Anasayfa / Blog / Mağazada Kullanılan Programlar

Mağazada Kullanılan Programlar

Mağazada Kullanılan Programlar

Günümüz mağazalarının hemen hepsinde artık bilgisayarlı sistemler kullanılmaktadır. Stok takibi, satış işlemleri, muhasebe ve raporlama gibi tüm işlemlerin daha hızlı daha güvenilir ve daha kaliteli bir şekilde yürütülebilmesi için bu tür sistemler tercih edilmektedir. Mağazada kullanılan programlar sayesinde artık hatalar ve aksaklıklar minimuma indirilerek fayda maksimuma çıkarılabilmektedir.

Mağazada kullanılan programlar için ilk olarak barkod programları başta gelir. Bu programlarda mağazada çalışan personellerin yaptıkları işlere göre farklılık gösteren çeşitli yetkilendirmeler yapılabilmektedir. Örneğin bir depo personeli gelen ürünlerle ilgili program kısmına erişip orada işlemler yaparken satış personeli ise satış işlemleri ile ilgili program kısımlarında yetkilendirilerek çalıştırılabilmektedir. Böylece her personel sadece kendisini ilgilendiren kısımlarda işlem yaparak hatalı kullanımların önüne geçilebilmektedir. Bu ve bunun gibi daha pek çok fayda sağlayan mağaza programlarının kullanım oranı da buna bağlı olarak hızla artmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mağaza Barkod Programı başlıklı makalemizde barkod, barkod programı ve mağaza hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

349409-back-up-your-cloud-how-to-download-all-your-data

Stok Cari Takip Programı

Stok Cari Takip Programı Cari Nedir? TDK’da verilen anlamıyla yürürlükte olan anlamına gelen cari, bir …