Anasayfa / Genel / Elon Musk, Türksat’ı uzaya yollayacak!

Elon Musk, Türksat’ı uzaya yollayacak!

Elon Musk, Türksat’ı uzaya yollayacak!

Türkiye ziyaretini hakikatleştiren Elon Musk’ın ülkemizde nasıl bir projede yer alacağı bugün fotoğrafı olarak söylendi. 3. Evrensel SatShow’un açılış konuşmasını yapan Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türksat 5A ve 5B uydularının SpaceX’in Falcon 9 roketleri ile uzaya taşınacağını fotoğrafı olarak söyledi.

2020 ve 2021 senelerinde uzaya sevk edilecek olan Türksat 5A ve Türksat 5B uydularının uzaya vazgeçilmesi mevzusunda, Airbus ve SpaceX ortaklığı reelleşecek. Airbus’ın ana taşıyıcı roketleri sunacağı ve alt yüklenici roketlerin ise SpaceX üretimi Falcon 9 roketleri olacağı fotoğrafı olarak söylendi.

Erdoğan, Elon Musk ile toplandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde özel bir görüşme asıllaştırdı.

Evrensel SatShow Koordinatörü Hakan Kurt’un konut sahipliği yaptığı buluşmada, Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, TÜRKSAT İdare Heyeti Başkanı Dr. M. Vecdi Gönül, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen yer alırken, SpaceX ismine Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller yer aldı.

Twitter Promote Mode nedir?

Bülten sonrasında ise bu tarihi an, atılan imzalar ile resmiyete kavuştu.

Kaynak : https://shiftdelete.net/elon-musk-turksati-uzaya-gonderecek

Bir önceki yazımız olan 2000 – 2500 TL bütçe ile alınabilecek telefonlar! başlıklı makalemizde 2000 - 2500 TL, 2000 tl telefon ve 2500 tl telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Bayii Talep Formu

Bir önceki yazımız olan Nar10 Demo Talebi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız