fbpx

Mağaza Barkod Sistemi

Mağaza Barkod Sistemi

Mağaza Barkod Sistemi sanayideki ve üretimdeki gelişmeler doğrultusunda ürün çeşitliliği oldukça artmış bulunmakta. Ürünlerin hem kontrollerini sağlayıp hem de satışını sağlamak personel konusunda oldukça büyük bir yük oluşturmaktadır. Hal böyle olunca ya ekstra personel çalıştırmak ya da verimden kaybı göze almak zorundasınız. Sizlerin bu tarz sorunlarını çözmek için NARSHOP Mağaza sistemini tasarladık, bu yazılım sayesinde stok takibinden, anlık satışlara, fatura kesimine kadar pek çok şeyi yapabilirsiniz. Daha az personelle daha büyük iş yükünü kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Mağaza Barkod Sistemi

*Mağaza Takip
*Mağaza Stok
*Mağaza Barkod
*Mağaza Varyant

Mağaza Programları Özellikleri

 • Çok daha uygun fiyata, çok daha fazla özellik ve verim sağlayabilirsiniz.
 • Renk ve beden çeşitleri takibini kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.
 • Model bulma özelliği sayesinde ürünün farklı renk ve bedenlerinin anlık stok takibini yapabilirsiniz.
 • Farklı satış fiyatları tanımlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; taksitli satışlar, nakit satışlar, kredi kartıyla satışlar vs. çeşitlilik sağlayabilirsiniz ve bu konularda sizlerden alınan komisyonları müşteriye yükleyerek kar marjınızdan düşüşün önüne geçersiniz.
 • Satış bekletme, duraklatma özelliği ile satışı dondurabilme şansına sahip olursunuz.
 • Resimli stok takibi özelliği sayesinde sadece ürün koduyla değil direkt ürünün görüntüsü ile de ayırt etme şansına sahip olursunuz. Tanımlama sırasında yapılan karışıklıkların önüne geçebilirsiniz.
 • Sınırsız kullanıcı ekleyebilir ve bu kullanıcıların yetkilerini kısıtlayabilirsiniz. Bu sayede tek bir kullanıcıdan bütün sistemi takip etme zorluğundan kurtulur ve personel takibi yapabilirsiniz.
 • Sınırsız stok ekleyebilir, günlük yedeklemeler aracılığıyla olası donanımsal zararlar söz konusu olduğu zaman veri kaybının önüne geçebilirsiniz.
 • Sınırsız cari oluşturma şansına sahi olursunuz.
 • Sınırsız fatura kesebilirsiniz. Sattığınız her ürün için otomatik olarak fatura oluşturabilirsiniz.
 • Stok limitleri belirleyerek, o limite ulaşan stokların hemen uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Bu da sizlere ürünsüz kalmamanız için ekstra bir zaman sağlar. Pozisyonlarınızı bu doğrultuda alır çabuk biten ürünlerden daha çok sipariş edebilirsiniz.  

 

Mağaza Programlarının İçerdiği Modüller

 • Stok Modülü
 • Cari Modülü
 • Fatura Modülü
 • Kasa Modülü
 • Raporlar Modülü
 • Renk Beden Takibi
 • Banka Modülü
 • Sipariş Modulu
 • Sayım Modülü

 

 

Mağaza Barkod Sistemleri

 

Kendi ürün etiketleriniz ya da hazır barkodlarınızı kullanarak ürün tanımlaması yapmak için çoğu firma artık mağaza yazılım sistemleri kullanmaktadır. Artık eskisi gibi kağıt, kalem ya da Excel tabloları kullanarak hesap tutma işlemleri yok denecek kadar azaldı. İlk başlarda mağaza yazılım sistemlerinin pahalı olduğu yayılsa da ürünün halk arasında yayılmasıyla beraber bu ön yargı son buldu ve bugün baktığımız zaman en küçük bakkalda bile mağaza takip sistemleri kullanılmaktadır. Kullanımı basit olan ve zamandan tasarruf sağlayan bu yazılım sayesinde insanlar işletmelerden daha fazla verim alabildiğinin farkında varmış bulunmaktadır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun sistemi seçebilir ve uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

 

Mağaza Barkod Sistemleri Nedir?

 

İşletmelerinizi daha büyük hale getirebilmek adına daha verimli bir iş yapısı kurmak zorundasınız. Sadece verimle de kalmamakla beraber doğruluk sağlayan bu sistemler, müşterinin gözünde de sizleri profesyonel çalışan bir işletme olarak lanse etmektedir. Zamandan, verimden ve prestijden sağladığınız karlar size pek çok artıyı da yanında getirmektedir. Bunlardan birisi zamandan sağladığınız tasarruf direkt olarak müşteri bağıntılı olduğu için, müşteri memnuniyetinin artması olacaktır. Bir mağaza işletiyorsanız sizler de bu yazılımları kullanabilirsiniz.

 

Mağaza Barkod Sistemlerinin Katkıları Nelerdir?

 

İş yerinize kurulan bu sistemler aracılığıyla işinizi, envanterinizi denetim altına alabilirsiniz. Bu incelemelerdeki doğruluk önemli ölçüde artarak işletmenizdeki kontrolünüzü hatırı sayılır derecede arttırır. Ürünlerinizin üzerinde etiketlerinizin olması, ürünleri sattığınız anda barkod okuyucu sayesinde verinin bilgisayara iletilmesini ve hesap yapabilmeyi sağlamaktadır. Hal böyle olunca bütün ağır işi bilgisayar kendisi yapmaktadır. Yazılımlar kodlama hatası olmadığı sürece kusursuz işlemler yaptığından dolayı gün sonunda kasa açığı vermezsiniz. Kasiyerler için yapılan bir araştırmaya göre ise bir kasiyer; her 250 tuşlamada bir hata yapmaktadır. Bu konuyu göz önüne aldığımız zaman ne kadar büyük verim alacağınızı çok rahat bir biçimde hesaplayabilirsiniz.

 

Mağaza Barkod sistemi Ne zaman Alınmalı?

 

Mağaza Barkod Sistemi İşletme açılışında ilk aşta çoğu firma kısıtlı ürünle başlangıç sağlar ancak mağaza yazılımlarını ilerleyen zamanlarda entegre etme fikrine kapılır böyle noktalarda daha sonra entegresi sağlanan mağaza yazılımlarının düzenini sağlamak sizlere oldukça zor gelir. Bu yüzden şirket açılışıyla beraber sistem entegresini de yaptırmanız çok daha akıllıca bir tercih olacaktır.

Mağaza barkod sistemi ile çalışan işletmeler hemen hemen hiç kapanmayan ve iş yoğunluğunun çok fazla olduğu işletmelerdir. Paket programlar işleyişe hız ve düzen kazandırır. En iyi kâr oranını elde edebilmek için stok kartları tanımlamalarına dikkat etmek gerekir. İzlenebilecek en iyi yol yapılan anlaşmalardaki alış fiyatlarının stok kartına işlenmesidir.

 

 

Böylece alış faturasında gelen her farklı fiyat anında fark edilir. Ve fatura işlendikten sonra alınan raporlarla maliyet oluşturulur. Ve kâr oranı belirlenerek satış fiyatı oluşturulur.

Mağaza Barkod Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Barkod-Sistemi-

Barkod sistemleri Stok takibi Mağazalar için en zor işlerdendir. Bilgisayardaki stokla mağazadaki stok tutmuyorsa yapılacak en iyi şey aynı gruptaki tüm ürünleri saymaktır. Ürünler arasında karışıklık olabilir. Bu sayım içinse alış-satış işlerinin bitmesi gereklidir. Satış devam ederken sayım yapılırsa net sayıyı bulamayız. Doğru stok takibi mağazanızı zarara uğramaktan kurtaracağı için fatura giriş çıkışlarına azami özen gösterilmelidir. barkod sistemi ile Özellikle farklı depolarınız varsa her birinin kaydı farklı tutulacağından işaretlediğiniz doğru depo numarası sağlıklı stok takibi sağlayacaktır.

Mağaza Programı Satış raporlamalarıyla günlük cironuzu takip edebilir. Artan ya da azalan durumuna göre değişik satış aktiviteleri oluşturabilirsiniz. Programınızda her türlü yazıcıyı tanımlayarak barkot basımı, fatura çıktısı alımı, fiş yazdırma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Mağazadaki kasiyer takibi en önemli konulardandır burada en önemli olay barkod sistemi ile beraber bilgisayarı izleyebilecek açıda bir kameradır, Dilerseniz programa uzaktan bağlanıp anlık satışları görebilir, raporları anlık izleyebilirsiniz.

Reklam

Mağaza Güvenlik Sistemleri

Mağaza Programları ve güvenlik sistemleri ile mağazada bir çok kayıp önlenebilir, kaçakla ve hırsızlıkla büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir