fbpx
Anasayfa / Genel / Edge’i herkes sınayabilecek!

Edge’i herkes sınayabilecek!

Edge'i herkes sınayabilecek!

Microsoft’un kendi web tarayıcısı Edge’in rakibi Google’ın motoru Chromium ile yenileneceğini geçen yıl bilmiştik. Şimdi ise tarayıcıyı herkesin test edebileceği ortaya çıktı.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Microsoft’un “Windows 10 Nisan 2019 Aktüellemesi” gibi büyük aktüellemeleri, genellikle “Windows Insider” programına kaydedenlere sunuluyor. Microsoft, Chromium tabanlı Edge’i duyurduğunda, tarayıcının aynı biçimde test edileceği düşünülmüştü. Ancak Techdowns’a göre Edge’in önizleme versiyonu, ayrı bir indirme olarak sunulacak. Başka Bir Deyişle tarayıcının ön izleme versiyonunu sınamak için Windows 10’un Insider yapılarını indirmeniz gerekmeyecek.

Bu adım yerinde görünüyor zira çoğu kullanıcı, haklı nedenlerle Windows Insider olmak istemeyebilir. Windows Insider’lar bir hayli işlevi erkenden sınayabilseler de, muhtelif meselelerle karşılaşabiliyorlar. Bu surattan günlük bir kullanıcının kendini tehlikeye atmak istememesi gayet natürel. Chromuim tabanlı Edge ayrı bir indirme olarak sunulduğunda, meseleli olması olası bir işletim sistemini kullanmak zorunda kalmayacak, tarayıcıya odaklanabileceksiniz.

Bu biçimde Microsoft’un daha çok kullanıcıya erişip, meseleleri daha tez çözmesi ve istenen işlevleri daha tez ilave etmesi muhtemel olacak. Nihayetinde Microsoft’un çok lüzumu olan iyi bir web tarayıcısı, ortaya çıkabilecek.

Evvelki HaberLG, G8 ve V50 Modellerini Bir Arada Tanıtabilir  

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/chromium-tablanli-edgei-herkes-deneyebilecek_80554.html

Bir önceki yazımız olan Honda'dan altın seri! başlıklı makalemizde is-dunyasi ve yıldönümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

barkod oluşturma programı   barkod okutma programı Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız Bir önceki yazımız olan …