fbpx

Etiket Arşivi: fatura kesme yazılımı

E-Fatura ve E-Arşiv Uygulamaları

E-Fatura Nedir?

E-Fatura elektronik ortamlarda hazırlanan faturalara verilen genel addır. Kağıda basılmamış olan ve sunucular aracılığıyla alıcı satıcı arasında gönderilen e-fatura, ilerleyen zamanlarda bütün firmalar için zorunlu hale gelecektir.

E-Arşiv Nedir?

433 sayılı vergi usul kanunu ile belirtilen standartlara uygun olarak düzenlenmiş ve muhafaza edilmiş olan faturaların elektronik ortamlara taşınmasını, o ortamda oluşturulmasını (e-fatura) ve elektronik ortamlarda raporlanmasını kapsamaktadır. E-Arşiv kullanıcısı olabilmek için elbette ki e-fatura kullanıcısı olmak gibi bir zorunluluk söz konusu olmaktadır. E-Arşiv sistemi daha önceden hazırlanmış ya da elektronik ortamlarda oluşturulmuş olan faturaların alıcı ve satıcı arasında güvenli bir biçimde ulaşmasını sağlayan sistemdir.

E-Fatura Kimler İçin Zorunludur?

E-faturanın pek çok avantajı vardır ve bu avantajlardan yararlanmak isteyen herkes bu sistemi kullanabilmektedir.  Madeni yağ lisansına sahip ya da madeni yağ ticareti yapan firmalar yıllık 25 Milyon Türk Lirası ciroya ulaşıyorsa; ÖTV’ ye tabii olan kola, gazoz, alkollü ürün, tütün üreticileri, tütün ithalatçıları firmalar ve bu firmalarla olan ticareti 10 Milyon Türk Lirasına ulaşan firmalar e-fatura kullanmak zorundadırlar.

E-Fatura Avantajları

  • Maliyetleriniz hatırı sayılır derecede azalmaktadır. (Kağıt, kalem, zarf, posta ücretleri, arşivleme, mutabakat vs.)
  • Faturalarınız hazır şablonlar aracılığıyla daha hızlı bir biçimde hazırlanır ve size zamandan tasarruf etme şansı sağlamaktadır.
  • Faturalarınız yasal düzenleme gereği 5 yıl saklanmak zorundadır ve sebepten faturalarınız kaybolmaz. Sizden faturasını yeniden isteyen müşterilerinize anında faturasını iletebilirsiniz.
  • Tahsilâtlarınız eskisine nazaran çok daha hızlı bir hale gelir.
  • Faturalarınızı dijital ortamlarda saklayabilirsiniz ve bu arşivlere çok kolay bir arayüz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
  • Fatura saklama ve bu eylemi gerçekleştirirken meydana gelen iş yükünden kurtulmuş
  • İşletmenizde kullandığınız muhasebe yazılımları ile entegrasyon sağlayabilir ve hızlı bir şekilde fatura kesebilirsiniz. Kestiğiniz faturalar otomatik olarak muhasebe yazılımınıza da aktarılır ve orda da gerekli işlemleri sağlayabilirsiniz.
  • Çevre dostudur. Kağıt israfının önüne geçer, teknoloji çağında boş yere ağaç kesiminden kurtulmamızı sağlar.
  • Müşteriler ve satıcılarla mutakabatlarınızı kolaştırır.

Fatura Kesme Yazılımı

Fatura Nedir?

Medeniyetin oluşumu ve devletler geleneğinin başlamasıyla beraber  -ki bu teknolojinin henüz var olmadığı zamanlara dayanır; işletmeler aşiret ya da beylik yöneticilerine düzen ve tertipi sağlaması adına pay verirdi. Bu sayede yöneticiler yeri geldiğinde satıcıyı yeri geldiğinde alıcıyı korurdu ve oradaki düzenin devamlılığı içinde hizmet verirdi. Bu gelenek günümüzde daha modern bir şekilde devam etmektedir. İşletmeler Dünya’nın her yerinde devletlerine gelirlerinden pay verirler ve devletler kazancını halkın pek çok gideri ve ihtiyacı için kullanır. Alıcılar kısmında ise haksızlığa uğranıldığı zaman elinde bir kanıt olması şansı sunar. Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde ise artık işletmeler faturalarını tek tek elle kesmek yerine sanal ortamlar üzerinden fatura kesme yazılımı kullanarak çok daha hızlı bir biçimde oluşturmaktadır.

Fatura Kesme Yazılımı Nedir?

İşletmelerin faturalarını sanal ortamlar aracılığıyla oluşturmasına yarayan sistem olarak nitelenebilir. Stok takip yazılımları ile entegre çalışabilen fatura kesme yazılımları; pek çok bilgiyi kayıt altında tutarak sizlere neredeyse klavye kullanmadan fatura kesebilme şansı sunar.  Bu sayede fatura kesmek için harcığınız zamanı işlerinizde daha verimli olmak adına harcayabilir ve zaman kaybının önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda kişisel hatalar yüzünden yanlış fatura kesmenin de önüne geçer zira hazır şablonları ve verileri kullanarak sattığınız ürüne hızlı bir şekilde fatura kesebilir, cari oluşturabilirsiniz.

Fatura Kesme Yazılımı Excel

Fatura kesme işlemlerinizi Excel üzerinden hazır şablonlar kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz ancak faturalarınızı 5 yıl boyunca saklamakla yükümlü olduğunuzu unutmamalısınız. Bu sebepten ötürü bunun sorumluluğunu almamak adına fatura kesme yazılımı kullanmanızı öneririz.

Fatura Kesme Yazılımı Yedekleme Nasıl Yapılır?

Fatura kesme yazılımı aracılığıyla kesilen faturalar yedekleme sistemi aracılığıyla günlük olarak otomatik yedeklenmektedir ve 5 yıl boyunda saklanmaktadır. Bu sayede ileride sizden faturasını ibraz etmenizi isteyen bir müşteriniz olduğu vakit anında o faturaya ulaşabilir ve faturasını kendisine iletebilirsiniz. Faturalara ulaşamıyor olsaydınız yasal cezaların yanı sıra tazminat davalarına kadar uzayabilen bir süreç sizi bekliyor olacaktı. Türkiye’nin her yerine kurulum için hemen bize ulaşın.