fbpx
Anasayfa / Genel / Apple, Microsoft’u geçti ama…

Apple, Microsoft’u geçti ama…

Apple, Microsoft'u geçti ama...

Takribî altı ay evvel Amerika Birleşik Devletlerinin 1 trilyon dolar bedele erişen ilk işletmesi ve yeniden ülkenin en kıymetli işletmesi olan Apple, kısa da olsa bir defa daha liderliğe yerleşti. Ancak Microsoft, çok geçmeden rakibini yerinden etti.

Telefonunuzda kesinlikle ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Son aylarda iPhone’lara olan arzın eksilmesi, Apple’ın yatırımcılarına kaygı vermişti. Pazarın küçülme ihtimali karşısında şirketin pazar hisseyi ehemmiyetli miktarda düştü. Böylece Amazon ve Microsoft, Apple’ın tacını geri aldı.

Apple ve Microsoft’un son çeyrek kazanç raporları, Wall Street’te pozitif karşılandı ve iki şirketin de pay kıymetlerinde yükseliş görüldü. Bu esnada Apple, Microsoft’u kısa bir vakit geçerek en kıymetli Amerikan firmayı ünvanını eline aldı. Ancak şu an itibariyle 180 milyar dolar pazar hissesine sahip olan Microsoft, kısa zamanda evvelki konumuna geri döndü.

Microsoft’u geçmeyi muvaffak olamasa da, Apple’ın iyi giden kısmeti ikinciliği Amazon’dan almasını sağladı. Amazon şu an 801 milyar dolar kıymetlemeyle üçüncü sırada bulunuyor, Apple ise 806 milyar dolar kıymetlemeye sahip.

Evvelki HaberHonda’dan altın yıldönümüne altın seri! Sonraki HaberAlphabet uslu pabuç geliştirdi…

Kaynak : http://www.chip.com.tr/haber/apple-microsoftu-cok-kisa-bir-sure-gecti_80557.html

Bir önceki yazımız olan Alphabet'ten uslu pabuç başlıklı makalemizde giyilebilir-teknoloji, google ve is-dunyasi hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Restaurant Adisyon Sistemleri

Restaurant Adisyon Sistemi Restoranlara aileleriyle birlikte güzel bir akşam yemeği yemek isteyen insanlar gelmektedirler ve …