fbpx

Etiket Arşivi: erp sistemi

Depo ERP Sistemleri

ERP Nedir?

ERP, bir şirketin bütün verilerinin üzerinde toplandığı bir yazılım olarak düşünülebilmektedir.  Pek çok firma bilgisayar ve yazılım sistemlerinin gelişmesiyle beraber rekabeti elden bırakmamak adına ERP sistemlerini kullanmaya başlamıştır. Coca-Cola, Mediamarkt, Verizon, Vodafone gibi şirketler de yine bu şirketler arasında yer almaya devam etmektedir.

Depo ERP Sistemleri Ne işe Yarar?

Depo ERP sistemleri, firmaya ait bütün alt üretim ve hizmetsel operasyonlarda kullanılan malların kabulünü, stok sayımı ve sevkiyat hareketlerini tek elden kontrol edebilmeyi kapsamaktadır.

Ürünlerin ve malların, ilk giriş sağlayışından çıkışına kadar ki süreçte; ürün toplama, ürün tedarik etme, ürünleri yerleştirme süreçleri ve ürünlerin lokasyon, adet, birim ve sipariş bilgilerini veritabanı aracılığıyla saklar.  İhtiyacınız olduğunda da anlık olarak tüm girdi çıktıları gerek raporlar gerekse grafikler halinde görebilmektesiniz. Bu sayede birimler arasındaki bilgi aktarımı ve hızlı iletişim artmakta olup operasyonlar sırasında alınabilecek stratejik kararların çok daha nesnel yargılar kullanılarak alınmasını sağlamaktadır.

Kontrollü malzeme girişleri, kalite kontrol yöntemleri, standardizasyon uygulamaları, mal kabul, elleçleme, lokasyon belirleme, barkodlama, depolanma, yerleştirilme, depolar arası sevkiyatlar, raflar arası transferler, kontrollü sevkiyatlar için ürün tedarikleri, LOT, Seri, kritik stok kontrolleri, FIFO ve ürün iade yönetiminin en doğru ve kontrol edilebilir bir biçimde ilerlemesini sağlamaktadır.

nar10 bulut tabanlı erp sistemleri

Depo ERP Sistemlerinin Avantajları

  • Stok miktarlarını, bu miktarların takibini en doğru ve güvenilir bir biçimde yapmanızı sağlamaktadır.
  • Depoya girişler ve üretim sırasında sayımlar yaparak stoklarınızı kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır.
  • El terminali barkod okuyucular ve RFID teknolojileri sayesinde iş gücü ve maddi yasarruf sağlamanıza yardımcı olur.
  • Depo operasyonlarınızı anlık kontrol ederek ürünlerinizi ve depolarınızı anlık takip edebilme şansı sunar.
  • Sevkiyat işlemlerinizde sizlere hız kazandırarak üretimdeki verimi arttırmasının yanı sıra sevkiyat hızındaki artış müşteri memnuniyetinin artmasına sebebiyet vermektedir.
  • Raf yönetimi sayesinde hangi ürünün hangi rafta olduğunu kolay bir şekilde bulabilir ve dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.
  • Sistem analizleri sırasında belirlediği riskleri sizlere sunarak sizlerin pozisyon almanıza ve tedbirli olmanıza olanak sağlamaktadır.

nar10 bulut tabanlı erp sistemleri

Barkod Sistemi Programı

Market ve Mağazalar nar misali küçücük kabuğunun içinde çok geniş ürün stoğunun bulunduğu işletmelerdir. Aradığınız her şeyi bulduğunuzda da şaşırarak bu damı var dedirten ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerin barkodlu olması işinize pratiklik kazandırır. Ama barkod olmayan ürünleriniz için hızlı satış imdadınıza yetişir. Stok kartına resimlerle katkı yapıldığında işiniz daha da kolaylaşır. Ama barkod programı ‘nın sağlayacağı pratiklik ve takip edilebilirlik işletmenize işlem kolaylığı sunacaktır. Depo Takibi

Özel yazılım için bizimle irtibata geçiniz.

Satis1

ERP Sistemi Nedir

işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.Narbarkod,  Kurumsal kaynak planlaması (ERP) sistemleri, bir işletmenin tüm veri ve işlemlerini biraraya getirmeye veya bir araya getirilmesine yardımcı olmaya çalışan ve genelde kullanımı kolay olan sistemlerdir.Stok Takibi,  Klasik bir ERP yazılımı işlem yapabilmek için bilgisayarın çeşitli yazılım ve donanımlarını kullanır.Stok Yönetimi,  ERP sistemleri temel olarak değişik verilerin saklanabildiği bütünleşik bir veritabanı kullanırlar,

ERP işletmenin farklı iş tiplerini ve faaliyetlerini yönetmelerini sağlayan yazılım modüllerini tek bir veritabanı altında toplayan bir yapıdır.

Bir ERP (kurumsal kaynak planlama) yazılımı içinde genelde bağımsız olarak çalışan Üretim Yönetimi, Finans Yönetimi, Malzeme Stok Yönetimi, Satış Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bütçe Yönetimi, Dış Ticaret Yönetimi, Kalite Yönetimi, Bakım Yönetimi, Satış Sonrası Hizmetler, İş Zekâsı gibi çeşitli uygulamalar bulunmaktadır.

ERP Yazılımı

ERP işletmenin coğrafi olarak farklı bölgelerde bulunan fabrikalarının, bunların tedarikçi firmalarının ve dağıtım merkezlerinin (depo) kaynaklarını eşgüdümlü olarak planlmasıdır. Bu çerçevede, hangi müşteriye ait siparişin, hangi dağıtım merkezinden karşılanması veya hangi fabrikada üretilmesi gerektiği, tüm fabrikaların malzeme ve hizmet ihtiyaçlarının karşılanmasının uygun olacağı, fabrikaların elinde bulunan makina, malzeme, işgücü, enerji, bilgi ve diğer üretim ve dağıtım kaynaklarının nasıl eşgüdümlü ve ortaklaşa kullanılabileceği tadır. Barkod Sistemi