Anasayfa / Haberler / DOCSIS 3.1 ile süratler neşelenecek!

DOCSIS 3.1 ile süratler neşelenecek!

DOCSIS 3.1 ile süratler neşelenecek!

Büyümekte olan teknolojilerin daha fazla bant genişliği gerektirmesinden dolayı, kullanıcı arzlarının da öngörülmesi ile cerrahların gelecekteki sanal ve artırılmış asıllık teknolojisi kullanım lüzumlarını karşılamaya hazır olması amaçlanıyor.

Full Duplex DOCSIS 3.1 teknolojisi, CableLabs’in 10 Gbps indirme ve 1 Gbps yükleme genişbant dağıtımlarını olası kılacak. Mukayese Etme için 2008 senesinde sunulan DOCSIS 3.0 ile 1.2 Gbps indirme ve 200 Mbps yükleme yapılabildiğini belirtelim.

Günümüz DOCSIS ağlarında, spektrum indirme ve yükleme arasında ayrılınıyor ya da spektrum indirme ve yükleme trafiği arasında paylaşılıyor. Full duplex irtibat ise indirme ve yükleme trafiğinin faydalı olarak aynı spektrumu eşzamanlı kullanmasını sağlıyor.

Evvelki jenerasyon DOCSIS teknolojisindeki geriye dönük geçimlilik sayesinde fiber döşeme gereksinimi ve maliyetinin de ortadan kalkacağı ifade ediliyor.

:: Bu teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/docsis-3-1-ile-hizlar-cosacak

Bir önceki yazımız olan Windows 10 aktüellemesi 30 GB bilgi vazgeçiyor! başlıklı makalemizde fall creators update, güncelleme ve kurulum dosyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız