Anasayfa / Genel / Google’dan iki yeni uygulama!

Google’dan iki yeni uygulama!

Google'dan iki yeni uygulama!

Google, duyma kaybı olanlar için planlanan iki yeni uygulamasını duyurdu. Sound Amplifier ve Live Transcribe, duyma meseleyi olanların yaşamını “azıcık da olsa basitleştirecek”.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Live Transcribe, telefonunuzun mikrofonunu kullanarak canlı konuşmaları yazılara dönüştürebiliyor. Google’a göre uygulama 70 değişik dili ve lehçeyi destekliyor. Uygulama, “geri-yazma klavyesini” kullanmak istemeyenler tarafından iki güzergahlı konuşmalar için de kullanılabiliyor. Live Transcribe şu an Play Store’da kısıtlı beta olarak tüm dünyaya sunulmaya başlanmış gidişatta. Google’a göre özellik, yakında ulaşım basitliği ayarlarından faalleştirilebilecek ve bildirim çubuğundaki Live Transcribe düğmesinden erişilebilecek.

İkinci uygulama olan Sound Amplifier yalnızca duyma kaybı olanlar için değil, sesi yükseltme lüzumu dinleyebilecek herkes için geliştirilmiş. Google’a göre herkes zaman zaman sesi yükseltmeye gereksinim dinleyebiliyor, özellikle hengameli bir kafe ve havaalanı salonu gibi arka tasarı sesinin çok olduğu yerlerde.

İlk olarak Google I/O’da duyurulan uygulama, Play Store üzerinden Android’li telefonlar için indirmeye sunulmuş gidişatta. Uygulamayı kullanabilmek için kablolu kulaklıklarınızı kullanmanız gerekiyor. Uygulama, suskun sesleri kuvvetlendiriyor ancak bunu yaparken “yüksek sesleri fazla kuvvetlendirmiyor“. Ses geliştirme ayarlarını değiştirebiliyor ve “kolay kaydırma çubukları ve açma kapama düğmeleriyle hengame eksiltme uygulayabiliyor, dikkat dağıtan arka tasarı hengamesini asgariye indirebiliyorsunuz”.

Pixel 3 ile ön yüklü olarak gelecek iki uygulama, duyma kaybı olanların etrafındakilerle daha basit bağlantı kurabilmeleri için büyük bir fark oluşturabilir.

Evvelki HaberBilgisayar Kullananlara 6 Kolay Kural!  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/googledan-duymayi-kolaylastiran-iki-uygulama_80565.html

Bir önceki yazımız olan Exynos 9820 rekorun sahibi oldu! başlıklı makalemizde cep telefonu, exynos 9820 ve galaxy s10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …