Anasayfa / Genel / WhatsApp’a geçici yasak!

WhatsApp’a geçici yasak!

WhatsApp'a geçici yasak!

New York Times’ın haberine göre Afganistan, geçici bir WhatsApp yasağının içerisinde. Geçtiğimiz gün hükumet tarafından özel telekomünikasyon işletmelerine iletileşme hizmetini durdurmak için sevk edilen mektuplar sosyal medyada gezmeye başladı. Her ne kadar hükumetin idarediği telekomünikasyon şirketi Salaam Telecom alıcıları WhatsApp ve Telegram’ın kendileri için çalışmadığını söylese de, özel işletmeler hâlâ hükumetin isteğini düşünüyor gibi görünüyor.

Mektuplar İrtibat ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından sevk edilmiş gidişatta ancak bir kaynağın New York Times’a söylediğine göre yasağı isteyen Afganistan’ın istihbarat ajansı olan Milli Güvenlik Müdürlüğü.

Geçici olduğu söylenen yasağın nedeni ise BBC’ye ilk olarak “güvenlik evhamları” olarak belirtilmişti ancak bu söylemenin kısa bir vakit sonrasında İrtibat Bakanlığı, bu yasağın nedeninin WhatsApp’ın hizmet niteliği hakkındaki şikayetlerin ardından “yeni bir cins teknoloji sunmak” için olduğunu söyledi…

İLGİLİ HABER İnternet içeriğinizin sahibi kim?Evvelki HaberAmiga: 30 yıllık efsane!  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/whatsappa-gecici-yasak_72583.html

Bir önceki yazımız olan Google'ın tebessümdüren kusuru başlıklı makalemizde google, home ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

349409-back-up-your-cloud-how-to-download-all-your-data

Stok Cari Takip Programı

Stok Cari Takip Programı Cari Nedir? TDK’da verilen anlamıyla yürürlükte olan anlamına gelen cari, bir …