fbpx

BMW X2 2018 görücüye çıktı!

BMW X2 2018 görücüye çıktı!

X2; X4 ve X6 modellerine mukayeseyle, SUV denince kafalarda şekillenen modele daha uygun bir tasarıma sahip. Oldukça düşük bir sürüş yüksekliğine sahip olan X2, hafif yükseltilmiş bir hatchback gibi görünüyor. Nitekim X2, X1’den 8 santimetre daha kısa ve 7 santimetre daha pespaye. Bu farklılıklara karşın vasıtanın dingil sarihliği aynı miktarlarda kalmış.

LED aydınlatmaların standart olduğu X2 için 11 değişik renk alternatifi mevcut. Taşıtı olduğundan daha yüksek göstermek için modele göre değişen biçimde gri veya siyah ters renkler de X2’de kullanılmış. Standart olarak 18 inçlik jantlara sahip olan vasıta için 19 inçlik jantlar da opsiyonel olarak mevcut.

BMW’nin uzun zamandır özümsediği tasarım dilini taşıyan iç mekan da oldukça güzel görünüyor. Değişik renklerdeki yatay çizgiler ise kokpit ve kapı oturumlarını birbirlerinden ayırmakta. M Sport X kutuyu iç mekanda değişik renklere ve bir M model direksiyona konut sahipliği yapmakta.

X2, X1’de olduğu gibi enine yerleştirilmiş 2 litrelik turboşarjlı sıralı dört silindirli motoru ile 228 at efor ve 309 Nm tork üretmekte. Bu efor, vasıtanın dört tekerleğine sekiz kademeli otomatik bir şanzıman ile iletilmekte. X2, 0’dan 100’e 6.3 saniyede erişebilmekte. Standart modelin maksimum sürati 210 kilometre/sa iken, opsiyonel M Sport X kutuyu ise 230 kilometre/sa’lik maksimum sürat sunmakta. Vasıtanın arka tekerleklere sadece gerektiğinde efor ilettiğini, başka bir deyişle X2’in genellikle ön sürükleyişli olarak çalıştığını belirtmekte de fayda var.

X2’nin maliyeti hakkında rastgele bir söyleme yapılmış olmasa da vasıtanın maliyetinin X1 XDrive28’in baz maliyeti olan 36,985 dolardan azıcık fazla olacağı beklenmekte.

Kaynak : https://shiftdelete.net/bmw-x2-2018-gorucuye-cikti

Bir önceki yazımız olan Samsung Gear Sport Türkiye’de satışa çıktı! başlıklı makalemizde galaxy gear, gear sport ve s3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Barkod Numarası Nasıl Sorgulanır ?

Barkod Numarası Nasıl Sorgulanır ? Barkod GEPIR sisteminden yararlanarak hangi barkod numarasının hangi firmaya kayıtlı …

X