Anasayfa / Genel / Philips TV’den Alexa müjdesi!

Philips TV’den Alexa müjdesi!

Philips TV'den Alexa müjdesi!

Mahsullerine önde gelen ses sistemi özelliklerini dahil etmek emeliyle devamlı olarak kendini yenileyen Philips TV, 2019 model tüm Android televizyonlarda Android 9 Pie İşletim Sistemi ve Alexa özelliklerini kapsayan Google Asistant bulunduğunu açıkladı.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Philips TV 6814 model mahsul sahipleri, Alexa özelliği sayesinde kanal değiştirmenin yanı gizeme ve televizyonun sesini de açabiliyor. Bu özellik; kullanıcıların ellerini kullanmadan, sadece sesleriyle uslu konut aygıtlarını hakimiyet edebilmesi ve haberleri dinleyebilmesini sağlıyor. Kullanıcıların ‘Alexa BBC kanalını açar mısın?’ ya da ‘Alexa, televizyonu reyin konsolu moduna alır mısın?’ gibi komutlar vermesi yeterli.

Kumanda üzerinde bulunan ve mavi renkteki LED uyarana sahip olan Alexa tuşuyla faalleşen sistem, kullancılara Philips’in eşsiz Ambilight ışıklarıyla mavi animasyon efektleri sergileyerek geçimli bir görsel şölen sunuyor.

“Alexa’yı çok daha fazla bireye eriştirmek bizi çok mutlu ediyor”

Amazon Devices’in başkan yardımcısı Jorrit Van der Meulen mevzuyla alakalı düşüncelerini ‘Philips TV’yle beraber Alexa’yı Avrupa’da daha fazla bireye sunabilmek çok mutlu bir coşku. Kullanıcılar artık sadece sesleriyle televizyonlarında bulunan Ambilight özelliklerini, kanalları ve konutlarında bulunan öbür Alexa geçimli makineleri hakimiyet edebilecekler. Bu büyük rahatlık” tümceleriyle ifade etti.

Tüm Philips 2019 Android TV’lerde Android 9 Pie işletim sisteminin yanında, Google Asistan’a basit ulaşım sağlayan bas-konuş özellikli mikrofonlu kumanda da bulunuyor.

Android TV’lerini Alexa üzerinden hakimiyet etmek isteyen kullanıcılar; aygıtı bir kez Philips Smart TV Ses Hakimiyet Özelliğiyle montajını yaptıktan sonra Amazon Echo gibi Alexa geçimli bir aygıtla eşleştirerek ses özelliklerine erişebiliyor.

Son model Android 9 Pie işletim sisteminde yer alan Google Asistant sayesinde sadece kullanıcı sesiyle; gişe rekoru kıran oyunların skolarına erişebilmek, ışıkları hakimiyet edebilmek ve konuttaki öbür makineleri hakimiyet etmek muhtemel.

Philips Android TV’lerin daha önceki aygıtlarına gelince, Android Oreo’nun mevcut Philips TV’lere entegrasyonu 2018 Aralık ayında başladı. Havadan teftiş sayesinde tüm 2018 modellerinde ve bazı 2017 modellerinde 2019 senesinde Android P sistemine dolaysız olarak geçiş olabiliyor.

Aynı zamanda; uygun maliyetli 6000 serisinden premium 8000 serisine kadar tüm yeni model 2019 Philips Smart TV serisinin yüzde doksanından aşırısında Dolby Vision HDR ve Dolby Atmos’la geçimli.

Evvelki HaberYılan öyküsüne dönen Batman’de ciddi büyümeler! Sonraki HaberOPPO, Find Z Uslu Telefonunu Patentledi!

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/philips-tvden-kullanicilara-alexa-mujdesi_80561.html

Bir önceki yazımız olan Şimdi de OPPO Find Z geliyor! başlıklı makalemizde cep telefonu, find x ve find z hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …