Anasayfa / Haberler / Bilgisayarlara karşın TV izlemeyi beğeniyoruz!

Bilgisayarlara karşın TV izlemeyi beğeniyoruz!

Bilgisayarlara karşın TV izlemeyi beğeniyoruz!

İbre bağlamsal cümbüşü gösterirken, online dizi ve film seyretmek için en çok seçim edilen makine hali hazırda televizyon. Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının internete bağlı televizyonlardan film ve dizi izleme saatlerinin, toplam izlenme saati içinde yüzde 55 oranında çoğaldığı görülüyor. Listenin başını ise uslu TV’ler sürüklüyor. Uslu televizyonları, Apple TV, Roku veya Chromecast gibi online medya içeriklerinin izlenebildiği aygıtlar ve Xbox, PlayStation gibi reyin konsolları takip ediyor.

Dünya genelinde mobil yükselişte olsa da televizyon hala harcayıcıların cümbüş tecrübesinin merkezinde yer alıyor. Kanalların yayın akışına ve saatlerine bağlı kalmadan online dizi ve film izleme alışkanlığı çoğalırken, harcayıcılar konutlarının rahatlığında, beğendikleri imalleri televizyondan izlemenin sevincine varıyor.

Netflix bilgilerine göre, Türkiye’deki Netflix kullanıcılarının büyük çoğunluğu mobil aygıtlar ve laptoplar üzerinden azalık operasyonlarını başlatsa da, iletişimli televizyon tecrübesine geçtikten sonra bu biçimde dizi ve film seyretmeyi tercih etiyor. Kullanıcıların yüzde 62,4’ü, abone olduktan sonraki altı ay içinde içerikleri çoğunlukla internete bağlı televizyonlardan takip ediyor. Ve Türkiye’de kullanıcıların film ve dizi izlemek için TV ekranı karşında geçirdikleri müddetin, mobil aygıtlardan izledikleri müddetin iki katı olduğu görülüyor. Bu da internete bağlı televizyonlardan içerik izleme tecrübesine müteveccih alakanın çoğalmasının bir neticeyi.

 

Kaynak : https://shiftdelete.net/bilgisayarlara-ragmen-tv-izlemeyi-seviyoruz

Bir önceki yazımız olan Galaxy S9 hakkında ilk sızıntılar geldi! başlıklı makalemizde galaxy s9, galaxy s9 görünümü ve galaxy s9 nasıl olacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız