Anasayfa / Genel / Twitter’da tarihi metamorfoz

Twitter’da tarihi metamorfoz

Twitter'da tarihi metamorfoz

Twitter, tarihinde bir ilke imza atarak, zaman zaman çok fazla tartışılan şahsiyet sınırlamasını tüm dünyadaki kullanıcıları için genişlettiğini duyurdu. Bugünde dek 140 şahsiyetle hudutlu kalan tweet’ler, artık 280 kişiliğe kadar uzamış vaziyette. Sosyal ağ devi, 280 şahsiyet uygulamasını bir müddettir kısıtlı bölgelerde test ediyordu.

Twitter’dan gelen mevzu ile alakalı söyleme şu biçimde:

“Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha basit anlatabilmesi için 140 şahsiyet limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Emelimiz, Twitter’ı Twitter yapan sürat ve özlüğü gözettiğimizden emin olarak bu farklılığı olası kılmaktı. Tüm bilgilerin ışığında bu amacımıza eriştiğimizi ve bu metamorfozu düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok coşkuluyuz. 

Testin ilk günlerinde, yeni ve alışılmamış bir uygulama olduğu için bir hayli insan 280 şahsiyet limitini doldurarak Tweet attı ama kısa bir müddet sonra bu metamorfoz olgunlaştı. İnsanların 140 kişilikten daha aşırısını kullanmaları gerektiğinde daha basit ve daha sık Tweet attıklarını gördük. Ama reel ehemmiyetlisi, insanlar çoğunlukla 140’tan az şahsiyet kullanarak Tweet attılar ve Twitter’ın öz olma özelliği korunmuş oldu.”

Kısacası artık, Twitter üzerinde yazdıklarınız için yeni limitiniz 280 şahsiyet. Bakalım bu metamorfoz, çok da parlak zamanlar geçirmediği öğrenilen Twitter’ı ne biçimde etkileyecek…

Evvelki Haber1TB RAM ile Yapılabilecek 5 Şey  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/twitterda-tarihi-280-karakter-degisimi_72614.html

Bir önceki yazımız olan Avustralya'nın İnternet Kablolarını Çiğneyen Papağanlar! başlıklı makalemizde avustralya, internet kablosu ve tepeli papağan hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Bayii Talep Formu

Bir önceki yazımız olan Nar10 Demo Talebi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız