Anasayfa / Haberler / macOS High Sierra 10.13.1 yayınlandı!

macOS High Sierra 10.13.1 yayınlandı!

macOS High Sierra 10.13.1 yayınlandı!

Yeni aktüelleme Wi-Fi ağını gözeten WPA2 Wi-Fi standardındaki ciddi bir güvenlik sarihini kapatıyor. “KRACK” ismi verilen bu sarih sayesinde saldırganlar kullanıcıların ağ trafiğini takip ederek ehemmiyetli bilgilere erişebiliyorlardı. Apple, iOS aygıtlarında da mevcut olan bu sarihi iOS 11.1 ile beraber kapattı.

MacOS High Sierra 10.13.1 aktüellemesi ile beraber bir hayli yeni Unicode 10 emoji çeşidi kullanıcılara sunuluyor. Yeni ifadelere sahip suratlar, hayvanlar, aksesuarlar ve hatta zombiler gibi bir hayli yeni çeşit iletilere renk katmaya geliyor.

Zürafa, zebra ve kirpi gibi hayvanların yanı gizeme Brachiosaurus adlı şanlı dinozor ilave edilen emojiler arasında. Noodle, tart gibi gıdaların yanında hepimizin sevgilisi brokoli de emoji setleri arasında yerini alıyor. Gandalf, Tinkerbell, vampir ve hoşlar hoşu bir deniz kızı da emojisi de bu aktüelleme ile geliyor. Yeni enojiler iOS 11.1 ve watchOS 4.1‘de de mevcut.

2009 ve sonrasında satışa sunulan Macbook ve iMac’lerin yanı gizeme, 2010 ve sonrasında satışa sunulan Macbook Air, Macbook Pro, Mac Mini ve Mac Pro sahiplerinin kullanımına sunulan macOS High Sierra 10.13.1 versiyonu App Store üzerinden indirilerek bilgisayarlara kurabilir.

:: Yeni aktüellemeyi yüklemeyi düşünüyor musunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/macos-high-sierra-10-13-1-yayinlandi

Bir önceki yazımız olan tvOS 11.1 yayınlandı! başlıklı makalemizde tvOS 11.1, tvOS 11.1 krack ve tvOS 11.1 yenilikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

cloudcomputing

Bulut Servisli Satış Programı

Bulut Servisli Satış Programı Çeşitli yazılım ve donanımların bir arada kullanılarak hızlı bir şekilde satış …