fbpx

Etiket Arşivi: depo stok

Barkodlu Depo ve Stok Takibi

Barkodlu Depo ve Stok Takibi

Barkod en kolay bir şekilde ürünlerin ticari alandaki kimlikleri olarak nitelenebilmektedir. Barkod üzerindeki sayıları kullanarak bugün satış işlemlerinden tutalım da stok yönetimi işlemlerine kadar pek çok alanda işletmemize kolaylıklar sağlamaktayız. Barkodun çok işlevsel yapısı sayesinde kolayca sistemimize ürün tanımlayabilmekte ve bu ürünlerin stoklarımız arasında takibini sağlayabilmekteyiz. Barkod sistemlerini kullanarak şirketimiz üzerindeki otoriterimizi daha sıkı ve işlevsel bir hale getirebilmekteyiz. Ürünlerimizin üzerindeki barkodlarımızı, barkod okuyucu yardımıyla sistemimize tanılayarak kolayca ürünleri envanterimize ekleyebilmekteyiz. İnsanlar her 250 karakterde bir hata yaparken bilgisayarlarda bu durum birkaç milyarda bir gibi bir orandadır ve iyi test edilmiş yazılımlarda oran sıfıra inmektedir.  Hem hata oranını indirmek hem de zamandan çok büyük tasarruflar sağlayabilmek adına barkodlu depo ve stok takibi programlarını kullanmak işletmenizdeki verimlilik bakımından çok önemlidir.

Neden Barkodlu Depo ve Stok Takibi Yazılımı Kullanmalıyım?

Barkodun nimetlerini en efektif şekilde kullanan bu yazılımları bünyesinde barındıran şirketler her zaman rakiplerinden bir adım daha öndedir. Öncelikle daha doğru ve güvenilir sayımlarla envanter yönetimi sağlamaktadırlar. Bunların yanı sıra müşterilerini satış ve sevkiyatlar sırasında daha az bekleterek insanların o noktadaki ilgisini üzerine çekmektedirler. Bugün ticari alanda bireysel müşterilerden, kurumsal şirketlere kadar hiç kimse beklemek istememektedir. Günümüzde zamanın her saniyesi değerlidir ve büyümek isteyen bir firma olarak bunu biz de en efektif şekilde kullanabilmeliyiz. Bir sevkiyatı hızlı bir şekilde tamamlayabilmeliyiz ki diğer sevkiyata geçebilelim. Bir şirketin büyümesi için sadece müşteriler için değil kendisi için de zamanla yarışabiliyor olması gereklidir.

Barkodlu Depo ve Stok Takibi Avantajları Nelerdir?

  • Sevkiyatların ve satışların çok daha hızlı bir şekilde geçekleşmesini sağlamaktadır.
  • Hesaplamalarınızı teknolojinin gücüyle yapmaktadır. Manuel sayımlarda olduğu gibi en ufak bir hatada başa almak gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Başlayan sayım işlemi başarılı bir şekilde bitirilmektedir.
  • İstenilen tarzdaki ve alandaki raporlara kolayca erişilebilmektedir.
  • Müşterilerinizin gözünde sizi kurumsal bir şirket imajına sokmaktadır.
  • Sevkiyatı yapılan ürünlerin depo stoklarından hızlı bir şekilde ve otomatik olarak düşürülmesini sağlamaktadır.

Mağaza Barkod Takipleri

Stok takibi Mağazalar için en güç işlerdendir. Bilgisayardaki stokla mağazadaki stok yakalamıyorsa yapılacak en iyi şey aynı gruptaki tüm mahsulleri saymaktır. Mahsuller arasında karmaşıklık olabilir. Bu sayım içinse alış-satış işlerinin bitmesi zorunludur. Satış devam ederken sayım yapılırsa net rakamı bulamayız. Doğru stok takibi mağazanızı hasara uğramaktan kurtaracağı için fatura giriş çıkışlarına azami itina gösterilmelidir. barkod sistemi ile Özellikle değişik ambarlarınız varsa her birinin kaydı değişik yakalanacağından işaretlediğiniz doğru ambar numarası sıhhatli stok takibi sağlayacaktır.

Mağaza Programı Satış raporlamalarıyla günlük cironuzu takip edebilir. Artan ya da eksilen vaziyetine göre farklı satış etkinlikleri oluşturabilirsiniz. Programınızda her türlü yazıcıyı belirleyerek barkot basımı, fatura çıktısı alımı, makbuz yazdırma operasyonları hakikatleştirebilirsiniz. Mağazadaki kasiyer takibi en ehemmiyetli mevzulardandır burada en ehemmiyetli vaka barkod sistemi ile birlikte bilgisayarı izleyebilecek açıda bir kameradır, Dilerseniz programa uzaktan bağlanıp anlık satışları görebilir, raporları anlık izleyebilirsiniz.

narbutik mağaza programı

Ayakkabi Programi Essemaltepe Satis1

Depolar İçin Barkod Yazılım Sistemi

Ambarınızın genişliği işlerinizin nasıl darmadağınık bir hal alabileceği ile alakalı ipuçları verir. Bilgisayarda kumpaslı kayıt yakalamak değişik Sevk irsaliyeleri kullanılarak ambarlardan mağazalara sevkiyat yapılabilir. Ambar giriş kodu ve ambar çıkış kodu doğru tanımlanmalıdır. Her gereksiniminize yanıt veren kutu programlar yanlış girişlerinize takat olamaz.depo barkot takibi Yaptığınız operasyonlarda dikkatli olmak oluşabilecek yanılgılar neticesinde doğacak iş yükünün yasaklanması demektir. Depo Stoğu Yazılımı , Depo programı

Depo Stoğu Tutmak İstiyorum

Sisteminizde birden fazla ambar belirleyebilirsiniz. Mesela iadeye çıkan mahsuller için belirleyeceğiniz iade ambarla bozuk mahsullerinizin de stoğunu yakalayabilirsiniz. Ya da sisteminizin olduğu değişik bir yerdeki ambarı değişik bir kod vererek belirleyebilirsiniz. Depolar arası transferlerle de mahsullerin çıkışını evraklandırabilirsiniz. Fatura girişlerinde ambar kısmı bulunur. Bu kısım statiklenerek oluşabilecek kusurların önüne geçebilirsiniz.Depo stok takibi, stok takibi depo ,depo yazılımı, depo barkot sistemi

Sevk irsaliyeleri kullanılarak ambarlardan mağazalara sevkiyat yapılabilir. Ambar giriş kodu ve ambar çıkış kodu doğru tanımlanmalıdır. Her gereksiniminize yanıt veren koli programlar g-yanlış girişlerinize deva olamaz. Yaptığınız harekâtlarda dikkatli olmak oluşabilecek yanılgılar neticesinde doğacak iş yükünün yasaklanması demektir