fbpx

Barkot Okutma İşlemi

Günümüzde üretilen ürünlerin ambalajlarında artık barkot adı verilen özel bir sistem yer almaktadır. Bu sistemler barkot okutma işlemi ile çözümlenerek bilgisayarlı sistemler tarafından anlamlandırılmaktır. Bahsettiğimiz bu işlemi biraz daha açarak detaylı bir şekilde anlatmaya çalışalım. Öncelikle barkot nedir sorusuna cevap verelim. Barkod, beyaz bir zemin üstünde farklı kalınlıklarda düz siyah çizgilerdir. Bu çizgiler barkot okutma ya da okuyucu adı verilen cihazlar tarafından okunarak sisteme aktarılmaktadır. Örneğin yeni ürün geldiğinde barkod okutularak stok girişi, fiyatlandırma gibi işlemleri yapılır. Satılırken de bu barkot okutularak fiyatı, stoktan düşümü gibi işlemler yapılır. Hatta raporlama gibi işlemler yapılarak daha detaylı şekilde kullanılabilmektedir. Kabaca bu şekilde çalışan sistemler işletmelerin işlerini son derece kolaylaştırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Barkod Programları Neden Önemlidir? başlıklı makalemizde barkod programları hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Teklif Al

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Benzer Yazılar Mağaza Takip Sistemi Mağaza …

Barkod Sistemi

Uzun yıllardır profesyonel ekibimiz ve sektördeki tecrübemizle en kolay ve sorunsuz barkod sistemlerimizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyerek kullanımınıza sunuyoruz. Yerinde kurulum ve kurulum sonrası desteğimizle işiniz rahat etsin.