Anasayfa / Haberler / Steve Jobs imzalı mecmua rekor maliyete satıldı

Steve Jobs imzalı mecmua rekor maliyete satıldı

Steve Jobs imzalı mecmua rekor maliyete satıldı

24 Ekim 1988 tarihinde yayınlanan Newsweek mecmuası, müzayedetme yolu ile satıldı. Mecmuanın kapağında ise Apple’ın bile idareyicilerinden Steve Jobs vardı. Bu mecmuayı özel kılan şey ise, o sene henüz 33 yaşında olan Steve Jobs’ın mecmuayı imza atmış ve kendi yazısıyla bir ileti vazgeçmiş olmasıydı.

iPhone X karaborsaya düştü dahi!

27 Ekim itibariyle 55 ülkede ön siparişe açılan iPhone X dakikalar içerisinde tükendi. Ön sipariş verebilen bazı fırsatçılar da dudak uçuklatan maliyetlerle şimdiden yeni iPhone modelini satmaya başladılar. 10. seneye özel iPhone ön sipariş almaya başladı! iPhone X 6 bin dolara satışa sunuldu! Ön siparişe açılan iPhone X uzun bir vakittir gündemde olduğu gibi stokları dakikalar içerisini harcadı. Face ID özelliğ…

Tarihe şahitlik eden bu mecmua, Lotus Development Corp yazılım işletmesinin daha önceki sahiplerinden biri olan Denise Williams tarafından müzayedetme yolu ile satışa sunuldu. 1000 dolar maliyet ile başlayan müzayedetme 18 katılımlıcının çabası neticesinde bütün 50.587 dolar maliyet ile satıldı. Bu sayı, ödentiler haricinde bütün 44 tane 256 GB kapasiteli iPhone X parası ediyor.

Microsoft hologram stüdyosu açıldı!

Böylesine ehemmiyetli bir mecmua kapağının rekor bir maliyetle satılmış olması ise vaziyetin gündeme gelmesini sağladı. Satın alan bireyin ise ismi söylenmedi.  Yapılan matematiksel hesap ise bu mecmuanın ve imzanın manevi olarak ne kadar bedelli olduğunun bir işareti.

44 tane 256 GB iPhone X parasına yalnızca imzalı bir mecmuayı satın almak, Jobs’un teknoloji dünyasına ne kadar bedelli olduğunun da en büyük işaretlerinden biri olduğunu gösteriyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/steve-jobs-imzali-dergi-rekor-fiyata-satildi

Bir önceki yazımız olan LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarına söyledi başlıklı makalemizde 2017 3. çeyrek, 3. çeyrek ve elektronik hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız