Anasayfa / Haberler / Facebook’ta 4K video testleri başladı

Facebook’ta 4K video testleri başladı

Facebook'ta 4K video testleri başladı

Günümüzde bir hayli amiral gemisi ve orta sınıf uslu telefonun kamerası 4K video çekimi yapabilecek kapasiteye sahip. Hal böyle olunca da sosyal medya sitelerinin 4K video oynatmayı desteklemek için belli altyapı çalışmaları yapmaları gerekiyor. YouTube’dan sonra şimdi Facebook da 4K video yükleme ve 2160p UHD-1 Ultra Yüksek Çözünürlüklü Televizyon standardı ile izleme testi yapmaya başladı.
 
Popüler video platformu YouTube bu özelliğe 2014 senesinde sahip olmuştu ve şimdi 7680p’de izlenebilen 8K video yükleme olanağı da sağladı. Yayınlanan yeni bir rapora göre şu anda bazı Facebook sayfaları ve profilleri sosyal platforma 4K video yükleyebiliyor ve bu videolar aynı yüksek çözünürlükte izlenebiliyor.
 

Ayrıca Bkz.Daimler elektrikli kamyonunu Tesla’dan evvel sahneye çıkardı

Şüphesiz ki 4K video özelliği, sahip oldukları kullanıcı kitlesine yüksek çözünürlüklü videolar sunarak etkileşime geçmek isteyen kuruluşlar ve işletmeler için çok bereketli olacak. Facebook zati Live 360 platformunda başka bir deyişle 360 derece canlı video yayınlarında 4K çözünürlük yardımı sunuyordu. Platform artık yüksek nitelikte video yayınının önünü açtığına göre YouTube ve Netflix ile rekabet edebilmek için kapsamlı taktiklere kafa yormaya başlayabilir.

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/sosyal-medya/haberleri/Facebookta-4K-video-testleri-basladi.htm

Bir önceki yazımız olan Apple kablosuz şarj mevzusunda uzmanlaşmış PowerbyProxi'yi satın aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, cep telefonu ve iPhone 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız