fbpx

Etiket Arşivi: kozmetik barkod sistemi

Kozmetik Stok takibi

Kozmetik Programı Firmanızın tüm ihtiyaçlarını tek programda topladık, 15 yıllık bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkan narbarkod programı, muhasebe, fatura, stok, irsaliye, sipariş, konsinye, giriş çıkış makbuzları, banka modülü, çek-bono modülü, geniş raporlama, kar-hasar alternatifleri ile sizlere büyük basitlikler sağlıyor. Kozmetik programı ile anlık süratli staış yapabilir, alıcılarınızı süratli bir biçimde gönderebilirsiniz.

Kozmetik Barkod Sistemi

Mağaza Stok Takip Programları

Mağazalarda stok takibi çok önemli bir unsudur zira bir ürünün satışı ne durumda? Ne kadar satılmakta? Satın alınıyor mu? Gibi pek çok soruyu ancak etkin bir stok takibi yöntemiyle cevaplayabilmekteyiz.  Çok değil henüz birkaç yıl öncesine kadar ise mağazaların stoklarının sayımını yapması tam bir işkence gibiydi. Mağazalarda binlerce farklı ürün varyasyonu bulunmaktadır ve bunları tek tek sayarak veri haline getirmek oldukça yorucu ve zaman gerektiren bir iştir.  Teknolojinin hayatımıza soktuğu mağaza stok takip programları ise bu işi en az 15 kat daha hızlı ve daha az yorucu bir süreç haline getirmektedir.  Ürünler üzerindeki barkodları temel alarak stok yönetimini sağlayan bu yazılımlar sayesinde ürünleri çok daha rahat bir biçimde takip edebilmekteyiz.

Mağaza Stok Programı Şirketime Ne Gibi Faydalar Sağlamaktadır?

Stok Yönetimi ile sistemleri kullanan şirketler ilk olarak çok giden ürünlerini analiz edebilir ve alımlarını bu doğrultuda gerçekleştirebilmektedir. Satılmayan ya da az satılan ürünlerden ise satın almayarak işletmenin ürün bütçesini etkin kullanma şansına sahip olmaktadır. Bu ürünler yerine daha farklı ürünler satın alarak mağazadaki ürün çeşitliliğini daha da arttırabilmektedir. Barkodlu Satış efektif bir biçimde kullanarak diğer firmalardan bir adım öne çıkabilir ve çağa ayak uydurması sebebiyle daha sıkı bir şekilde rekabet ortamına tutunabilmektedir. Satış esnasında da  hızlı bir biçimde satış işlemini gerçekleştirebilmekte ve müşterilerin bu noktada kalbini kazanmaktadır.

Mağaza Stok Takip Programları Özellikleri Nelerdir?

 • Satış veyahut sevkiyatların olağandan daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilmesine olanak sağlamaktadır.
 • İşletmenize yön verebilmek için ihtiyacınız olan bütün raporlara paneliniz aracılığıyla kolay bir biçimde ulaşabilmektesiniz.
 • Bir ürünün mağazada ya da depoda tam olarak nerede bulunduğunu en ufak detayına kadar sistem üzerinden görebilmektesiniz.
 • Çok fazla depo ya da mağazanız varsa; bir mağazada bedeni biten bir ürünü başka bir mağazada var mı şeklinde sorgulayarak müşterilerinize yönlendirme sağlayabilmektesiniz.
 • Fiziksel olarak işletmede bulunmasanız dahi istediğiniz her cihaz üzerinden sisteme giriş sağlayabilir; gerekli raporları edinebilir, gerekli incelemeleri yapabilir, gerektiği yerde müdahale edebilirsiniz.

Kozmetik Barkod Sistemi

Kozmetik barkod sistemi

Kozmetik barkod sistemi neden kullanılır ? Firma bünyesindeki ürünlerin takibi ister büyük şirket olsun ister küçük bir işletme tedarik zincirinde genel bir sorun halindedir. Depolarda bulunan tüm ürünlerin anlık takibini sağlamak, giriş ve çıkışlarını takip etmek oldukça zor bir eylemdir.  Kozmetik barkod sistemi ise sizlerin bu noktada imdadınıza yetişmekte ve bu denli zor görünen süreçleri kolaylaştırmak için hizmetinize sunulmaktadır.  Bu sistemi kullanarak kozmetik firmanıza giren ve çıkan tüm ürünlerin gerek stok takiplerini gerek satış takiplerini yapabilmektesiniz. Sadece takip işlemleriyle sınırlı kalmayarak sistem üzerinden müşterilerinize hızlı bir biçimde fatura kesme olanağı da sunan bu sistem sayesinde işlemlerinizi hızlı ve doğru bir biçimde gerçekleştirme şansına nail olmaktasınız. Bütün girdi çıktı işlemlerini sistem üzerinden kontrol ederken aynı zamanda stok takibi yapabilmek size kasanızda ve envanterinizde oluşan kayıp kaçak ürün sorunlarından kurtulma şansı sunmaktadır.  Bu sorun siz aslında farkına bile varmadan uzun zaman diliminde oldukça büyük zararlara ve maddi kayıplara uğramanıza sebebiyet vermektedir.  Bu gibi sorunlardan kurtulmak bile başlı başına sistem için yapılan ödemeyi kendi başına fazlasıyla çıkarmaktadır.

Img 0584 1

Kozmetik Barkod Sistemi Kullanım Alanları

 • Kozmetik ürünleri depolarında
 • Tuhafiyelerde
 • Parfümerilerde
 • Butiklerde
 • Make-Up Store’larda

Kozmetik Barkod Sistemi Nasıl Çalışır?

Kozmetik barkod sistemi kurulumu yapabilmek adına öncelikle temel seviyede bir donanıma sahip bir bilgisayar ve barkod okuyucuya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bilgisayarınızda yapacağımız kurulumun akabinde ürünü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle tüm stoklarınızı barkod okuyucu yardımıyla sisteme entegre etmeli ve işlemlerinize bu doğrultuda devam etmelisiniz. Bilgisayarınıza kurulan sistem sayesinde ürünlerinizin satışlarınızı gerçekleştirebilir ya da buradan stok takibi gerçekleştirebilirsiniz.

Kozmetik Barkod Sisteminin Uyumlu Olduğu Araçlar

 • Dokunmatik ekranlı bilgisayarlar
 • Teraziler
 • Barkod Yazıcı
 • El Terminali
 • Fiş yazıcı
 • Pos cihazları
 • Yazarkasa

Kozmetik Barkod Sistemi Maliyeti

Piyasada kozmetik barkod sistemi alanında pek çok ürün bulunmasına rağmen çoğu ürün maalesef kısa süre istenen verimi sağlayamamaktadır.  Örneğin herhangi bir donanım sorunuyla karşılaştığınız zaman bütün verileri kaybetmekte ve geriye dönüşümü gibi bir durum söz konusu olamamaktadır. Bizim sistemimizde ise gerek yedeklemeler, gerekse sağlam altyapı üzerine oluşturulmuş bir yazılım oluşundan ötürü böyle durumlarla karşılaşmanız gibi bir durum söz konusu değildir. Bu noktada bizler size kaliteyi ucuza vermeyi vaat etmekteyiz.

Kozmetik Barkod Sistemi Avantajları

 • Ürün bulma özelliği sayesinde Kozmetik barkod sistemi stoklarınızda bulunan bütün ürünlere hızlı bir biçimde ulaşabilmektesiniz.
 • Oje, ruj, saç boyası gibi ürünlerin renk detayları girilerek ürünlerin her rengi için ayrı bir stok takibi yapılabilmesi söz konusu olmaktadır.
 • Parfüm, deodorant, şampuan gibi ürünlerde özellik ve boyut filtrelemesi yapılarak fiyatlandırma ve stok takibi yapabilmektesiniz.
 • Satış durdurma, satış iptal, çoklu satış, çoklu müşteri gibi kasa seçenekleri ile anlık ihtiyaca yönelik satış tercihleri yapabilir ve zaman kaybını önleyebilirsiniz.
 • Resimli stok takip özelliği sayesinde ürünleri sadece isimlerinden ve kodlarından değil resimleriyle de ayırt edebilme ve teyit edebilme şansına sahip olabilmektesiniz.
 • Kasiyerler ve diğer çalışanlarınız için ayrı hesaplar oluşturabilir, uzaktan bile olsa her çalışanın ayrı ayrı raporlarını oluşturabilir, çalışan analizi yapabilirsiniz.
 • Sınırsız kullanıcı ekleyebilir ve her kullanıcı için sizin belirlediğiniz ölçüde yetkiler tanılayabilirsiniz.
 • İstediğiniz kadar ürün ekleyebilir ve bu ürünlerin her detayını sisteminizde saklayabilirsiniz. Günlük yedeklemeler sayesinde bilgisayarınıza zarar gelse bile verileriniz kaybolmamakta başka bir bilgisayara yapılacak ilk kurulumda kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz.

İşletmenizin Kozmetik barkod sistemi ile ilgili Tüm Gereksinimlerini Tek Programda Topladık, 15 senelik Bir Çalışmanın sonucunda ortaya çıkan narbarkod programı, muhasebe, fatura, stok, irsaliye, sipariş, konsinye, giriş çıkış fişleri, banka modülü, çek-senet modülü, geniş raporlama, kar-zarar seçenekleri ile sizlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Kozmetik programı ile anlık hızlı satış yapabilir, müşterilerinizi hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

Kozmetik-Barkod-Sistemi