fbpx

Etiket Arşivi: barkod sistemi

Online Mağazacılık Takip Programı

Mağaza ve işletme sahipleri için ürünlerin takibini yapmak ve bu ürünlerin genel satışını incelemek önemlidir. Hangi üründen ne kadar satılıyor ürünlerin genel olarak satış rakamları nasıl ve satılmayan ürünler nelerdir işte tüm bunlar bir işletme yetkilisi için oldukça önemli olan temel veri bilgileridir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan pek çok yenilik mağazacılık sektöründe de baş göstermiş ve günümüzde barkod sistemi ile vücut bulmuştur. Mağaza Programları bu konuda bizlere kolaylık sağlar.

Mağaza Ürünlerinin Takibi

Barkod sisteminin olmadığı işletmelerde büyük kaçaklar ve ürünlerde tutarsızlıklar, kayıp ürünler gibi faktörler ortaya çıkacağı için kullanım zordur. Ayrıca barkod sisteminin olmadığı işletmelerde tüm ürünlerin fiyatını kasa görevlisi ezbere bilmek zorundadır. Bu oldukça zahmetli bir şey haline gelmekte olup büyük maddi kayıplara da davetiye çıkarabilir. Ürünlerin rengi modeli bedeni sayısı gibi bir çok konuda bilgiye kolaylıkla hakim olmayı sağlamaktadır. Bu yazılımlar sayesinde bir çok firma ve çalışanları olarak artık çok daha hızlı satış, takip yapabilmektedir.

Yaşadığımız dünya gittikçe gelişerek teknolojinin de ilerlemesi ile daha akıcı ve kolay bir hal almıştır. İşimiz, hayatımız buna göre şekillenmektedir. İhtiyaçlarımızı karşılama yaşama ve çalışma alanlarımızda olduğu gibi iş alanlarımızda da teknoloji ilerlemekte ve hayatımızı kolaylaştırmakta. Elektronik cihazlar sayesinde çeşitli markalar mağaza yazılımları geliştirmekte ve hem satış hem de ürün sipariş gibi bir çok noktada kolaylıklar sağlamakta.

Bu yüzden barkod sistemi işletmeler, mağazalar ve benzer alanlar için oldukça uygun olan şeyler olarak karşımıza çıkmaktadır. Barkod sisteminin firmadaki stok giriş çıkışları, faturalar, stok bilgileri, cari hesaplar ve muhasebe işlemleri gibi pek çok faktör kısaca gözlemlenebilir. Sistem ile iş akışı kontrolü sağlanır.

Bunların yanı sıra envanter bilgileri de net şekilde görülerek bunlar farklı pdf, html, jpg gibi formatlarda rapor edilebilir. Barkod sisteminin var olduğu işletmeler birden fazla olsa bile tek bilgisayar üzerinden hangi işletme ne kadar hangi üründen satış yapmış, hangi işletmede hangi ürünler stokta var gibi temel bilgiler kolay şekilde barkod programı ile takip edilebilir.

 

Barkodlu Sayım Programı

Barkodlu Sayım Programı

Barkod sayım programı Türkiye’de kullanılmakta olan bütün kasa ve yeni nesil nesil yazar kasalarla uyumlu çalışmaktadır.  Sistem tamamen bütünleşik bir yapıda olup sizlerin işletmenizde kullandığınız diğer otomasyon ve sistemler ile tamamen uyumlu olacak şekilde tasarlanmış ve çalışmaktadır. Sizlere satışlarınızı anlık olarak takip edebilme imkanı sunan barkodlu sayım programı; stok, fatura, cari ve muhasebe dökümlerini de gün sonuna ulaşmadan alabilme imkanı sunmaktadır.KIOSK’lar, elektronik raf etiket yazılımları, sistem terazileri, barkod okuyucuları ve barkod yazıcıları ile bütünleşik çalışan bu program sayesinde verilerinizin hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlayabilmektesiniz. Mağazalarınız ve depolarınızın bütün stoklarını buradan kontrol edebilme ve yönetiminde aktif rol oynama şansına sahip olabilmektesiniz.

İyi Barkod Nasıl Oluşturulur?

 • Barkodları ideal boyutlarda oluşturmak ve üzerine aşırı bilgi girmeden sadece isim ve barkod numarası olacak şekilde kodlanmasını sağlamak sizler açısından ayırt ediciliği arttıran bir özellik olacaktır.
 • Ürünlerinizi depoya girmeden barkodlayarak ve sayımını gerçekleştirerek kendinizi ikinci bir iş yapmaktan kurtarabilirsiniz. Bu sayede zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilir, aktif olmanız gereken diğer alanlara yönelebilirsiniz.
 • Mal kabul sırasında barkod işlemi gerçekleştirerek ürünleri daha satış aşamasında sisteme tanılayabilirsiniz.
 • Barkodlama işlemini rastgele yapmak yerine sabit, önceden belirlenmiş bir noktaya yapmak ürün sayımını ve satışını kolaylaştıracağından dolayı barkodlama işleminde bu detayı göz önünde bulundurmalısınız.
 • Aktif olarak çalıştığınız bir kargo firması mevcut ise kargolama işlemleri sırasında kendi barkod şablonunuzu sisteme entegre ederek daha ürün sevkiyat yönetimini kolaylaştırabilirsiniz.

Barkodlu Sayım Programı Avantajları

 • Tam ve eksiksiz ürün sayımı gerçekleştirerek kayıp kaçak ürün zararından kurtulabilirsiniz.
 • İstediğiniz her ürün için anlık olarak konum, depo, raf, lot, adet, boyut gibi detayları görüntüleyebilir ve çıktı alabilirsiniz.
 • Cari, fatura ve diğer muhasebel kayıtları raporlar halinde alabilirsiniz. Sistem üzerinden satışlarınız esnasında hazır şablonları da kullanarak saniyeler içerisinde fatura kesebilir, satışlarınızın gözle görülür derecede hızlanmasına sebep olabilmektesiniz.
 • Satış yaptığınız zaman yeniden depo sayımı gerçekleştirmeye gerek kalmadan deponuzda ne kadar ürün kaldığını hızlıca analiz edebilirsiniz.

Barkod Sistemi Ne Kadara Kurulur?

Barkod Sistemi Ne Kadara Kurulur?

İşletmeler hızlıca gelişen teknolojinin nimetlerinden en aktif bir şekilde faydalanan yapılardır. Burada  bahsi geçen yaklaşık 80 yıllık bir geçmişe sahip olan barkod ise firmaların işlerine oldukça yarayan ve tedarik zincirinde kendine büyük bir yer edinen bir esistem olmuştur.  Barkodu satış, personel takibi, ürün takibi, depo yönetimi gibi pek çok noktada aktif olarak kullanabiliyor oluşumuz onu tedarik zincirinin temel yapı taşlarından yapan yegane sebeplerden biridir.

Barkod Sistemi Önemi Nedir?

İşletmelerin giderlerini, stoklarını, tedarikçi firmalarını, müşterilerini ve onların detaylarını, çalışanlarının kazançlarını, çalışanların aylık ve günlük performanslarını kısacası iş ile ilgili her şeyi inceleyebildikleri sistemlere barkod sistemleri denmektedir.

Bu sistem aracılığıyla iş yerinizdeki otoriteniz artmakta ve tek merkezden bütün işletmeyi yönetebilmektesiniz. Ürünlerin bütün alış ve satış detaylarını da grafiksel olarak inceleyebileceğiniz barkod sistemleri sayesinde kar zarar durumunuzu inceleyebilir ve ona göre pozisyon alabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda pek çok sektörde yüksek kar marjları söz konusu olduğundan ötürü kayıp kaçak oluşturan ya da fire vermenize sebep olan personellere göz yumulabilmekteydi. Ancak e-ticaret gibi farklı alanlardaki gelişimin tedarik zinciri ve lojistik kavramına etkisi sebebiyle artık maalesef ekmek aslanın ağzında ve sizin yapmanız gereken de o ekmeği alabilmektir. Bunun da üstesinden daha sistemsel bir çalışma ve doğal olarak da barkod sistemi aracılığıyla gelebilmektesiniz.

Barkod Sistemi Kurulumu

Narbarkod olarak bizler Türkiye’nin her yerine tam kurulum gerçekleştirmekte olup, sizlere en iyi şekilde çalışabilme imkanı sunmaktayız. Sektörde uzman yazılım geliştirici ekibimizin tasarladığı ve sizlerin işiniz gereği tüm ihtiyaçlarınızın düşünüldüğü barkod sistemi ile işiniz tam olarak patronu olabilirsiniz.

İstediğiniz her raporu anlık olarak alabilme imkanı sizlere stratejik karar alımı sırasında daha aktif bir rol oynama şansı ve objektif olabilme olanağı sunmaktadır. Günlük olarak yapılan yedeklemeler sayesinde ise daha önceden yaptığınız işlemleri olası donanımsal arızalarda kaybetmenize engel olmaktadır.

Herhangi bir donanım arızası durumunda yeni donanımla ya da onarılmış eski donanımla kaldığınız yerden devam edebilir, hiçbir veri kaybı yaşamamış olursunuz.

Ambar Programları

Ambar işyerlerimizin en ehemmiyetli kısımlarından biridir. Mahsullerimizin stoklanması muhafaza edilmesi sınıflandırılması mevzusunda depo stok kontrol programları dayanakçımız olmaktadır. Muhtelif mahsuller yelpaze olarak genişledikçe ambarlarımızın dağınık olmadan nizamlı ve kumpaslı biçimde çalışma ve işleyişe sahip olması stok hakimiyeti ile sağlanabilmektedir. Mahsullerin yerleştirilmesi sevkiyatı sipariş üzerine giriş ve çıkışları mevzusunda ambar stok hakimiyeti oldukça ehemmiyetlidir. Stok olarak sayı mevzusunda sıhhatli bilgilere sahip olmak ve barkot yafta gibi işlerinizi basitleştirmek açısından stok hakimiyeti ehemmiyetlidir. Lüzumlu demirbaşların kullanımları ambar içerisindeki malzemeler ve aletlerin vaziyeti mevzusunda da bilgilerin tamamına sahip olmanız için yeniden stok hakimiyet programları sizlerin en büyük takviyeciniz olacaktır. Stok hakimiyet programları kesintisiz aktüellenerek basit kullanıma sahip olmaktadır. Depo Programı

Mağaza Açmak İstiyorum

Günümüzde pek çok insan girişimcilik faaliyetleri üzerinde durmaktadır. Kendi işletmesi açmak, kendi işinin patronu olmak da elbette çoğu kişinin hayallerini süslemektedir. Mağaza açmak istiyorum diyen pek çok kişi öncelikle hangi sektöre hizmet vereceğini seçmelidir. Bu seçimden sonra nasıl bir işletme olacağı? Nasıl bir konsepte sahip olacağı gibi pek çok detayı tek tek belirlemek ve bu doğrultuda pozisyon almak zorundadır.

Mağaza Açmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yaratıcı bir fikre sahip olmalısınız.
 • Mağazayı açmak istediğiniz bölgede, seçtiğiniz sektör alanındaki faaliyetleri analiz etmelisiniz.
 • Mağaza açmak istediğiniz bölgede, işletmeniz doğrultusundaki müşteri portföyünü incelemelisiniz.
 • Rekabet koşulları doğrultusundaki masraf analizini yapabilmelisiniz.
 • Seçtiğiniz sektörün kar marjını, istediğiniz bölge giderleriyle harmanlayarak yeni bir karar-zarar tablosu oluşturmalısınız.
 • Yatırımınızın kendini ne kadar sürede amorti edebileceğini, güven aralıklarını hesaplayabilmelisiniz.
 • Sadece kafanızdaki fikrin güzelliğiyle değil, verilerle hareket etmelisiniz.
 • Sektörde tecrübeli kişilerden stratejik ortaklık desteği almalısınız.
 • Profesyonel girişim danışmanlarıyla birlikte çalışmalısınız.
 • Resmi kurumlardan istenen evrakları mevzuata uygun bir biçimde hazırlamalısınız.
 • 3 ya da 6 ay gibi kısa vadeli planlar yerine daha uzun vadeli planlar yapmalısınız. Hatta 10 yıl sonra işletmenizde neler yapabileceğinizi potansiyel olarak hesaplayabilmelisiniz.
 • Bilmediğiniz, anlamadığınız bir sektöre girmemelisiniz. Sektörü öğrenene kadar ki süreçte zarar edebilir hatta batabilirsiniz.
 • İşin ince detaylarını öğrenebileceğiniz kişilere ulaşmalısınız.

Mağaza Açmak İstiyorum Kosgeb

Devlet bankaları iş yeri açmak ve ekonomiye katkı sunmak isteyenlere düşük faizlerle kredi şansı sunmaktadır. Bununla beraber devlet bazı konularda girişim yapmak isteyenleri direkt olarak kendisi desteklemekte olup, KOSGEB aracılığıyla bir miktar parayı hibe edebilmektedir.  İş planı ve projelerinizi KOSGEB Müdürlüklerine sunarak sizlerin de hibe alabilmeniz elbette ki mümkündür.  Ancak devletin kendisine yararı olmayacak parayı hibe etmesi gibi bir durum asla söz konusu olamaz bu sebepten projenizi iyi hazırlamalısınız. Profesyonel kişilerden ve şirketlerden destek alarak KOSGEB hibe desteği şansınızı arttırabilir ve girişim masraflarınızı hatırı sayılır bir derece azaltabilirsiniz.

Barkodlu Satış Yazılımı

Barkodlu Satış Yazılımı

İşletmenizdeki bütün stokları kontrol etmek büyük küçük fark etmeden bütün işletmelerin genel sorunudur. Depolara giren bütün ürünleri takip etmek eş zamanlı olarak çıkan ürünleri ve sayısını bilmek manuel yolla son derece zordur. Barkodlu satış yazılımı bu zorlukların üstesinden gelebilmektedir.

Barkodlu Satış Yazılımı İle Neler Yapılabilir?

Deponuza giren ve çıkan bütün ürünlerin stok takibini yapabilirsiniz. Faturalarınızı da bu sistem sayesinde yönetebilirsiniz. Bu sayede deponuzda açık vermez üstelik ihtiyacınız olan ve olmayan ürünleri kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Depoda açık verme birçok işletmenin en büyük problemlerindendir. Bu problemin önüne geçmenin yolu barkodlu satış yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde deponuzdaki en küçük üründen en büyük ürüne kadar her şeyin kontrolü sizde olur. Birden fazla depoyu tek bir sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz böylece tedarikçilerden fazla ürün istemek zorunda kalmaz bütçenizi gereğinden fazla zorlamazsınız. Bütün depolardaki ürün giriş çıkışından haberdar olmak ve ürün alım satımını kontrol etmek size hem zamandan hem paradan tasarruf sağlayacaktır. Barkodlu satış yazılımı iş yükünüzü azaltır. İş gücünüzü en yüksek seviyede kullanmanızı sağlar. Ürün alım satımını detaylı bir rapor olarak görebilirsiniz. Mobil kontrol sayesinde kasiyer takibi yapabilir birden fazla depodaki ürün giriş çıkışını takip edebilir ve bütün fatura bilginizi saklayabilirsiniz.Barkodlu ürünlerle çalışan ve yeni sisteme ayak uyduran bütün işletmeler satışlarını arttırmakta ve daha düzenli gelir elde etmektedir. Barkodlu satış yazılımı işlerinizi kolaylaştırır. Barkodlu ürünler sayesinde müşteri ve tedarikçilerinizin alım satımını en yüksek düzeyde kontrol edersiniz. Depoları manuel olarak kontrol etmek bütün iş sahiplerinin korkusudur. Depoda ürün açığı vermek, tedarikçiden eksik ya da fazla ürün almak, müşterilere istediği ürünleri bulamamak barkodlu satış yazılımları sayesinde artık problem değil. Hem iş gücünden tasarruf edeceksiniz hem zamandan hem deponuzu gereksiz kullanmayacak en verimli şekilde kullanacaksınız. Ürün giriş çıkışını anlık kontrol etmek işletmenizi büyütmenize gelirinizi arttırmanıza neden olacak. Barkodlu satış yazılımları sayesinde binlerce işletme zaman ve alan tasarrufu sayesinde gelirini arttırmakta. Sizler de teknolojiye uyum sağlayıp işletmenizi geleceğe taşıyın.

Manav Fiyat Sorgulama

Manavlar için birebir barkod sistemi uygulaması basit pratik kolay, İster barkodlu terazi ile kullanın ister pc bağlantılı terazi ile… Fiş yazıcı, Barkod yazıcı, Müşteri göstergesi bağlanabilme olanağı, Sınırsız Stok Desteği,Özel yazılım

 

Otobüs Kayıt Sistemi

Otobüslerin güzergahları ve yerleri anlık olarak takip edilebilecek. Diğer yandan otobüs firmaları yolcularının bilgilerini sisteme e-devlet üzerinden kaydedecek. Araç Takip Sistemi Bundan sonraki süreçte otobüs işletmeleri taşıdıkları yolcuların kimlik numaraları ile isimleri ve yükleri e-devlet üzerinden kayıt altına alacak. Otobüste ismi sisteme işlenmemiş yolcular veya otobüsteki yolcunun ismi sistemdeki kişiyle eşleşmediği durumlarda ve sisteme işlenen yolcudan fazlası olduğu durumlarda işletmelere ceza kesilecek. Otobüs kayıt sistemi

 

Hal Kayıt Sistemi

>Hal Kayıt Sistemi ile sebze ve meyve ticaretine ilişkin güncel veri tabanının oluşturulması, sebze ve meyve ticaretinin elektronik ortamda takip edilmesi, meslek mensuplarının kayıt altına alınması, toptancı halleri arasında ortak bilgi paylaşımı ve iletişimin sağlanması, sektördeki kayıt dışılığın önlenmesi, hesap verilebilirlik ile saydamlığın sağlanması, kamu sektörünün, sebze ve meyve ticaretine yönelik olarak daha sağlıklı değerlendirmeler yapabilmesi ve düzenlemeler  barkod programı oluşturabilmesi, tüketicilerin, ürün künyeleri sayesinde tükettikleri ürünün nerede ve kim tarafından üretildiği gibi bilgilere ulaşabilmesi amaçlanmaktadır. Hal Kayıt Sistemi