fbpx

Mağaza Yazılım

Mağaza yazılım denince akla ilk olarak firmalara teknolojinin sunduğu eşsiz olanaklar gelecektir. Bu olanakları birçok şekilde sıralamak mümkün ancak gelin ilk önce bu yazılımların hangi donanımsal sistemlerle birleştirilerek fayda yolunu açtıklarını belirtelim. İlk olarak mağaza barkod yazılım sistemi barkod gibi donanımsal bir faktörle birleştiğinde firmalar için birçok avantaj sağlamakla birlikte stok bilgileri gibi hayati faktörlerin tek elde toplanmasına olanak tanıyacaktır. Öte yandan müşterilere sunulmak istenen puan sistemleri mağaza yazılım faktörüyle birleştirilerek müşterilere bir çok avantaj sunulabilir.

 

Öncelikle barkod sistemi mağazalar için vazgeçilmez bir gereksinimdir. Bu sistemler firma sahibi ya da muhasebe, depo gibi departman müdürlüklerine yalnızca stok durumu hakkında bilgi vermeyip ürünün cinsi, eğer tekstil ürünleriyse beden renk gibi çeşitlerin teminine olanak sağlayacaktır. Mağaza yazılım sistemlerinin sunduğu bu avantaj yalnızca müşterilere sunulan hizmetin kalitesini arttırmakla kalmayıp aynı zamanda bu kalitenin karlılık nezdinde geri dönüşününü sağlamaktadır. Öyle ki ürün cinsi hakkında her an bilgi sahibi olan mağazalar müşterinin taleplerini eksiksiz karşılayacak ve eksik ürün daima mağaza stoklarına katılarak müşteri talebi karşılanacaktır.

Bir diğer mağaza yazılım avantajı olan puan sistemi mağazanın müşterilerine özel fırsatlar sunmasını mümkün kılıp aynı zamanda sürekli müşterilerine puan aracılığı ile özel fırsatlar tanıyacaktır. Bu avantajlar gerek müşteri memnuniyet gerek de müşteri profilinin mağaza kayıtlarına geçmesi ve ürün temininin müşteri profili göz önünde bulundurularak yapılması adına büyük katkılar sağlayacaktır.

Öte yandan mağaza yazılım sistemlerinin sağladığı bir diğer avantaj ise taksitli satış veya ürün değişimi gibi mağazaları zorlayan konularda çalışanlara ve mağaza sahiplerine büyük bir kolaylık sunmasıdır. Mağaza yazılımlarında yapılacak ayarlamalar sayesinde müşterilere belli taksitleri yine programa atanan faiz oranları ile takip altında tutabilir ve mağazanın kurumsal görünümüne katkı sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte ürün değişim talepleri mağaza yazılımları sayesinde zorlu bir işlem olmaktan çıkacaktır. Satışı tamamlanan ürünün barkod numarası sayesinde ulaşılan bilgiler vesilesi ile ürünün satış zamanı ya da değişimin stok durumuna iletilmesi gibi spesifik konular mağaza yazılım ile benzersiz bir kolaylığa dönüşecektir.

Sonuç olarak mağaza sahiplerine ve işletmecilere büyük kolaylıklar sunan mağaza yazılım fiyatları değişkenlik gösterir, işletmelerin gelişimleri açısından büyük bir avantaj sağlarken kurumsallık adına mağazaların attığı adımların en önde gelen faktörü olacaktır. Bu sayede mağaza ya da mağaza zincirleri birçok kolaylıktan faydalanıp müşterilerine aradıkları hizmeti sunabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Mağaza Barkod Sistemi Fiyatları başlıklı makalemizde dükkan barkot, dükkan programları ve dükkan yazılım hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Mağaza Sistemleri

Mağaza Sistemleri Mağaza Sistemleri Kasada satış yaparken bulmak istediğiniz ürünü tek tuşla isminden bir parça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.