Anasayfa / Haberler / F-35 savaş uçağının oksijen meseleyi gitgide gelişiyor!

F-35 savaş uçağının oksijen meseleyi gitgide gelişiyor!

F-35 savaş uçağının oksijen meseleyi gitgide gelişiyor!

Kaptanların yaşadığı meseleler uzmanlar tarafından incelenmeye devam edilirken, vakaların kandaki oksijen ölçüsünün azalmasından mı, yoksa karbon dioksit aşırılığından, su kaybından, uyku noksanlığından veya fazla bitkinlikten mi kaynaklandığı henüz bütün olarak tespit edilemedi.

Kaptanlardan baş dönmesi, parmaklarda batma ve oryantasyon kaybı gibi şikayetlerin geldiğini belirten askeri yetkililer, 2017 senesinde bu vakaların oldukça çoğalış gösterdiğini ifade ediyor.

2006 – 2016 yarıyılında bu mevzuda 10 olayın bildirildiği ifade eden yetkililer, yalnızca 2017 senesinde ise bir o kadar daha hadise tespit edildiğini ve şikayetlerinin neredeyse yarısının Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletindeki Luke askeri hava üssünde geldiğini, F-35 uçuşlarının ise askıya alındığına söyledi.

Hadiseleri inceleyen kurul yaşanan meseleyi ortaya çıkaramayınca, F-35 için uçuş sınırlaması ortadan kaldırıldı. Ancak, o zamandan bu yana en az 5 kere daha kaptanların havada iyi sezmediklerinin raporlandığı bilindi.

Sualin kaynağı hali hazırda netlik kazanmazken, uçağın oksijen yapım sistemlerini geliştiren Honeywell şirketinin oksijen konsantrasyonuyla ilişkili sistem algoritmasını yenileyeceğini söylediğini andırdırmak isteriz.

:: Sizce yaşanan bu sualin yapım hattında olan uçaklara ne gibi bir tesiri olur?

Kaynak : https://shiftdelete.net/f-35-oksijen-sorunu-pilotlari-zor-durumda-birakiyor

Bir önceki yazımız olan Razer Cynosa Chroma klavyeler tanıtıldı! başlıklı makalemizde çevre birimi, chroma underglow ve cynosa chroma hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız