fbpx
Anasayfa / Genel / Spotify’dan podcast hücumu!

Spotify’dan podcast hücumu!

Spotify'dan podcast hücumu!

2015 senesinin ilk yarısında bir müzik platformundan aşırısı olmak ismine podcast dayanağını sunmaya başlayan Spotify, bu atağının ardından podcast servisini kesintisiz olarak genişletmeye devam ettirdi. Buna ek olarak geçtiğimiz Ekim ayında Spotify for Podcasters uygulamasını Beta olarak sınamaya sunan platform, dileyen herkesin platforma kendi podcast gösterilerini ilave edebilmesini sağlama amacında.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Şimdi ise Spotify kulllanıcıları, platformun müzik arşivi kadar podcast programlarına da alaka göstermeye başlayabilir çünkü popüler müzik ve podcast servisinin bir başka dijital medya işletmeyi ve Homecoming, Reply All ve The Cut gibi popüler gösterilerin arttaki ad olan Gimlet Media‘yı satın alması gündemde. Satın alma uyuşmasının artta rivayetlere göre 200 milyon dolar gibi yüksek bir sayı bulunuyor ancak bu iddia henüz işletmeler tarafından doğrulanmış değil.

Eğer rivayetlere mevzu olan satın alma hakikatleşirse bu uyuşma Spotify’ın podcast sanayisinde büyük bir ilerleme kaydolmasını sağlayacak. Özellikle Gimlet, İsveçli popüler müzik platformunun Spotlight’ı duyurması ile ortak çalışmaya başlayan bir hayli işletmeden biri. Spotlight, Spotify tarafından duyurulan yeni bir multimedya formatı ve bu format, podcast programları ile beraber resim ve video gibi görsel çoklu civar cinslerini de birleştirerek tesirli bir sunum taşıtına dönüştürüyor. Bu nedenle ve Gimlet Media’nın Spotify ile ortak bir çalışma geçmişinin olması, iki şirketin birbirine bilindik olduğunu gösteriyor.

Evvelki HaberAlphabet uslu pabuç geliştirdi…  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/spotify-gimlet-mediayi-satin-alabilir_80548.html

Bir önceki yazımız olan Galaxy Sport sızdı! başlıklı makalemizde galaxy, giyilebilir-teknoloji ve saat hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …