fbpx

Cafe Barkod Sistemi

Cafe Barkod Sistemi

Tedarik zincirine geçildikten sonra işletmelerde en önemli detay ürün takibi olmuştur. Ürünün her aşamada kontrol altında olması ve yönetilebilir olması bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Tedarik zincirinin belirli kuralları bulunmaktadır ve rekabet ortamında ayakta kalmak isteyen bütün işletmeler bu kurallara uymak zorundadır. Burada ürünlerinizin depoya girdiği andan müşteriye ulaştığını ana kadar olan bütün süreçler dikkatle izlenmelidir. Takibi iyi yapılmayan ürünlerde kayıp kaçak oranları büyük artış göstermektedir ve bu işletmeleri farkında dahi olmadan büyük zararlara sokabilmektedir. Sadece ürün takibi değil aynı zamanda anlık hizmet durumunda da ürün yönetimini iyi bir şekilde sağlayan işletmeler müşteri tarafında olumlu tepkiler almaktadır. Müşterilerinizi memnun etmek ise tedarik zincirinde en önemli unsurdur. Gerek referans anlamında gerekse sürekli alışveriş ilişkisi anlamında müşteri memnuniyeti firmaların uzun vadedeki konumunu etkileyen en önemli unsurlardan birisidir.

Cafe Barkod Sistemi Ne İşe Yarar?

Bu sistemleri kullanan işletmeler ticari hayatta her zaman bir adım daha öndedir. Dijital ortamda envanter yönetimi ve satış yönetimi sağlamanın en büyük faydası elbette kolay izlenebilirliktir. Kolay bir şekilde takip edilen işlemlerde ise hata oranı daha da az seviyelere inmektedir. Bu da işinizde disiplin sağlamanıza sebep olmaktadır. Cafe barkod sistemi sayesinde ürünlerinizi satışlar esnasında ya da sipariş teslimi esnasında barkod aracılığıyla sisteme aktarabilmektesiniz. Müşteriden sipariş geldiği anda kasada sadece barkod okuyucu kullanarak adisyon oluşturabilir ve yine satış sırasında kolay ve hızlı bir süreç gerçekleştirebilirsiniz.

Cafe Barkod Sistemi Avantajları Nelerdir?

  • Sisteminize önceden eklediğiniz barkodları tanımakta ve onlar için oluşturduğunuz girdileri veritabanı aracılığıyla saklamaktadır. Bu da sizler için sadece barkod okutarak masaların adisyonlarını oluşturmanıza ve hesaplamanıza olanak sağlamaktadır.
  • Fiş ya ada fatura kesme işlemlerinizi daha önceden oluşturduğunuz adisyonları veritabanından çekerek kolayca oluşturmaktadır.
  • İşyerinizde kullandığınız pos cihazı gibi ödeme yöntemleriyle ortak çalışmakta ve ödemesi yapılan masaların adisyonlarını hemen kapatmaktadır.
  • İstediğiniz tüm rapoları kolayca oluşturabilmenize yardımcı olacak modülleri içerisinde barındırmaktadır. İşyerinizin maddi durumunu ve ilerleyişini bu raporlar vasıtasıyla görebilirsiniz.

Reklam

Otellerde Hırsızlık Önleme

Otellerde Hırsızlık Önleme Otellerde yaşanan olası hırsızlık vakaları ile ilgili olarak pek çok çalışma yapılmaktadır. …