize tanılayarak kolayca ürünleri envanterimize ekleyebilmekteyiz. İnsanlar her 250 karakterde bir hata yaparken bilgisayarlarda bu durum birkaç milyarda bir gibi bir orandadır ve iyi test edilmiş yazılımlarda oran sıfıra inmektedir.  Hem hata oranını indirmek hem de zamandan çok büyük tasarruflar sağlayabilmek adına barkodlu depo ve stok takibi programlarını kullanmak işletmenizdeki verimlilik bakımından çok önemlidir.

Neden Barkodlu Depo ve Stok Takibi Yazılımı Kullanmalıyım?

Barkodun nimetlerini en efektif şekilde kullanan bu yazılımları bünyesinde barındıran şirketler her zaman rakiplerinden bir adım daha öndedir. Öncelikle daha doğru ve güvenilir sayımlarla envanter yönetimi sağlamaktadırlar. Bunların yanı sıra müşterilerini satış ve sevkiyatlar sırasında daha az bekleterek insanların o noktadaki ilgisini üzerine çekmektedirler. Bugün ticari alanda bireysel müşterilerden, kurumsal şirketlere kadar hiç kimse beklemek istememektedir. Günümüzde zamanın her saniyesi değerlidir ve büyümek isteyen bir firma olarak bunu biz de en efektif şekilde kullanabilmeliyiz. Bir sevkiyatı hızlı bir şekilde tamamlayabilmeliyiz ki diğer sevkiyata geçebilelim. Bir şirketin büyümesi için sadece müşteriler için değil kendisi için de zamanla yarışabiliyor olması gereklidir.

Barkodlu Depo ve Stok Takibi Avantajları Nelerdir?

  • Sevkiyatların ve satışların çok daha hızlı bir şekilde geçekleşmesini sağlamaktadır.
  • Hesaplamalarınızı teknolojinin gücüyle yapmaktadır. Manuel sayımlarda olduğu gibi en ufak bir hatada başa almak gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Başlayan sayım işlemi başarılı bir şekilde bitirilmektedir.
  • İstenilen tarzdaki ve alandaki raporlara kolayca erişilebilmektedir.
  • Müşterilerinizin gözünde sizi kurumsal bir şirket imajına sokmaktadır.
  • Sevkiyatı yapılan ürünlerin depo stoklarından hızlı bir şekilde ve otomatik olarak düşürülmesini sağlamaktadır.
Bunada Göz Atabilirsiniz  Mağaza Otomasyon Yazılımı Takibi