Anasayfa / Genel / Exynos 9820 rekorun sahibi oldu!

Exynos 9820 rekorun sahibi oldu!

Exynos 9820 rekorun sahibi oldu!

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy S10’un yüksek performansa sahip bir uslu telefon modeli olacağından kuşkumuz yok. Ancak yakın zamanda internet üzerinde süratle dağılan ve Galaxy S10’un Exynos 9820 operasyoncusu ile çalışan bir modelin ait olduğu iddia edilen benchmark skorları, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli için hayal kırıklığı kapsayan neticelere işaret etmişti.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Fakat geçtiğimiz gün bununla beraber ortaya çıkan bir başka benchmark neticeyi, Samsung’un yeni amiral gemisi için daha pozitif bir tablo çiziyor.

New Geekbench4 score, Exynos 9820, single core close to A12 pic.twitter.com/4qSH3i0gby

Bir Hayli Samsung mahsulü ile alakalı isabetli belirtileri ile dikkat sürükleyen @UniverseIce, Geekbench üzerinde Exynos 9820 operasyoncusu ile alınan bir neticeyi paylaştı. IceUniverse tarafından ortaya çıkarılan bu netice; daha evvel Snapdragon 855 operasyoncusuna sahip bir Samsung Galaxy S10+ modeline ait olduğu iddia edilen ve tek çekirdekte 3.413 puan, çok çekirdekte ise 10.256 neticeyi de alt etmiş olması ile dikkat sürüklüyor. Şayet IceUniverse tarafından ortaya çıkarılan test neticeyi doğruysa, bir Samsung amiral gemisine ait olan Exynos ve Snapdragon operasyoncu performans bedelleri ilk defa bu denli yakın olacak.

IceUniverse tarafından paylaşılan skorlar oldukça yüksek olsa da Exynos 9820’den efor alan Galaxy S10 görünüşe bakılırsa performans anlamında Apple’ın iPhone XS modelinden geride kalıyor. iPhone XS, Apple’ın kendi geliştirdiği A12 Bionic harekâtçısını taşıyor ve bu operasyoncu Geekbench testine 4.797 puana erişen tek çekirdek ve 11.267 puanı gören çoklu çekirdek skorları ile en üst seviye performansı gösteriyor. Yeniden de bu, alışıldık bir vaziyet ve seneler boyu süren rekabette bu denli yakın neticeler alınması da bir ilk.

Bununla beraber Exynos 9820 operasyoncusu aynı zamanda Geekbench veritabanında bir Android uslu telefon tarafından erişilmiş azami skorun da sahibi oldu. Bu vaziyet, bir hayli şahsın beklediği -ve de umduğu- gibi Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinin Android platformundan efor alan en süratli uslu telefon modelleri olacağını gösteriyor.

Samsung, Samsung Galaxy S10 serisini 20 Şubat’ta tertip edilecek olan Unpacked faalliği kapsamında tanıtacak ve tüm bu iddiaların doğruluk hisseyi bu tarihten itibaren yapılacak test neticeleri ile belirli olacak.

Evvelki HaberGoogle’dan Dinlemeyi Basitleştiren İki Uygulama  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/samsung-galaxy-s10-en-hizli-android-olabilir_80564.html

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan beklenen işlev! başlıklı makalemizde facebook, gizlilik ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …