fbpx

Etiket Arşivi: kozmetik programı

Kozmetik Stok takibi

Kozmetik Programı Firmanızın tüm ihtiyaçlarını tek programda topladık, 15 yıllık bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkan narbarkod programı, muhasebe, fatura, stok, irsaliye, sipariş, konsinye, giriş çıkış makbuzları, banka modülü, çek-bono modülü, geniş raporlama, kar-hasar alternatifleri ile sizlere büyük basitlikler sağlıyor. Kozmetik programı ile anlık süratli staış yapabilir, alıcılarınızı süratli bir biçimde gönderebilirsiniz.

Kozmetik Barkod Sistemi

Mağaza Stok Takip Programları

Mağazalarda stok takibi çok önemli bir unsudur zira bir ürünün satışı ne durumda? Ne kadar satılmakta? Satın alınıyor mu? Gibi pek çok soruyu ancak etkin bir stok takibi yöntemiyle cevaplayabilmekteyiz.  Çok değil henüz birkaç yıl öncesine kadar ise mağazaların stoklarının sayımını yapması tam bir işkence gibiydi. Mağazalarda binlerce farklı ürün varyasyonu bulunmaktadır ve bunları tek tek sayarak veri haline getirmek oldukça yorucu ve zaman gerektiren bir iştir.  Teknolojinin hayatımıza soktuğu mağaza stok takip programları ise bu işi en az 15 kat daha hızlı ve daha az yorucu bir süreç haline getirmektedir.  Ürünler üzerindeki barkodları temel alarak stok yönetimini sağlayan bu yazılımlar sayesinde ürünleri çok daha rahat bir biçimde takip edebilmekteyiz.

Mağaza Stok Programı Şirketime Ne Gibi Faydalar Sağlamaktadır?

Stok Yönetimi ile sistemleri kullanan şirketler ilk olarak çok giden ürünlerini analiz edebilir ve alımlarını bu doğrultuda gerçekleştirebilmektedir. Satılmayan ya da az satılan ürünlerden ise satın almayarak işletmenin ürün bütçesini etkin kullanma şansına sahip olmaktadır. Bu ürünler yerine daha farklı ürünler satın alarak mağazadaki ürün çeşitliliğini daha da arttırabilmektedir. Barkodlu Satış efektif bir biçimde kullanarak diğer firmalardan bir adım öne çıkabilir ve çağa ayak uydurması sebebiyle daha sıkı bir şekilde rekabet ortamına tutunabilmektedir. Satış esnasında da  hızlı bir biçimde satış işlemini gerçekleştirebilmekte ve müşterilerin bu noktada kalbini kazanmaktadır.

Mağaza Stok Takip Programları Özellikleri Nelerdir?

 • Satış veyahut sevkiyatların olağandan daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilmesine olanak sağlamaktadır.
 • İşletmenize yön verebilmek için ihtiyacınız olan bütün raporlara paneliniz aracılığıyla kolay bir biçimde ulaşabilmektesiniz.
 • Bir ürünün mağazada ya da depoda tam olarak nerede bulunduğunu en ufak detayına kadar sistem üzerinden görebilmektesiniz.
 • Çok fazla depo ya da mağazanız varsa; bir mağazada bedeni biten bir ürünü başka bir mağazada var mı şeklinde sorgulayarak müşterilerinize yönlendirme sağlayabilmektesiniz.
 • Fiziksel olarak işletmede bulunmasanız dahi istediğiniz her cihaz üzerinden sisteme giriş sağlayabilir; gerekli raporları edinebilir, gerekli incelemeleri yapabilir, gerektiği yerde müdahale edebilirsiniz.

Kozmetik ve Butik Programları

Kozmetik ve butik satış konusunda yenilikçi teknolojilere ihtiyaç duyan bir ticaret alanıdır. Bunun en temel nedeni bahsi geçen kozmetik ve butik ürünlerinin değişken ve çok seçenekli olmasıdır. Seçenekler çoğalıp değişkenlik artınca ister istemez mağaza sahiplerinde kozmetik ve butik barkod sistemi ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyacı körükleyen en temel neden en başta da bahsettiğimiz gibi değişkenlik ve artan seçeneklerdir. Öyle ki kozmetik ve butik mağazalarındaki stok durumu ürün çeşitlilikleri listelenecek ya da takip edilecek kadar az değildir. Personel tarafından teknoloji göz ardı edilerek takip edilmeye kalksa bile bu işletmecinin işlerinin aksamasın ve bu nedenle satış profilinin kötü anlamda etkilenmesine olanak sağlamaktadır.

Kötü etkilenen satış profili, konu kozmetik ve butik olunca sürpriz olmayacaktır. Kozmetik ve butik programları ile tanışmamış bir işletme müşterilerine yenilikçi ürünler sunamayacağı gibi ürün eksikliklerinden de anında bir haber olamayacaktır. Anında stok sonu bilgisini alamayan işletmeciler bunu ancak müşteri taleplerinde fark edip bu talepler sonrası ürün tedarik edecek ve sadece bu bağlamda bile birden fazla ürünün satışının mümkün olmamasına neden olacaktır.

Tüm bunların yanında yaşadığımız teknoloji çağında sosyal medya ve benzeri mecralarda bireysel olarak tanıtılan ürünlerde görülen anlık satışlar kozmetik ve butik programlarından yoksun işletmecileri zor durumda bırakacaktır. Öte yandan bu ürünler üzerinde yapılması düşünülen indirim vb. kampanyalar anlık olarak gerçekleştirilmek istendiğinde iç giyim ve butik programları ihtiyacı kendini mutlak bir şekilde gösterecektir.
Kozmetik ve butik yazılım fiyatları kullanımını zorunlu kılan bir başka faktör ise mağaza sahiplerinin müşterilerine sunmak istedikleri bireysel avantajlardır. Bu avantajlar gerek para puan kartları gerek direk müşteri bilgilerinden oluşturulacak sistem kaydı ile sağlanmaktadır. Bu sayede hem müşterilerin genel profilleri kayıt altına alınırken diğer yandan da bu müşterilere yaptıkları harcamalara ya da doğum günü gibi özel günler göz önünde bulundurularak indirim fırsatları sunulmaktadır.

Sonuç olarak kozmetik ve butik programları tüm olasılıklar göz önünde bulundurulduğunda çağımız için vaz geçilmez birer gereksinimdir. Bu gereksinim işletmeci için büyük avantajlar sunmakla kalmayıp aynı zamanda müşterilerin işletmelerden memnuniyetle ayrılmasını sağlayacaktır.
www.narbarkod.com

Kozmetik Programı

Kozmetik Programi ürün çeşitliliği bol olmasına rağmen birim başı karlılığın düşük olmasından dolayı Kozmetik Programı gibi yazılımlara her daim ihtiyaç duymaktadır…

Barkod yazılımları alanında tecrübemiz ile kozmetik işletmelerinin tüm istek ve ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmek amacı ile Kozmetik Programı geliştirdik. Kozmetik sektöründeki işletmecilerin iş süreçlerini azaltan ve iş verimliliğini artıran kozmetik yazılımları gereksiz maliyetlerin altına girilmesinin önüne geçerek ciddi oranlarda karlılık görülmesini sağlamaktadır. Narplus farkı ile geliştirilen Kozmetik programı işletmenize benzersiz fonksiyonları kazandırabilmenize olanak tanımaktadır.

Kozmetik Programı Özellikleri

 1. Gün sonu ciro hesaplama
 2. Müşteriye toplu SMS ve e-posta gönderme
 3. Tüm barkod yazıcıları ile uyumluluk
 4. En az ve en çok satılan ürünlerin listesi
 5. Birim başı kar hesaplama
 6. Sınırsız kullanıcı ekleyebilme
 7. PDF, Word ve Excell gibi formatlarda satış raporları kaydedebilme
 8. Depo transfer süreçlerini takip etme
 9. Anlık patron raporları çıkarabilme
 10. Mobilden barkod okutabilme
 11. Para üstü hesaplama
 12. Kasiyer ve plasiyer takibini yapabilme
 13. Birden fazla şube yönetimini tek bir merkezden yapabilme
 14. Vadesi gelen borçların takibini yapabilme
 15. Promosyon ürün satışı gerçekleştirme
 16. Aynı anda birden fazla satış yapabilme
 17. Satış iadesi ve iptali gerçekleştirme
 18. Personellerin ne kadarlık satış yaptığını görebilme
 19. Depodaki malların toplam tutarını hesaplayabilme
 20. E-ticaret sitesi ile tam entegrasyon

Kozmetik sektöründeki işletmecilerin amel süreçlerini azaltan ve amel verimliliğini artıran kozmetik yazılımları lüzumsuz maliyetlerin altına girilmesinin önüne geçerek ağırbaşlı oranlarda karlılık görülmesini sağlamaktadır. Narplus farkı ile geliştirilen Kozmetik programı işletmenize benzersiz fonksiyonları kazandırabilmenize imkanlar tanımaktadır.

Müşterilere sunulan kolaylığın yanında, en büyük yarar ise işletmelere sağlanmaktadır. Nitekim ürünlerin kolaylıkla takibi, bilgi ve içeriklerin işlenmesi, basit stok kontrolü ve takibi, hatıranda ürüne erişim ve envanter bilgilerinin bilinmesi ile satmaca ve hesap kesim işlemlerinin kolaylıkla yapılması sistemin kolaylıkları arasında birinci sırada yer almaktadır ve barkod bulunan ürünlerin henüz basit anlaşılabildiği herkesçe bilinmektedir.

 Kozmetik programı yukarıda saymış olduğumuz özelliklerin yanı sıra daha birçok konuda işletmenize verimlilik kazandırmaktadır. Yazılımlar ile ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olmak için 0850 644 25 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz…

 

Kozmetik Barkod Sistemi

Kozmetik barkod sistemi

Kozmetik barkod sistemi neden kullanılır ? Firma bünyesindeki ürünlerin takibi ister büyük şirket olsun ister küçük bir işletme tedarik zincirinde genel bir sorun halindedir. Depolarda bulunan tüm ürünlerin anlık takibini sağlamak, giriş ve çıkışlarını takip etmek oldukça zor bir eylemdir.  Kozmetik barkod sistemi ise sizlerin bu noktada imdadınıza yetişmekte ve bu denli zor görünen süreçleri kolaylaştırmak için hizmetinize sunulmaktadır.  Bu sistemi kullanarak kozmetik firmanıza giren ve çıkan tüm ürünlerin gerek stok takiplerini gerek satış takiplerini yapabilmektesiniz. Sadece takip işlemleriyle sınırlı kalmayarak sistem üzerinden müşterilerinize hızlı bir biçimde fatura kesme olanağı da sunan bu sistem sayesinde işlemlerinizi hızlı ve doğru bir biçimde gerçekleştirme şansına nail olmaktasınız. Bütün girdi çıktı işlemlerini sistem üzerinden kontrol ederken aynı zamanda stok takibi yapabilmek size kasanızda ve envanterinizde oluşan kayıp kaçak ürün sorunlarından kurtulma şansı sunmaktadır.  Bu sorun siz aslında farkına bile varmadan uzun zaman diliminde oldukça büyük zararlara ve maddi kayıplara uğramanıza sebebiyet vermektedir.  Bu gibi sorunlardan kurtulmak bile başlı başına sistem için yapılan ödemeyi kendi başına fazlasıyla çıkarmaktadır.

Img 0584 1

Kozmetik Barkod Sistemi Kullanım Alanları

 • Kozmetik ürünleri depolarında
 • Tuhafiyelerde
 • Parfümerilerde
 • Butiklerde
 • Make-Up Store’larda

Kozmetik Barkod Sistemi Nasıl Çalışır?

Kozmetik barkod sistemi kurulumu yapabilmek adına öncelikle temel seviyede bir donanıma sahip bir bilgisayar ve barkod okuyucuya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bilgisayarınızda yapacağımız kurulumun akabinde ürünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle tüm stoklarınızı barkod okuyucu yardımıyla sisteme entegre etmeli ve işlemlerinize bu doğrultuda devam etmelisiniz. Bilgisayarınıza kurulan sistem sayesinde ürünlerinizin satışlarınızı gerçekleştirebilir ya da buradan stok takibi gerçekleştirebilirsiniz.

Kozmetik Barkod Sisteminin Uyumlu Olduğu Araçlar

 • Dokunmatik ekranlı bilgisayarlar
 • Teraziler
 • Barkod Yazıcı
 • El Terminali
 • Fiş yazıcı
 • Pos cihazları
 • Yazarkasa

Kozmetik Barkod Sistemi Maliyeti

Piyasada kozmetik barkod sistemi alanında pek çok ürün bulunmasına rağmen çoğu ürün maalesef kısa süre istenen verimi sağlayamamaktadır.  Örneğin herhangi bir donanım sorunuyla karşılaştığınız zaman bütün verileri kaybetmekte ve geriye dönüşümü gibi bir durum söz konusu olamamaktadır. Bizim sistemimizde ise gerek yedeklemeler, gerekse sağlam altyapı üzerine oluşturulmuş bir yazılım oluşundan ötürü böyle durumlarla karşılaşmanız gibi bir durum söz konusu değildir. Bu noktada bizler size kaliteyi ucuza vermeyi vaat etmekteyiz.

Kozmetik Barkod Sistemi Avantajları

 • Ürün bulma özelliği sayesinde Kozmetik barkod sistemi stoklarınızda bulunan bütün ürünlere hızlı bir biçimde ulaşabilmektesiniz.
 • Oje, ruj, saç boyası gibi ürünlerin renk detayları girilerek ürünlerin her rengi için ayrı bir stok takibi yapılabilmesi söz konusu olmaktadır.
 • Parfüm, deodorant, şampuan gibi ürünlerde özellik ve boyut filtrelemesi yapılarak fiyatlandırma ve stok takibi yapabilmektesiniz.
 • Satış durdurma, satış iptal, çoklu satış, çoklu müşteri gibi kasa seçenekleri ile anlık ihtiyaca yönelik satış tercihleri yapabilir ve zaman kaybını önleyebilirsiniz.
 • Resimli stok takip özelliği sayesinde ürünleri sadece isimlerinden ve kodlarından değil resimleriyle de ayırt edebilme ve teyit edebilme şansına sahip olabilmektesiniz.
 • Kasiyerler ve diğer çalışanlarınız için ayrı hesaplar oluşturabilir, uzaktan bile olsa her çalışanın ayrı ayrı raporlarını oluşturabilir, çalışan analizi yapabilirsiniz.
 • Sınırsız kullanıcı ekleyebilir ve her kullanıcı için sizin belirlediğiniz ölçüde yetkiler tanılayabilirsiniz.
 • İstediğiniz kadar ürün ekleyebilir ve bu ürünlerin her detayını sisteminizde saklayabilirsiniz. Günlük yedeklemeler sayesinde bilgisayarınıza zarar gelse bile verileriniz kaybolmamakta başka bir bilgisayara yapılacak ilk kurulumda kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz.

İşletmenizin Kozmetik barkod sistemi ile ilgili Tüm Gereksinimlerini Tek Programda Topladık, 15 senelik Bir Çalışmanın sonucunda ortaya çıkan narbarkod programı, muhasebe, fatura, stok, irsaliye, sipariş, konsinye, giriş çıkış fişleri, banka modülü, çek-senet modülü, geniş raporlama, kar-zarar seçenekleri ile sizlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Kozmetik programı ile anlık hızlı satış yapabilir, müşterilerinizi hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

Kozmetik-Barkod-Sistemi