Anasayfa / Haberler / iOS uygulamaları Apple ID parolanızı çalmasın!

iOS uygulamaları Apple ID parolanızı çalmasın!

iOS uygulamaları Apple ID parolanızı çalmasın!

Krause, rastgele bir uygulamanın basitçe Apple parola bağlantı kolisinu taklit edebileceğinin altını çizmiş vaziyette. Hatta alttaki görselde, hem orijinal hem de kendisi tarafından yapılmış bağlantı paketini görmeniz muhtemel. Aşinayı üzere iPhone veya iPad sıklıkla parola sormakta. Kullanıcılar da çoğu zaman bunu hiç denetlemeden yalnızca parolasını giriyor. İşte bu gidişat da makûs hedefli şahısların ekmeğine yağ sürebilir.

Bunun önüne geçebilmek için makineniz parolanızı sorduğunda Ana Ekran tuşuna basıp uygulamadan çıkın. Şayet uygulama kapandığında ve parola bağlantı paketi de ekran kaybolursa bu onun sahte olduğunu gösteriyor. Parola bağlantı kolisi gerçekten Apple’dan geldiyse ise giriş yapana veya iptale basana kadar bu kutu ekranda kalmaya devam ediyor.

Şayet, Apple ID için iki etkenli doğrulama etkin vaziyetteyse azıcık daha güvendesiniz ancak yeniden de parolanızı kaptırmanız mesele olabilir. Özellikle de bu parolayı başka yerlerde de kullanıyorsanız veya başka birisinin makinenize fiziksel ulaşım bahtı varsa.

Krause, Apple’ın daha iyi bir tasarımla asıl parola arzlarının sahte olanlardan ufalaması gerektiğinin altını çiziyor. Şimdilik kullanıcıların gözünü dört açmaktan başka yapabileceği bir şey ise ne yazık ki yok.

:: Bu mevzuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/ios-uygulamalari-apple-id-sifrenizi-calmasin

Bir önceki yazımız olan DOCSIS 3.1 ile süratler neşelenecek! başlıklı makalemizde bant genişliği, cablelabs ve docsis hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız