Anasayfa / Haberler / Apple popülaritesini yitiriyor mu?

Apple popülaritesini yitiriyor mu?

Apple popülaritesini yitiriyor mu?

The Verge ve danışmanlık şirketi Reticle Research ortaklığı ile reelleştirilen bir araştırmaya göre Apple, kullanıcılar için daha öncekisi kadar bedelli değil. 28 Eylül’den 10 Ekim arasında yapılan ankete 2016 Amerika Birleşik Devletleri Popülasyon sayımı varsayımlarına direnilerek Amerika Birleşik Devletleri’yi temsil eden 1.520 şahıs katıldı.

Katılımcıların bir işletmenin mahsul ve hizmetlerinden ne kadar hoşnutsunuz sualine verdikleri yanıta göre Apple, en düşük puanı aldı. Ankete katılanların % 60’ı Amazon’un mahsul ve hizmetlerini çok sevdiklerini belirttiler. Amazon’u sırasıyla Google ve Microsoft takip etti.

Yaani, en çok indirilen uygulama oldu

Türk arama motoru mottosuyla çıkışını yapan Yaani, ilk 48 saatte 300 bine yakın indirilme sayısıyla hem Google Play Store hem de App Store uygulama listelerinde ilk sırada yer aldı. https://youtu.be/GpffCbnBlBs Yaani neler sunuyor? Google‘la karşı uzun vakittir kızgın olan Yandex, Türkiye’de pazar hissesini çoğaldırabilmek için Turkcell ile çalışmanın oldukça avantajlı olduğunu daha evvelden de belirtmişti. Şimdiyse bu iki dev işletmenin …

Katılımcıların işletmelerin mahsul ve hizmetlerini dostlarına ve ailelerine öneri edip etmeyecekleri mevzusundaki suallerde ise yeniden Amazon ve Google ilk sırada yer aldılar. Amazon ve Google mahsullerinin öneri edilme oranları %90 iken Apple’ın oranı % 80‘de kaldı.

Kullanıcılar güven mevzusunda da e-ticaret mağazasının her yerde bulunması ve daha düşük maliyetlere sahip olma mevzusundaki mücadelelerinden dolayı Amazon’u seçim ettiler.
Apple, bir işletmenin yok olması gidişatında kullanıcıların ne kadarının alakasını sürükleyeceği mevzusundaki ankette Amazon, Google, Microsoft ve Facebook’un gerisinde kaldı.

Cupertinolu işletme kullanıcı saklılığı, rekor kazanç, piyasa kıymeti, birinci sınıf ekipman ve üst seviye tasarım ile alakalı şanına karşın, günlük yaşamda değişik işletmelerin gölgesinde kalmış görünüyor. Masaüstü bilgisayarlar, ileri teknoloji tabletler ve akıllı ekranlar gibi ehemmiyetli kategorilerde Apple ile rekabet edemeyen Google ve Amazon kullanıcılar açısından daha bedelli işletmeler.

İşletme geçtimiz iPhone 7 ile beraber kulaklık girişini kaldırarak kullanıcı arkadaşı olmayan bir uygulama asıllaştırmış oldu. Ağustos ayında Yahoo Finance tarafından 7,000‘den fazla uslu telefon kullanıcısı üzerinde yapılan bir ankette, Android kullanıcılarının % 70’inden aşırısı yeni iPhone’larda 3.5 mm’lik kulaklık jakının olmaması sebebiyle iPhone’a geçmediklerini belirttiler. Bu da kullanıcıların işletmenin siyasetlerinden hoşnut olmadığını gösteriyor.

:: Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyor sunuz?

Kaynak : https://shiftdelete.net/apple-popularitesini-yitiriyor-mu

Bir önceki yazımız olan MIUI 9 Evrensel ROM çıkış tarihi muhakkak oldu! başlıklı makalemizde MIUI 9, MIUI 9 çıkış tarihi ve MIUI 9 Global ROM hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Neffos, çerçevesiz ekranlı bir canavarla geliyor!

Henüz model ismi emin olmayan ancak teknik özellikleriyle beraber tasarımı sızdırılan yeni uslu telefon, ilk …

Telefonunuzu Bırakın Biz Sizi Arayalım

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

İşletme Türü (gerekli)

Mesajınız