Anasayfa / Haberler / Linux Mint 18.3 yeniliklerle geliyor!

Linux Mint 18.3 yeniliklerle geliyor!

Linux Mint 18.3 yeniliklerle geliyor!

Flatpak, masaüstü uygulamaları inşa etmede ve kurmada yeni jenerasyon bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor ve Linux masaüstü ekosistemini radikal değiştirecek efora sahip olarak lanse ediliyor. Bu yeni yazılım dağıtım usulü ile basitçe koli montajı asıllaştırabileceksiniz.

Zannedilen hale gelecek F.lux kopyayı Redshift ise geceleri ekranınızdan dağılan mavi ışığın ölçüsünü eksiltiyor. Bu özelliğin Aksesuarlar menüsü altında yer alacağı belirtiliyor. Yazılım İdareyicisi içerisindeki Private Internet Access istemcisi ise bu servisin alıcılarına daha gelişmiş tecrübe sağlayacak.

Mintreport artık bilgi raporları üretme işlevine sahip olacak. Sistemini tarayacak ve sizle alakalı bilgileri kastedebilecek. Böylece misalin yeni sistem geri yükleme programı Timeshift heyeti değilse bunla alakalı bilgilendirileceksiniz.

Mint metin editörü Xed ise artık bir mini harita ile geliyor. Mint PDF okuyucu Xreader ise artık DPI ve monitör boyutunuzu tespit edecek ve belgenin ekranınızda en iyi biçimde olkunabilmesini sağlayacak.

Geliştirilmiş ekran klavyesi, GNOME Çevrimiçi Hesapları için yardım, kullandığınız sürücü fark etmeksizin çoğu dokunmatik oturum ile çalışabilen Libinput yardımı ise Cinnamon 3.6 ile beraber kullanıcılara sunuluyor.

Bu yeni versiyonun Kasım veya Aralık ayları içerisinde çıkması tasarlanıyor.

:: Yeni versiyonun sunacakları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/linux-mint-18-3-yeniliklerle-geliyor

Bir önceki yazımız olan Teknoloji bağımlılığı ile çaba edilecek! başlıklı makalemizde Teknoloji bağımlılığı ile mücadele için yol haritası oluşturulacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız