Anasayfa / Haberler / LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarına söyledi

LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarına söyledi

LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarına söyledi

LG Beyaz Eşya ve Abuhavalandırma Çözümleri Kısmı, mahallî pazar başta olmak üzere, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki eforlu satışlarının da takviyesiyle geçen senenin aynı yarıyılına göre yüzde 16’lık çoğalışla 4,4 milyar dolarlık çeyrek cirosu asıllaştırarak bir kere daha en büyük hisseyi aldı. Elde edilen 375,16 milyon dolarlık şirket kazancı da geçen senenin aynı yarıyılının yüzde 26 üzerinde. Avrupa, Latin Amerika ve Kore başta olmak üzere Asya’da, birinci sınıf mahsullere olan arzın dördüncü çeyrekte de aynı yoğunlukta devam edeceği öngörülüyor.

LG Konut Cümbüş Sistemleri Kısmı, Amerika kıtasında ve Asya’da premium TV’lere olan yüksek arz sayesinde yüzde 9,9 şirket kâr farkı ve reelleşen 404,39 milyon dolarla azami çeyrek şirket karına erişti. Satışlar, 2016 senesinin üçüncü çeyreğine göre yüzde 12 çoğalış gösterdi 4,09 milyar dolar. LG’nin OLED ve Ultra HD TV’ler gibi premium mahsullere odaklanması hacimde yaşanan rekabetin üstesinden gelmesinde tesirli oldu. Üçüncü çeyrek süresince satılan OLED TV’lerin rakamı 2016 süresince satılanlarla aynı ve 2015’te satılanların da iki katı olarak kaydolundu.

LG G6 mobildeki ciroda tesirli oldu

LG Mobil Bağlantı Kısmı’nün reelleştirdiği 2,48 milyar dolar ciro geçen senenin aynı yarıyılına göre yüzde 8 daha fazla ve bir evvelki çeyreğin de yüzde 4 üstünde. Bu yüksek cironun en büyük sebebi LG G6 uslu telefonun yanı gizeme genel kitleye seslenen Q ve K serilerinin de pazara sunulması. 331,37 milyon dolarlık şirket hasarı ise, 2016’nın aynı çeyreğinden yüzde 13 daha iyi. Dünya genelinde pazara çıkartılan 13,7 milyon uslu telefon Kore’de ikinci çeyrekten yüzde 44, Kuzey Amerika’da ise yüzde 9 daha fazla. Mobil Bağlantı Firmayı, teknoloji uzmanları tarafından çok hoşlanılan V30’un çoğalan satışlarını devam ettirmeye odaklanacak ve son çeyrekte de özellikle maliyet rekabetini geliştirecek.

LG Otomotiv Malzemeleri Kısmı, 771,2 milyon dolarlık satış asıllaştırdı. 2016’nın aynı yarıyılından yüzde 29 daha iyi olan bu satışa karşın, 25 milyon dolarlık şirket hasarı bildirildi. Bunun sebebi ise, AR-GE ve iş geliştirmeye olan yatırımların devam etmesi. Vasıta bilgi-cümbüş mahsulleri ve elektrikli vasıta bileşenlerinin satışları sağlam bir biçimde devam etse de dünya genelindeki vasıta satışlarının eksilmesi işletmenin gelişimini etkiledi. Önde gelen araba üreticilerinin elektrikli vasıta bileşenleri yapımlarını artırmasının otomotiv malzemeleri firmasının gelişmesine takviyeci olacağı öngörülüyor.

:: LG’nin dördüncü çeyrek finansal neticeleri için temennileriniz neler?

Kaynak : https://shiftdelete.net/lg-electronics-3-ceyrek-finansal-sonuclarini-acikladi

Bir önceki yazımız olan iPhone X için 60 bin dolar istiyor! başlıklı makalemizde 60 bin dolar, 60 bin dolarlık iphone x ve iPhone X hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız