Anasayfa / Genel / Facebook’tan beklenen işlev!

Facebook’tan beklenen işlev!

Facebook'tan beklenen işlev!

Facebook, uzun zamandır beklenen “sevk edilen iletiyi geri alma” işlevini kullanıma sunmaya başladı. Bugünden itibaren Messenger’ı masaüstünde, iOS’ta veya Android’de kullananlar, yolladıkları iletiyi 10 dakika içerisinde silebilecekler.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Mobil aygıtlarda işleve erişmek için iletiye değmek ve yeni “kaldır” alternatifine değmek yeterli. Kaldır’a değdiğinizde karşınıza şu iki alternatif geliyor: “Sizin için kaldırın” ve “Herkes için kaldır”. Masaüstünde ise iletinin yanındaki üç noktaya değerek aynı alternatiflere ulaşabiliyorsunuz.

İleti silindikten sonra sohbette bulunan herkes, silinen ileti yerine “[kişi] bir iletiyi sildi” iletisini görüyor. Başka Bir Deyişle sohbettekiler, bir ileti sildiğinizi bilmiş oluyorlar.

WhatsApp’ın verdiği bir saatlik silme müddetinin yanında Facebook’un sunduğu 10 dakikalık vakit kısa görünebilir. İletileri geri alma işlevi, iletileşme platformlarında son zamanlarda oldukça popüler. Hatta eposta hizmeti Gmail’de dahi yolladığınız epostayı geri almaya müteveccih bir işlev bulunuyor.

Yeni işlev henüz Messenger Lite’ta görünmüyor, ancak yakında buraya da sunulması beklenebilir.

Evvelki HaberSamsung Galaxy S10 En Süratli Android Olabilir  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/facebooktan-mesaj-geri-alma-ozelligi_80575.html

Bir önceki yazımız olan Mesh teknolojisine ehemmiyetli çözüm başlıklı makalemizde mesh hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …