fbpx

Barkod Sistemleri

Aldığımız her ürünün arkasında var olan çizgilerin ne olduğunu hepimiz merak eder olduk. Hemen hemen her üründe olup altında rakamlar içeren bu çizgilerin adı barkoddur. Ve hayatın her alanında artık kullanılmaktadır.

Kullanımı yaygınlaşan barkod programları artık hastanelerde bile kullanılmaktadır. Doktorların dahi hastalarına yazdığı e-reçeteler barkod sistemi ile hastanın kendisine sunuluyor. Hasta reçetesini eczacısına sunuyor böylece barkod okutularak işlemler tamamlanıyor.

Barkod sistemi ürün alanları pek ilgilendirmese de ürün satan işyeri sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Bilgisayara yansıyan ürün sayısındaki artış veya azalış satıcıya kolaylıkla bildiriliyor ve zamandan da tasarruf sağlayan barkod ile stok kontrolü sağlanıyor. Yüksek kalite de cihazlar ile ürün sayımı artık kolay hale geliyor. Depo sayımı zahmetli iştir ve çalışanları çok yorar. Sayılan ürünler yanlış sayılmış ise çalışanlar için tekrar sıkıntı oluşturmakta ve tekrar sayım yapılmaktadır. Ancak artık gelişen teknoloji ile bu sayım kolay yollarla basit işlemlerle yapılır hale geldi. Barkod programı kullanan işyeri sahibi teknolojik aletler ve bilgisayarlı sistemle bu sorunu kolaylıkla çözmektedir. Eksikler ile ilgili de bilgi sahibi olan işyeri sahibi de zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Barkod sistemi ile sayılan ürünler bilgisayarlar da kayıt altına alınıyor. Böylece hem zahmeti aza indiriyor hem de süreyi. Barkod sistemi artık o kadar kolay ki yazarkasa ve terazi gibi çalışan kontrolünde ki cihazlar da bile kullanılmaktadır.

Sizde iş yerinizde barkod programı ile kolaylığa kavuşmak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek barkod programları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sizlere bu konuda çok yardımcı olacak olan narbarkod.com her çeşit müessese için barkod programları hakkında işyeri sahiplerine yardımcı olmaktadır.