fbpx

Veresiye Programı

Müşterilerinize olan itimadınız ne kadar iyi olursa olsun, işletme sahibi ve ticari ahlak gereği müşterilerinizin borçlarını sıkı takip etmek gerekir. Böylece herhangi bir sebepten dolayı kaynaklanabilecek kayıp borçlar, hatırlanmayan alışverişler veya çok fazla geciken borçların talep edilmesi sağlanabilir. Müşterilerinizle olan ilişkileriniz gereği çok fazla veresiye veren bir esnaf iseniz, veresiye programı daha işlevsel hareket alanı yaratacağından veresiyelerin geri dönüşlerinde sıkıntı yaşamayabilirsiniz.

Ne sağlıyor?

Veresiye talep eden müşterilerin daha önce ne aldıkları, ne kadar tuttuğuna dair önemli bilgiler sağlıyor. Daha önce bir deftere sadece masraf olarak yazılan rakamlardan çok daha fazlasını veresiye programı içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Böylece müşterinin almış olduğu veresiyeye itirazı mümkün halden çıkacaktır.

Müşterilerinize sunacağınız detaylı borç dökümü sayesinde daha güvenilir borç ödeme gerçekleşir. Bazı müşteriler veresiye yazdırdıklarında ekstra olarak kendileri not tutmazlar veya not tutsalar bile yanlış tutabilirler. Bu durum veresiye defteriyle borçları kontrol eden esnafa itiraz etmeyi kolay hale getirebilir. Ancak veresiye programı bu tür karışıklıklarda daha açıklayıcı bilgiler sunarak müşterinin ikna olmasını sağlamaktadır. Esnafın ve müşterinin hatalı veresiye kaydı yapmalarını engelleyen program sayesinde güven tesis edilebilir. Program aynı zamanda stok takibi, kasiyer ve tedarikçi takibi gibi farklı özellikte işlemler de yerine getirebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Stok Takip Sistemi ve Programı başlıklı makalemizde depo takip programı, stok proğramı ve stok programları hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Ön Muhasebe Programı Nedir?

Ön Muhasebe Nedir? Özellikleri Nelerdir ?İçindekiler1 Ön Muhasebe Nedir? Özellikleri Nelerdir ?2  Yapılabilecekler ve Özellikleri3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mağazalara Özel Kampanya

Barkod Sistemi

Uzun yıllardır profesyonel ekibimiz ve sektördeki tecrübemizle en kolay ve sorunsuz barkod sistemlerimizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyerek kullanımınıza sunuyoruz. Yerinde kurulum ve kurulum sonrası desteğimizle işiniz rahat etsin.