fbpx

TBMM’yi koruması için 22 hacker istihdam edilecek!

TBMM’yi koruması için 22 hacker istihdam edilecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iş ilanında, istihdam edilecek kişilerde aranan temel teknik ve mesleki özelliklerin yanı sıra özel niteliklerden bazılarının şunlar olduğu ifade ediliyor:

Incident Response (güvenlik olaylarına müdahale) operasyonları konusunda deneyim. SOC/SOME (siber olaylara müdahale) bilgisi ve deneyimi. Certified Ethical Hacker (CEH) sertifikasına sahip olmak. Sızma ve stres testleri, şifreleme, firewall, saldırı önleme sistemleri, zafiyet tarama sistemleri ve benzeri güvenlik süreçleri ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi.

İstihdam süreci için tercih edilen yol ise, sosyal medya üzerinde özellikle güvenlik uzmanları tarafından büyük eleştiri alıyor. Zira, adayların sürece katılması için KPSS sınavından 70 ve üzeri bir puan alması gerekiyor.

2016 veya 2017’de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSS P3 puanının yüzde 70’i ve son 5 yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde 30’unun işe alınma sırasında esas alınacağı ifade ediliyor.

En yüksekten düşüğe doğru yapılan puan sıralaması sonucunda ilk 220 aday, sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak. Yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre adaylar işe alınacak.

:: Hacker istihdamı için KPSS’nin baz alınması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/tbmm-guvenlik-icin-22-hacker-istihdam-edecek

Bir önceki yazımız olan iOS 11.1 çıktı! başlıklı makalemizde güncelleme, iOS ve iOS 11.1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Barkod Numarası Nasıl Sorgulanır ?

Barkod Numarası Nasıl Sorgulanır ? Barkod GEPIR sisteminden yararlanarak hangi barkod numarasının hangi firmaya kayıtlı …

X