Veresiye Programı

Müşterilerinize olan itimadınız ne kadar iyi olursa olsun, işletme sahibi ve ticari ahlak gereği müşterilerinizin borçlarını sıkı takip etmek gerekir. Böylece herhangi bir sebepten dolayı kaynaklanabilecek kayıp borçlar, hatırlanmayan alışverişler veya çok fazla geciken borçların talep edilmesi sağlanabilir. Müşterilerinizle olan ilişkileriniz gereği çok fazla veresiye veren bir esnaf iseniz, veresiye programı daha işlevsel hareket alanı yaratacağından veresiyelerin geri dönüşlerinde sıkıntı yaşamayabilirsiniz.

Ne sağlıyor?

Veresiye talep eden müşterilerin daha önce ne aldıkları, ne kadar tuttuğuna dair önemli bilgiler sağlıyor. Daha önce bir deftere sadece masraf olarak yazılan rakamlardan çok daha fazlasını veresiye programı içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Böylece müşterinin almış olduğu veresiyeye itirazı mümkün halden çıkacaktır.

Müşterilerinize sunacağınız detaylı borç dökümü sayesinde daha güvenilir borç ödeme gerçekleşir. Bazı müşteriler veresiye yazdırdıklarında ekstra olarak kendileri not tutmazlar veya not tutsalar bile yanlış tutabilirler. Bu durum veresiye defteriyle borçları kontrol eden esnafa itiraz etmeyi kolay hale getirebilir. Ancak veresiye programı bu tür karışıklıklarda daha açıklayıcı bilgiler sunarak müşterinin ikna olmasını sağlamaktadır. Esnafın ve müşterinin hatalı veresiye kaydı yapmalarını engelleyen program sayesinde güven tesis edilebilir. Program aynı zamanda stok takibi, kasiyer ve tedarikçi takibi gibi farklı özellikte işlemler de yerine getirebilmektedir.

Bunada Göz Atabilirsiniz  Barkod Sistemi Ne Kadara Kurulur?
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın