fbpx

Barkodlu Satış Sistemleri

Market süpermarket , mağaza, kırtasiye, depo, manav, şarküteri ve benzeri işletmelerinizin stok takibini ve genel gider takiplerinizi barkodlu satış programınızdan kolayca takip edebilirsiniz.

Hızlı giriş ve satış prensibine göre oluşturulmuş yapısı ile fatura ekranında barkod okuyucularla giriş ve çıkışlar hızlıca yapılabilir. Ürün ve fiyat etiketleri ister barkodlu isterse barkodsuz olarak istenilen yazıcıdan kolay tasarım yapılar.Barkodlu satış iş hızınıza hız katacak müşterileriniz beklemeyecek.

Barkodlu Satış Programı Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Barkodlu Satış Programları, işletmelerin satış, stok takibi, cari yönetimi, firma hesapları, personel takibi ve raporlamalarını yapmalarını sağlayan programlardır.

Günümüzde büyük ölçekli işletmelerin tamamı Barkodlu Satış Programı kullanmaktadır. Fakat KOBİ işletmeler tarafından bu programlar , pahalı olması veya programa ürün ekleme sürecinin uzun sürmesi nedeniyle bir türlü hızlı satış programlarına geçiş yapamamaktadır. Durum böyle olunca işletmeler mağazalarındaki hareketleri eski usul yöntemlerle takip etmekte ve haliyle doğru hesaplar yapamamaktadırlar.

Bazı işletmeler veresiye ve ödemelerini  eski usul bakkal defterine tutarken, kimi işletmeler ise excel gibi uygulamalar üzerinde kayıtlarını tutmaktadır. Fakat tüm girdi ve çıktıyı bu şekilde tutmak, ihtiyaç olduğunda bu kayıtlara ulaşmak oldukça zordur. Bunu gören işletmeler Barkodlu Satış Programı arayışına girmektedir.

Barkodlu Satış Programlarında onlarca işlem yapma hakkınız mevcuttur. Satışlarınızı müşterilerinize tanımlayabilir ve cari hesap takibi yapabilirsiniz.

Veresiye takibini doğru yapmak, alacaklarınızı yönetmek işletmenizin kâra geçmesinde önemli rol oynamaktadır. Firmalara olan borçlarınızı girerek hangi firmaya ne kadar borcunuz var, ne zaman ödeme yaptınız, ne kadar borcunuz kaldı hepsini birkaç saniyede öğrenebilirsiniz. Personellerinizi tanımlayarak hangi personelinizin kime ne sattığınız, ne kadara sattığınız, kaç tane sattığını görüntüleyebilirsiniz. Günlük, tarihsel, ürünsel ve ürün grupları raporları ile esnek bir raporlama yaparak tüm olasılıkları değerlendirebilirsiniz.

Kimler Kullanabilir ?

Perakende satış yapan tüm market, mağaza, büfe ve diğer farklı iş kollarında kullanılabilir.

 • Market, Bakkal ve Büfeler
 • Hırdavat & Yedek Parça
 • Kırtasiye
 • Kuruyemiş
 • Şarküteri
 • Tuhafiye
 • Hediyelik Eşya
 • Bahçe Malzemeleri
 • Sağlık ve Spor Malzemeleri
 • Kozmetik ve Aksesuar
 • Cafe & Restoran

Bir önceki yazımız olan Hızlı Satış Programı başlıklı makalemizde bakkal barkod sistemi, barcode okuyucu ve barkod hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Lectura-correcta-de-codigo-de-barras

Barkod Numarası Nasıl Alınır

Barkod Numarası Nasıl Alınır Barkod numarası ürün kodu ya da ürün bilgisi içermemelidir. Barkod numarası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X