Anasayfa / Genel / Facebook intihar serisine bir yenisi daha eklendi!

Facebook intihar serisine bir yenisi daha eklendi!

Facebook intihar serisine bir yenisi daha eklendi!

Sosyal medyanın hayatımıza birçok güzelliği getirdiği kesin ama bir o kadar da kötü olaylarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. İnsanların birbirlerine karşı olan tutumu, ırkçılık, cinsiyetçilik ve birçok rahatsız edici olay sosyal medya üzerinde vuku buluyor.

Son dönemlerde ise Facebook üzerinden canlı yayın yaparak intihar etmek tabir-i caizse moda oldu denebilir. Bunu bir şov olarak görenler olduğu kadar, arkasında birçok tanık bırakarak intihar etmek isteyenler olduğu da biliniyor. Son yaşanan olay da bu seçeneklerden ikincisine ait olsa gerek.

Bir baba kızının kendisinden habersiz evleniyor olmasına içerlenerek kızıyla konuşmayı denemiş fakat kızından aldığı olumsuz tepkiler nedeniyle, Facebook üzerinden canlı yayın açarak başına ateşlediği bir kurşun ile kendini öldürdü.

İsminin Ayhan Uzun olduğu belirlenen kişi 54 yaşındaydı ve videonun tamamında yakınlarına oldukça ağır cümleler sarfederek sitem etti. Ardından da canlı yayını izleyenlere veda ederek silahı başına dayayıp tetiği çekti.

Son dönemde artan bu intihar canlı yayınları konusunda neler yapılabileceği ise merak ediliyor. Facebook Live için canlı yayın aracı hazırlamakta olan Facebook’un, bu intihar vakalarına bir çözüm üretmesi gerekiyor. Fakat ne yazık ki bunu yapabilecekleri pek bir şey olduğu da söylenemez.

:: Sosyal medyada intihar vakaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/facebook-intihar-larina-bir-yenisi-daha-eklendi

Bir önceki yazımız olan The Walking Dead 8. sezon 2. bölüm fragmanı! başlıklı makalemizde The Walking Dead 8. sezon 2. bölüm, The Walking Dead 8. sezon 2. bölüm fragman izle ve The Walking Dead 8. sezon 2. bölüm hd fragman izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

WhatsApp Image 2019-01-17 at 13.52.53

Barkod Etiket Yazma Programı

Barkodlu Etiket Nedir? Barkodlu etiket,  ürünlerin fiyatlarını sistem üzerinden gerekli yapıları kullanarak öğrenmeyi ve kullanmayı …