Anasayfa / Haberler / iPhone sayesinde kanserini keşfetti!

iPhone sayesinde kanserini keşfetti!

iPhone sayesinde kanserini keşfetti!

Uslu telefonlarımızın işlem eforu her yıl daha da çoğalırken yapabilecekleri ise geliştiricilerin esinine kalmış vaziyette. Bunun yanı gizeme üreticilerin sıhhat tarafındaki yatırımları da gözardı edilemez.

Bu bağlamda Butterfly adlı bir işletme iPhone modellerinde çalışmak üzere bir ultrason aygıtı geliştirdi. Butterfly IQ adındaki bu aygıtı Lightning kablosu ile telefonunuza bağladığınızda görüntüleri eş zamanlı olarak iPhone’unuzun ekranında görebiliyorsunuz.

Butterfly takımında yer alan John Martin adlı damar cerrahı ise mahsulden bir tane elde etti. Mahsulü sınamaya başlayan cerrah, boğazındaki 3 cm’lik kanserli hücreyi tespit etti.

Ardından 5 değişik operasyon geçiren cerrah, şimdilerdeyse ışın rehabilitasyonu görüyor. Ancak cerrahın mahsulü geliştiren takımda yer alması da bu gidişatın bir reklam çalışması olasılığını ortaya çıkartıyor.

Bir traş cihazını anımsayan tasarımıyla oldukça ufak ve basit taşınabilir olan Butterfly IQ, 1999 dolar maliyet yaftasıyla Amerika’da satışa sunulacak. Maliyet biz harcayıcılar için yüksek gibi gelse de devasa ultrason aygıtları ve onların devasa maliyetleri düşünüldüğünde oldukça cazip bir mahsul gibi gözüküyor.

Ambulanslarda yada konutlarda kullanımı çok daha basit olan bu ultrason aygıtı sayesinde yaşamların kurtarılması, hastalıkların teşhis edilmesi daha basit bir hal alabilir. Üstelik işletmenin yaptığı söylemeye göre makineye yerleştirilecek suni zihin sayesinde hiç bir tıbbi bilgisi olmayan insanlar dahi hasarlı kitleleri teşhis edebilecek.

:: Butterfly IQ hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kaynak : https://shiftdelete.net/iphone-sayesinde-kanserini-kesfetti

Bir önceki yazımız olan Kargoya hazır iPhone X’lar ve ilk kutu açılışı! başlıklı makalemizde iPhone X, iphone x kargo ve iphone x kutu hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız