Anasayfa / Genel / Web’de Video İndirme İçin 12 Kullanışlı Yöntem

Web’de Video İndirme İçin 12 Kullanışlı Yöntem

Web'de Video İndirme İçin 12 Kullanışlı Yöntem

YouTube başta olmak üzere bir çok video yayını yapan siteden istediğiniz videoları indirebilmek için kullanabileceğiniz eklenti ve programlardan 12 tanesini bu yazımızda derledik.

Online civarda izlediğiniz bir videoyu indirmek istediğinizde ne yaparsınız? Kaygıya mahal yok, bunu yapmanızı sağlayacak birkaç program var. Ama natürel Netflix, Hulu, Amazon Videos ya da eşi servislerden yükleme yapmak gibi bir temenniye girmeyin.

İndirme yapabileceğiniz servisler YouTube ya da Vimeo gibi sitelerdir. Vimeo her zaman için isteyenlerin yükleme yapmalarına izin vermiştir. YouTube da yeni ‘YouTube Go’ uygulaması ile indirmeye izin veriyor.

Sosyal ağlarda işler azıcık karışıyor. Facebook videoların kaydolunmasına izin veriyor olmakla beraber daha sonra çevrimdışı modda izlemek için depolamanıza izin vermiyor. Instagram, Twitter ve öbür sosyal medya platformlarında da gidişat böyle.

Fakat tarayıcınıza yükleyeceğiniz uygun bir program ile daha sonra izlemek için video indirebilirsiniz. Ama natürel indirdiğiniz videoların telif hakkı olabileceğini de unutmayın. İzinsiz kullanıma açmamanızı nasihat ederiz.

Facebook’ta indirme için: FB Down

Facebook’tan video indirmek için kullanılacak FB Down programı, olabildiğince kolay bir programdır. Video yüklemek için öncelikle programı kurun. Yukarıyadaki irtibat bu tip bir şeye dönüşecektir:

İletişimi kopyalayarak FB Down arama çubuğuna yapıştırın. Birkaç saniye içerisinde düşük ya da yüksek nitelikte MPEG-4 dosya formatında indirme yapabilirsiniz.

FB Down aynı zamanda ‘Facebook Live Videolar’ için de çalışıyor ama canlı yayın bittikten sonra. İsterseniz uygulamanın Chrome uzantısını da kurabilirsiniz.

Twitter’da indirme için: TW Down

FB Down’ın üretimcilerine ait olan bu programı da Twitter’da basitçe kullanabilirsiniz. İrtibatın alttaki gibi bir şekle dönüşmesi için alakalı twit iletisine tıklayın:

İletişimi kopyalayarak, TW Down arama çubuğuna yapıştırın. Birkaç saniye içerisinde düşük ya da yüksek nitelikte MPEG-4 dosya formatında indirme yapabilirsiniz. Hatta mp3 formatında ses dosyası olarak da yükleyebilirsiniz.

Canlı videolar bunda da ancak yayın bittikten sonra indirilebiliyorlar.

Periscope’ta indirme için: Scopedown

Canlı yayın vasıtayı olan Periscope, dünyanın dikkatini sürükleyen programlardan biri. Artık canlı yayın sonrasında videoları izleyebiliyorsunuz ama, indiremiyorsunuz. Natürel ‘Scopedown’ kullanmıyorsanız.

Rastgele bir Periscope videosunu tarayıcınızda açtıktan sonra iletişimi kopyalayıp, Scopedown’a yapıştırın. Video indirmeleri yalnızca *.TS dosya formatında yapılmaktadır. Bu tip dosyaları izlemek için VLC media player oynatıcısını kullanabilirsiniz. Ya da ‘Zamzar’ gibi online dönüştürücü servislerini kullanabilirsiniz.

Instagram’da indirme için: Downloadgram

Instagram uygulaması fotoğraf ya da video indirmenize izin etmez ama bir çok uygulama bunu yapabilir. Bu web uygulamaları arasnıda yer alan Downloadgram’ da değişikleri gibi iş görüyor.

Instagram’a masaüstü tarayıcıdan giriyorsanız, rastgele bir gönderiye tıkladığınız zaman gönderinin iletişimini alırsınız. Mobil platformlarda ise sağ üst köşede bulunan dikey üç noktaya tıklarsanız, açılan koliden ‘URL Kopyala/Paylaş’a erişebilirsiniz.

Bu URL’i Downloadgram’daki arama çubuğuna yapıştırın ve videoyu indirin. Seçilecek rastgele bir nitelik ayarı bulunmuyor. İndireceğiniz dosyalar zannedilen ayar olarak azami çözünürlükte gelecektir.

YouTube’da indirme için: ConvYouTube

Rastgele bir kaynaktan daha çok indirme yapılan yegane platformdur YouTube. Bu işi yapacak çok rakamda seçenek var web etrafında. Tüm bu web uygulamaları aynı biçimde çalışırlar: Videonun URL’sini kopyalayıp, alakalı yere yapıştırırsınız. Daha sonra da dosya formatını ve niteliği seçersiniz. SaveFrom’u ödünlü kılan şey ise eşsiz YouTube URL şikesidir.

Yamanız gereken tek şey, adres çubuğunda yazılı olan youtube.com satırının başına ‘conv’ yazmaktır. Enter’a bastığınızda videonun incelemeyi yapılmış olarak, doğrudan SaveFrom’un sitesine gidersiniz. Misalin:

ise izlediğiniz videonun irtibat adresi:

https://www.convyoutube.com/ watch?v=9bZkp7q19f0

yazdığınızda, SaveFrom’a geçiş yaparsınız.

Rastgele bir kopyala/yapıştır harekâtına, ya da SaveFrom’u ekstradan başka bir sekmede açmaya gerek kalmaz. Bir nevi zamandan kazandırıcı bir uygulama diyebiliriz. Kaldı ki conv gibi kısa bir ibareyi usta yakalamak da, o kadar güç olmasa gerek.

Vimeo’dan indirme yapmak için: Yalnızca Vimeo’ya has indirme programı kullanmayın

Vimeo, YouTube’da bulunmayan nitelikte videolar barındıran bir platformdur. Kısa film imalcilerinin özellikle bu platformu sevdiklerini öğreniyoruz. Vimeo’ da şayet yükleyicinin izni varsa, videoyu doğrudan siteden indirmeye izin verir.

Fakat izin olmayan videolar için bir web uygulaması kullanmanız gerekir. Hepsinin çalışma şekli aynıdır. Vimeo videosuna giderek iletişimi kopyalayıp, arama çubuğuna yapıştırır, dosya şeklini ve niteliği seçersiniz.

‘Vimeo To MP3’ ya da ‘Vimeo In MP4’ gibi yalnızca Vimeo’ya has indirme programlarında bir ton reklam yer alır. Lütfen bu programlardan uzak durun çünkü bilgisayarınızı riske atabilirler.

Streamable’da indirme için: Know Your Streamable

Streamable bugün itibariyle internetin ana kısımlarından biri haline geldi. Videoların kayıt yaptırmadan yüklenebileceği en alaka çekici site olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple de güzelinize gidecek muhteşem klipler bulabilirsiniz bu platformda.

Fakat ne yazık ki Streamable bazı mekteplerde ya da iş yerlerinde legal olmayan içerikler sebebiyle bloke edilmiştir. Şayet izlemek isteyip de izleyemediğiniz videolar varsa, irtibat adresini Know Your Streamable’a yapıştırarak, muradınıza erebilirsiniz.

Birkaç saniye içerisinde irtibat süratinizle doğru ya da ters orantılı olarak dosyayı mp4 versiyonunda indirebilirsiniz.

Genel kasıtlı yükleyiciler ve uzantılar

YouTube alemin kralı olabilir ama YouTube’dan da iyi bazı yıldız siteler de var. Videoların hangi platformda oldukları sizi bağlamıyorsa, genel kasıtlı bir adet indirme idareyicisi sizin için uygun olacaktır. Kaldı ki bir çok eklentiyi bir arada kullanmaktansa, tek bir eklenti kullanmak evladır.

En iyi web uygulaması: KeepVid

KeepVid, video indirme sektöründe en daha önceki adlardan biridir. Ne zaman işiniz düşse, sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Bir nevi emektardır diyebiliriz.

Bu arada sitede yer alan eklentilere kulak asmayın. Çünkü işe yaramıyorlar. Ama şayet ödeme yapmak isterseniz, Windows ve Mac için yapılan masaüstü programların şahane olduklarını söyleyebiliriz.

En iyi ‘yeni’ web uygulaması: Save It Offline

Yeni web uygulamaları arasında en çok alkış alanlardan biri de Save It Offline’dır. Aynı zamanda KeepVid’in desteklemediği bazı siteleri de destekliyor. Üstelik eklentilerden daha çok seçim edilebilecek harikulade bir bookmarklet uygulaması da var.

Bir çok site yardımlı: Tube Offline

İnternet aleminde o kadar çok video barındıran site var ki, tek bir indirme programının hepsini desteklemesi olanaksız. Edinebileceğiniz en muhtemel program ise ‘Tube Offline’dır.

Kullanmak için öncelikle dönüştürme yapacağınız siteyi listeden seçmeniz gerekiyor. Ancak bundan sonra videonun irtibat adresini kopyalayıp, yapıştırabiliyorsunuz. Sonrasında indirme yapmak gayet basit.

Chrome eklentilerini kullanmayın, Google deliye dönüyor

Çok rakamda harikulade Chrome eklentisi var piyasada bu işi görecek ama Google bunları yakından takip ediyor ve kapatıyor.

Bu noktada size nasihat edebileceğimiz bir video indirme eklentisi olmayacak. Yukarıyada bahsettiğimiz Save It Offline bookmarklet’ini kullanmanız daha iyi olacaktır.

Firefox’ta indirme yapmak için: Video İndirme Destekçisi

Mozilla Firefox’ta işler, öbürlerindeki gibi iç siyahlıkçı değil. Üstelik kullanabileceğiniz harikulade bir Firefox eklentisi var.

Bookmarklet yerine bunu kullanmayı seçim etkenin ana sebebi, video sayfasından çıkış yapmanızın gerekmiyor oluşu. Eklentinin açılır menüsü videoyu indirerek değişmez diske kaydolmanız için zorunlu alternatifleri gösterecektir.

Bunların haricinde bildiğiniz daha kullanışlı, nasihat edilebilecek web sitesi ya da uygulama/eklenti varsa, yorumlarda belirtirseniz, neşeleniriz.

Kaynak : http://www.makeuseof.com/tag/streaming-video-downloaders/

Kaynak : http://www.webtekno.com/web-de-video-indirme-icin-12-kullanisli-yontem-h35985.html

Bir önceki yazımız olan iPhone X Düşme Testinden Sağ Çıkamıyor! başlıklı makalemizde Apple, iPhone X ve sağlamlık testi hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

WhatsApp Image 2019-01-17 at 13.52.53

Barkod Etiket Yazma Programı

Barkodlu Etiket Nedir? Barkodlu etiket,  ürünlerin fiyatlarını sistem üzerinden gerekli yapıları kullanarak öğrenmeyi ve kullanmayı …