fbpx

Windows 7’de enteresan çoğalış!

Windows 7'de enteresan çoğalış!

Yeni gelen masaüstü işletim sistemi kullanım bilgileri, Windows 10‘un dağılmaya devam ettiğini, ancak Windows 7‘nin de yerinde durmadığını söylüyor.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Ocak ayını içeren Netmarketshare raporu, Windows 10’un ilk kez yüzde 40 barajını aşarak yüzde 40,9’a yükseldiğini gösteriyor. İşletim sistemi, bir evvelki ay yüzde 39,22’lik bir pazar hissesine sahipti. Ancak Aralık’ta iki puan gerileyen ve yüzde 36,9’a düşen Windows 7, bu kezinde 0,29 puanlık bir çoğalışla yüzde 37,19’a ulaştı.

Windows 10’un nereden kullanıcı kazandığına bakarsak, yanıtın yüzde 4,54’ten yüzde 2,76’ya düşen Windows XP ve gerilemeyi sürdüren Windows 8 / 8.1 olduğunu görüyoruz.

Windows 7’nin yükselişi ise hakikat üzerinde durulması gereken nokta. 0,29 puanlık çoğalış çok büyük değil ve Netmarketshare’in bilgilerinin web tabanlı incelemeye katlandığını unutmamak gerekiyor. Yeniden de bir çoğalış olması garip. Windows 7’nin yardımı takribî bir sene içerisinde bitecek ve bu vaziyet, kullanıcıların Windows 7’ye sıkı sıkıya tutunacağının işaretçisi olabilir. Windows 7’nin yeni bir Windows XP olup olmayacağını kestirmek güç, ancak böyle olması halinde güvenlik açısından ciddi kasvetler sürükleyeceği sarih. Windows XP’nin Wannacry ile yaşadıklarında olduğu gibi.

Evvelki HaberSiber Güvenlik Evhamı Alışverişe Mani!

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/windows-10-ve-windows-7-buyudu_80559.html

Bir önceki yazımız olan Microsoft'un yeni internet hayali başlıklı makalemizde eklenti ve Microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Ürün Takip Sistemi (ÜTS)

ÜTS NEDİR? Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi: Ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların …

X