Anasayfa / Haberler / Meizu ve MediaTek surat tasvire için hırs yaptı!

Meizu ve MediaTek surat tasvire için hırs yaptı!

Meizu ve MediaTek surat tasvire için hırs yaptı!

Parmak izi okuyucular artık uslu telefonlarda yaygın olarak kullanılıyor ve işletmeler yeni arayışlar içerisinde. Son yarıyılda yükselişe geçen aygıt kilidi açma alternatifi olaraksa surat tasvire yükselişe geçmiş gidişatta. Şu an için Samsung Galaxy Note 8 ile sunulan iris tarama ve Apple iPhone X ile sunulan Face ID ise ehemmiyetli teknolojiler arasında.

Note 8 iris tarama özelliği parmak izi sensörüne bir seçenek olarak sunulurken, Face ID ise iPhone X için zannedilen alternatif. İki firma da özelliğe anahtar değişikliklerle yanaşsa da emel suratınızı parola olarak kullanarak aygıt kilidini açmak.

Öte yandan Meizu ise kendi surat tasvire teknolojisini geliştirmeyi kendisine maksat edindi ve bunu MediaTek iş birliği ile hakikatleştireceğini fotoğrafı olarak duyurdu. Firma batı piyasasında çok öğrenilmese de uslu telefonlar için ilkleri asıllaştırmasıyla öne çıkıyor. Misalin, ilk 128 dahili depolama sunan MX3 ve ilk 10 çekirdekli telefon Pro 6 bu işletmenin mahsullerinden. Hatta arka tarafında kamera ile resim sürüklemenizi basitleştirecek bir ekran bulunan Pro 7 Plus da afallatmıştı.

Bakalım 2018 senesinde firma kendi teknolojisiyle yeniden bir ilk ortaya koyacak mı?

:: Uslu telefonların suratınızı parola olarak kullanması mevzusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/meizu-ve-mediatek-yuz-tanima-icin-hirs-yapti

Bir önceki yazımız olan Sağlamlığıyla öne çıkan CAT S41 duyuruldu! başlıklı makalemizde akıllı telefon, bullit group ve cat hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız